Первомайський район » Служба у справах дітей » Наші будні
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

 

Ще один самотній хлопчик, дитина – сирота з Первомайського району знайшов свою нову родину.
Все найкраще, що є на Землі, починається з сім’ї. Без неї, як без природи, людство обійтися не може. «З родини йде життя людини» – говорить народна мудрість.
Хлопчик перебував в закладі інституційного догляду (інтернаті) - влаштували його до прийомної сім’ї (ПС), що створена у Баштанському районі Миколаївської області.
На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в закладах інституційного догляду, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає, і нікому пожалітись про збите коліно чи успіх у спортивних змаганнях.
Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.
         Якщо громадяни Первомайського району бажають взяти на виховання дитину-сироту, або дитину, позбавлену батьківського піклування просимо звертатися до Служба у справах дітей Первомайської районної військової адміністрації за адресою: м. Первомайськ, вул. Варварівська, буд. 12,
4 поверх, каб. 113 або за тел. +380680658598

 

"Дитина не одна".
"Коли дитина отримує такий стрес як втрата, смерть батьків чи інші обставини, що розлучають дітей з їхніми батьками, до того, поки їй судом чи органами опіки і піклування нададуть статус і визначать її подальшу долю — а це може бути тривалий проміжок часу, до пів року, часом рік — ці діти поміщалися в різного роду установи. Вони були вирвані зі звичного оточення. Раніше дитина жила у квартирі чи будинку, мала подвір’я, кухню, готує собі сніданок. І тут вона отримує порцію болю та ще й потрапляє в оточення не дружнє до неї, схоже на тюрму, де будуть загальні кімнати, загальна кухня, де вона не обере собі сніданку, де не буде близького дорослого, який обійме, коли буде сумно і боляче. Є альтернатива — це родини родичів, бабусі, дідусі, тітки, тобто ті близькі, які хоча б мають контакт з дитиною".
З квітня 2024 року Кабмін запроваджує новий вид допомоги на дітей за програмою "Дитина не одна". Йдеться про дітей, які залишились без батьків, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Гроші отримуватимуть люди, які тимчасово взяли таких дітей до себе — родичі, знайомі, а також якщо дитину прихистила названа сім'я чи дитячий будинок сімейного типу.
Допомогу запровадили, щоб родини, у яких тимчасово перебувають такі діти, могли забезпечити їм необхідні умови й догляд.
Залежно від віку дитини розмір виплат становитиме від 6407 грн до 8000 гривень. Якщо дитина має інвалідність — від 8970 грн до 11190 грн. Урядова постанова передбачає, що гроші виплачуватимуться впродовж шести місяців тим, хто перебуває в Україні.
Так, завдяки спільній співпраці та взаємодії служби у справах дітей Первомайського району та служби у справах дітей Баштанського району до новоствореної прийомної родини на тимчасове проживання було передано двох малолітніх дітей віком 3,5 і 1,5 роки допоки, в Первомайському міськрайонному суді вирішуватиметься доля щодо їх подальшого перебування в родині біологічної матері, яка ухиляється від виконання своїх материнських обов'язків відносно дітей, що несе загрозу життю та здоров'я крихіток.
Якщо Ви бажаєте взяти на виховання дитину-сироту, або дитину, позбавлену батьківського піклування просимо звертатися до Служба у справах дітей Первомайської районної військової адміністрації за адресою: м. Первомайськ, вул. Варварівська, буд. 12,
4 поверх, каб. 113 або за тел. +380680658598
 

 Проведено профілактичний рейд «Діти-вулиці» у Первомайському районі

Кожна дитина нашої Держави має право на достатній рівень життя, всебічний розвиток та сімейний затишок, тому на виконання Указу Президента України «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства» протягом другої декади квітня 2024 року начальник служби у справах дітей Первомайської райвійськадміністрації у складі рейдової групи разом із спеціалістами служби у справах дітей Мигіївської сільської ради проведено рейд «Діти-вулиці» на території громади, а саме: в селі Лиса Гора, селище Бандурка. 
З метою виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та проведення обстеження умов проживання сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, обстежено житлово-побутові умови проживання 5 родин, в яких виховується 10 дітей. 
За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з законними представниками дітей проведено роз’яснювально-профілактичну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків, дотримання санітарно-гігієнічних норм у житлових приміщеннях, здійснення належного контролю за місцем перебування їх дітей у вечірній час та дотримання неповнолітніми техніки безпеки під час канікул, недопущення вживання алкогольних напоїв тощо. 
Виконавчому комітеті сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей за місцем проживання.
 
Питання проведення заходів по запобіганню дитячої бездоглядності та безпритульності   знаходиться на постійному контролі служби у справах дітей Первомайської райвійськадміністрації.
Держава не стоїть осторонь цих проблем. Постійно діють загальнодержавні програми та здійснюються заходи спрямовані на захист законних інтересів малолітніхнеповнолітніх громадян. 
  Не будьте байдужими і Ви!

Ще одна дівчинка, дитина позбавлена батьківського піклування з Первомайського району знайшла свою родину.
«Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові й розуміння. Це визначено Конвенцією Генеральної Асамблеї  ООН про права дитини. Саме сімейні форми виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є альтернативою закладам інституційного догляду (інтернати), оскільки сім’я - це природне захисне середовище для дитини» - зазначила начальник Служби у справах дітей Первомайської РВА Тетяна МАЛИНОВСЬКА.
Дівчинка перебувала в центрі соціально-психологічної реабілітації - влаштували її до дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ), що функціонує у Баштанському районі Миколаївської області.
       «Попри часту думку, що сім’ю потребують саме маленькі діти, це зовсім не так. У підлітковому віці весь світ ніби перевертається з ніг на голову – треба вчитися приймати свої емоції, своє тіло, своє оточення і вміти впоратися з цим. І в цей час як ніколи потрібні батьки, вихователі, наставники, інакше підлітки шукатимуть підтримку у старших друзів чи обиратимуть собі кумирів – що, на жаль, далеко не завжди буде мати позитивне для них продовження» - зауважили в Службі у справах дітей.
Ви ще вагаєтесь??? А вони - чекають на Вас!!!
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.
 
Служба у справах дітей Первомайської районної військової адміністрації, адреса:м. Первомайськ, вул. Варварівська, буд. 12, 4 поверх, каб. 113 або  за тел. +380680658598
 
 
 

 

Цього місяця троє діток позбавлених, батьківського піклування з Первомайського району знайшли своє щастя.
 
Ми з радістю ділимося з вами чудовим кадром, де троє діток, які перебували в закладі інституційного догляду (інтернаті) відправляються у люблячу сім'ю, де їх підтримують, полюблять та допоможуть на кожному життєвому кроці.
 
Сім'я - це не завжди спільна кров, але завжди спільне серце.
 
Не бійтеся відкрити своє серце для дитини, адже саме ви можете стати для неї опорою та втіхою у складні моменти.
 
Якщо ви розглядаєте можливість взяти дитину під своє крило звертайтеся до нас для отримання всієї необхідної інформації та підтримки.
 
Служба у справах дітей Первомайської районної військової адміністрації, адреса: м. Первомайськ, вул. Варварівська, буд. 12, 4 поверх, каб. 113 або за тел. +380680658598
 
 
 
 

 

   

 
01 березня 2024 року відбувся комісійний моніторинговий візит до Комунального Закладу «Березківський мистецький ліцей» Миколаївської обласної ради, Миколаївська область Первомайський район, село Берізки, за участю: начальника служби у справах дітей Первомайської РВА Тетяни Малиновської, завідувача сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської РВА Наталі Жуматій, головного спеціаліста сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської РВА Яни Нєвєжиної та головного спеціаліста служби у справах дітей Первомайської РВА Лілії Курбанової.
Головною метою зустрічі було налагодження співпраці та посилення контролю за виконанням вимог щодо повернення дітей з інтернатних закладів та створення належних умов для проживання в рідних сім’ях. Під час моніторингу перевірені особові справи дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей та які влаштовані до закладу за заявами батьків.
З Первомайського об'єднаного району в ліцеї навчаються 59 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
З’ясовано, що в Березківському ліцеї навчаються діти-переселенці з багатодітної родини, які проживають в с. Березки у найманому житлі.
 
Під час повітряної тривоги діти мають можливість перебувати в укритті. Приємно вразило облаштування навчальних класів та ігрових, спортивних майданчиків, паркової зони, які сприяють гармонійному, корисному відпочинку та дозвіллю дітей. 
 
 
 

 13 червня 2023 року проведено денний рейд "Діти вулиці" на території Первомайського району 

       З метою соціального та правового захисту дітей та активізації роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, профілактики бездоглядності, безпритульності, бродяжництва, жебракування та правопорушень неповнолітніх шляхом вилучення їх з вулиць, громадських місць (вокзалів, крамниць, тощо), та інших об'єктів (підвалів, горищ, покинутих будинків, люків теплотрас тощо) та доставки до притулку, або до місць постійного проживання і передача батькам, та контролю за умовами утримання, навчання, виховання дітей, під опікою, піклуванням рейдовою групою у складі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації, начальника служби у справах дітей Мигіївської сільської ради. головного спеціаліста служби у справах дітей Мигіївської сільської ради, директора Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Мигіївської сільської ради  проведено денний профілактичний рейд "Діти вулиці" території Мигіївської сільської ради         (с. Софіївка, с-ще Бандурка, с. Богословка).
   В ході рейду здійснено обстеження умов проживання у 4 сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують їх належними умовами утримання, виховання та розвитку, в яких виховується 14 малолітніх/неповнолітніх дітей.
    З батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 
   З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового способу життя, поводження на воді. За результати обстежень складено акти обстеження умов проживання дітей, попереджено батьків про відповідальності за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Службі у справах дітей Мигіївської сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей за місцем проживання, які перебувають у складних життєвих обставинах громади.
З метою контролю за дотриманням прав дітей у сімейних формах виховання та планової перевірки службою у справах дітей Мигіївської сільської ради здійснено перевірку умов проживання у сім’ях опікунів, піклувальників. Складено 2 акта матеріально-побутових умов проживання на родинах опікунів, в яких виховуються 2 дітей, позбавлених батьківського піклування. Для них створені належні умови для проживання. Діти мають окремі кімнати, з меблями, створені необхідні умови для навчання, відпочинку та розвитку. В достатній кількості забезпечена одягом та взуттям, відповідно до сезону, предметами побуту. Своєчасно отримує державну допомогу та інші пільги.
            Під час проведення  рейду дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено.
Проведення даного заходу сприяє збереженню біологічної сім’ї для дитини та запобігає соціальному сирітству.
На жаль, не всі дорослі здатні бути відповідальними за свої вчинки щодо  дітей. Просимо всіх бути уважними до дітей і їх долі! 
        Звертаємось до батьків, законних представників, суб’єктів господарювання: від кожного із нас залежить добробут, щастя, фізичний та моральний стан дітей! Адже чужих дітей не буває!

Щасливі діти – міцна родина – успішна Україна!

  Пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є - саме сімейне виховання.

  Дитинство – це чудова пора сподівань на щасливе майбутнє та здійснення мрій. Кожна дитина має право на достойне та  щасливе життя.
Захист дітей є одним із пріоритетів нашої держави.

 Так, відповідно до розпорядження начальника Первомайської районної військової адміністрації Сергія САКОВСЬКОГО від 05.05.2023 року довлаштувано на виховання та спільне проживання в родину прийомної матері жительки села Лиса Гора малолітнього хлопчика дитину, позбавлену батьківського піклування який перебував в  КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ "ПЕРВОМАЙСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ" МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ з метою забезпечення права дитини, позбавленої батьківського піклування, на сімейне виховання та здоровий розвиток.

  Прийомна родина функціонує на території району з 2014 року, на виховані та утримані прийомної матері знаходиться ще 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ще одна дівчинка уже досягла повноліття і розпочала самостійне життя.

  Щиро дякуємо вашій сім’ї, яка подарувала дітям частинку свого серця і сімейний затишок.

  Прийміть  найщиріші слова поваги. Ви дали цім дітям, які  будуть зростати у вашій сім’ї, найважливіше – щастя мати родину. Ви відкрили дітям своє серце, розділили з ними свою любов і душевне тепло.

 

 Однією з форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, є прийомна сім’я.

У Первомайському районі успішно функціонують 20 прийомних сімей в яких виховують 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  і 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховують 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У квітні 2023 року начальником Первомайської  районної військової адміністрації Сергієм Володимировичем САКОВСЬКИМ було підписано розпорядження про створення ще однієї нової прийомної родини куди влаштувано для спільного проживання та виховання малолітньою дитини, позбавлену батьківського піклування. 21 квітня 2023 року було відправлено у відрядження до м. Чернівці головного спеціаліста служби у справах дітей Первомайської районної військової адміністрації для вибуття дитини з державного закладу в родину. 

Незважаючи на нелегке минуле цих діток, складнощі адаптації у новому середовищі, прийомні батьки стараються роботи все для того, щоб створити всі належні умови для проживання та виховання дітей, охопити їх батьківською любов’ю, створити у сім’ї атмосферу поваги та взаєморозуміння

 

 

20 квітня 2023 року відбувся комісійний моніторинговий візит до Комунального Закладу «Березківський мистецький ліцей» Миколаївської обласної ради, Миколаївська область Первомайський район, село Берізки. 
за участю начальника служби у справах дітей Миколаївської ОВА Ірини ПОНОМАРЬОВОЇ, представника національної сервісної служби Олени РАДИК, спеціалістів обласної служби та представників регіональних служб у справах дітей, а саме: служби у справах дітей Первомайської військової райдержадміністрації, служби у справах дітей Кривоозерської селищної ради, Первомайського міського управління у справах дітей.
Головною метою зустрічі було налагодження співпраці та посилення контролю за виконанням вимог щодо повернення дітей з інтернатних закладів та створення належних умов для проживання в рідних сім’ях. Під час моніторингу перевірені особові справи дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які влаштовані до закладу за заявами батьків.

З Первомайського об'єднаного району в ліцеї навчаються 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 7 родинних груп.

З’ясовано, що в Березківському ліцеї навчаються діти-переселенці з багатодітної родини, які проживають в с. Березки у найманому житлі. Відбулася зустріч начальника служби ОВА з дітьми, які повернулися з евакуації. Також досліджені документи щодо облаштування укриття. Під час повітряної небезпеки діти мають можливість перебувати в укритті. Приємно вразило облаштування навчальних класів та ігрових, спортивних майданчиків, паркової зони, які сприяють гармонійному, корисному відпочинку та дозвіллю дітей.

     

 

 

 

    Денний рейд "Діти вулиці" Первомайський район

    

З метою перевірки  житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та подолання сімейного неблагополуччя,  09 жовтня 2020 року начальником служби у справах дітей Первомайської районної державної адміністрації  Малиновською Т.С. спільно з начальником відділу соціальної роботи Первомайського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Зятковською О.М. та старшим інспектором сектору ювенальної превенції Первомайського ВПГУНП України в Миколаївській області, майором Миндьо С.В. проведено  профілактичний  рейд «Діти вулиці» на території  Кам'янобалківської та Кінецьпільської сільських рад Первомайського району Миколаївської області.

    Метою заходу було попередження проблем дитячої безпритульності та бездоглядності, недопущення вчинення дітьми правопорушень, виявлення на ранній стадії сімей, які не спроможні або не бажають виконувати батьківські обов’язки щодо належного утримання та виховання дітей, надання соціальних послуг сім’ям.

Під час рейду обстежені та перевірені житлово-побутові умови проживання дітей:

-         які по недбалості батьків перебувають у складних життєвих обставинах,

-         сім’ї де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, а  діти на даний час тимчасово влаштовані до центру соціально-психологічної реабілітації;

-         сім’ї де діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування   перебувають під опікою та піклуванням.

     За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей.

   Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, умови проживання відповідають санітарно-гігієнічним  нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під постійним  контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах для гормонійного розвитку дітей.

    Але є сім’ї, де батьки не бажають ставати на шлях виправлення… Не реагують та ігнорують надані їм рекомендації, продовжують зловживати спиртними напоями, вести асоціальний спосіб життя та безвідповідально ставитися до виконання  батьківських обов'язків. Відносно двох осіб було складено протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності за злісне невиконання батьківських обов’язків.

 

 

Денний рейд "Діти вулиці" Первомайський район

Ми, дорослі, хочемо бачити кожну молоду людину щасливою, люблячою своїми батьками, впевненою в собі. З метою запобігання бездоглядності та безпритульності серед дітей, виявлення малолітніх та неповнолітніх, які опинились у складних життєвих обставинах, недопущення вживання ними алкогольних напоїв, тютюнових виробів, систематично проводяться рейди «Діти вулиці» в Первомайському районі.

01 жовтня 2020 року спеціалістами служби у справах дітей, працівниками ПРЦСССДМ спільно з старшим інспектором ювенальної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП України в Миколаївській області, обстежено житлово-побутові умови проживання сімей, діти в яких опинилися у складних життєвих обставинах, на території Лисогірської сільської ради відвідано 10 родин, в яких на утриманні перебувають 35 малолітніх/неповнолітніх дітей, також обстежено умови проживання одної прийомної родини, в якій виховується двоє неповнолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування  віком від 0 до 18 років.

Під час візиту з батьками малолітніх/неповнолітніх дітей проведено бесіди щодо відповідального батьківства, не вживання спиртних напоїв, створення належних умов проживання та забезпечення дітей всіма необхідними засобами для повноцінного розвитку, а також наголошено на цільове використання державних коштів, що виплачуються безпосередньо на утримання дітей.

Крім цього, офіційно попереджено двох батьків про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, батькам надано місячний термін щодо виправлення ситуації.

Додамо, що такі рейди проводяться службою систематично та з метою попередження бездоглядності, безпритульності, жебракування,  попередження до використання дітей у примусовій праці, не допущення випадків продажу дітей, усунення будь-яких ризиків скоєння насилля відносно дітей,  захисту прав та інтересів дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

 

                                                                                                      

 

    Денний рейд "Діти вулиці" Первомайський район

З метою соціального та правового захисту дітей та активізації роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах 16 червня 2020 року службою у справах дітей райдержадміністрації проведено денний профілактичний рейд "Діти вулиці" території Лисогірської сільської ради спільно з працівниками ПРЦСССДМ, та інспектором ювенальної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП України в Миколаївській області.

   В ході рейду здійснено обстеження умов проживання у 13 неблагополучних сім’ях, в яких виховується 41 малолітніх/неповнолітніх дітей та 1 прийомна родина, в якій виховується 3 дітей – сирті та дітей позбавлених батьківського піклування, в ході проведення рейду перевірено умови проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують їх утримання, виховання та розвиток. Вразила безвідповідальність деяких батьків, які утримують своїх дітей в антисанітарії, бруді, причиною тому є непоодинокі випадки зловживання спиртними напоями збоку батьків.

    З батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 

   З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового способу життя, поводження на воді. За результатами рейду складено акти обстеження умов проживання дітей, а інспектором ювенальної превенції Первомайського відділу поліції складено 4 протоколу  про притягнення батьків до відповідальності за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та 1 протокол про порушення правил торгівлі тютюновими виробами.

Виконавчому комітеті сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей за місцем проживання.

            Під час проведення  рейду дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень не виявлено.

                                                                                                                             

    Первомайський район відвідали керівники служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації під керівництвом начальника служби у справа дітей Осауленко І.Є., за участю завідувача сектору опіки та піклування Меньшової Н.Л., головного спеціаліста сектору опіки та піклування Дорошенко С.О., спеціаліста сектору опіки та піклування Швеця Є.В., та провідного спеціаліста сектору захисту прав, свобод і законних інтересів дітей Захарченко Н.В.

Працівники обласної служби проаналізували стан справ служби у справах дітей в Первомайському районі щодо захисту прав дітей, надали методичні та практичні поради, рекомендації.

Були відвідані шість прийомних сімей в селі Лиса Гора: Козак, Гавви, Чепурна, Войніцькі, Сіліонові та Юрченко, обласна служба радо поспілкувалися з дітьми та прийомними батьками. Приємно відзначити, що в прийомних сім'ях діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, знайшли справжнє сімейне тепло та любов батьків.

В Первомайському районі службою у справах дітей проведено черговий профілактичний рейд „Діти вулиці"
Важливу роль у соціалізації дитини, її гармонійному розвитку відіграє родина. Проте в Україні збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини. За визначенням, сім´я, що перебуває у складних життєвих обставинах, – це сім´я, яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких умов, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім´ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.
Служба у справах дітей райдержадміністрації займається безпосереднім веденням справ дітей, які опинились в складних життєвих обставинах у разі виявлення фактів щодо:
- відсутності у дитини свідоцтва про народження, порушення прав дитини на житло, майно, отримання загальної середньої освіти та інших прав;
- смерті батьків;
- залишення дитини без батьківського піклування внаслідок направлення батьків на довготривале стаціонарне лікування, невідкладної госпіталізації, ув´язнення, зникнення без вісти, від´їзду на заробітки на тривалий термін тощо;
- фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, систематичного недбалого ставлення до дитини з боку батьків, осіб, які їх замінюють, в тому числі залишення дитини без догляду або у ситуації небезпеки;
- залежності батьків, осіб, які їх замінюють, від алкоголю, наркотичних речовин, азартних ігор;
- наявності у батьків дитини, осіб, які їх замінюють, ознак розладів психічного здоров’я, що впливають на їхню спроможність забезпечити належний догляд за дитиною;
- експлуатації дитини, втягнення її до жебракування, заохочення до вживання алкоголю, наркотичних речовин;
- проживання дитини в антисанітарних умовах, що може призвести до погіршення стану її здоров´я;
- частих випадків перебування в помешканні, де проживає дитина, сторонніх осіб з метою вживання алкоголю, наркотичних речовин;
- занедбаного зовнішнього вигляду дитини;
- систематичного недотримання батьками, особами, які їх замінюють, санітарно-гігієнічних норм (брудні шкіра, волосся, одяг, білизна дитини);
- недостатнього харчування дитини;
- залишення дитиною постійного сімейного помешкання без згоди батьків, осіб, які їх замінюють;
- самовільного залишення дитиною навчального закладу (систематичні порушення шкільної дисципліни);
- самостійного проживання дитини в помешканні без дорослих.
До соціально-правого захисту дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах обов’язково залучаються кваліфіковані спеціалісти служб, установ та закладів району. За не виконання батьківських обов’язків батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за ст.184 КупАП. В разі неналежного виконання батьківських обов’язків службою у справах дітей РДА та селищною, сільськими радами району ініціюється справа про позбавлення батьківських прав, яка розглядаєтья у судовому порядку.
В Первомайському районі продовжуються виїзди рейдової групи у складі: служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з відділом молодіжної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП у Миколаївській області та представниками сільських рад, рейд «Діти-вулиці» проведено 16 та 30 травня 2019 року обстежено житлово-побутові умов проживання сімей, діти в яких опинитися у складних життєвих обставинах в Степківській сільській раді (с. Степківка, с. Зелені Кошари, с. Садибне, с. Зоряне), Лисогірській сільській раді та відвідано 21 родину, в яких на утриманні перебуває 64 дитини.
У зв’язку з неналежним виконанням батьками батьківських обов’язків по створенню належних умов для проживання та виховання дітей, нецільового використанням коштів, які сім`ї отримують від держави на підтримку дітей, наявність шкідливих звичок, що негативно впливають на розвиток та життєдіяльність членів родин, з батьками проведено інформаційна робота, належного догляду за дітьми, дано конкретні терміни по виправленню негативної ситуації, яка склалася в сім`ях на даний час.
З батьками проведені профілактичні бесіди, роз’яснені статті закону щодо відповідальності батьків за виховання, навчання та утримання дітей в належних умовах. Проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв. Також спеціалістами надано ряд консультаційний з питань виховання дітей та створення умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів.
Було наголошено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів, заготівля дров та вугілля на зимовий період.
Держава не стоїть осторонь цих проблем. Постійно діють загальнодержавні програми та здійснюються заходи спрямовані на захист законних інтересів неповнолітніх громадян.
Не будьте байдужими і Ви!

Рейд «Діти-вулиці»  В ДІЇ. Проведено профілактичні заходи на територіях Чаусівської та Лукашівської сільських рад Первомайського району

 

З метою профілактики бездоглядності, безпритульності, бродяжництва, жебракування та правопорушень неповнолітніх шляхом вилучення їх з вулиць, громадських місць (вокзалів, крамниць, тощо), та інших об'єктів (підвалів, горищ, покинутих будинків, люків теплотрас тощо) та доставки до притулку, або до місць постійного проживання і передача батькам, та контролю за умовами утримання, навчання, виховання дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, над якою встановлено опіку, піклування 30 січня та 01 лютого 2019 року проведено профілактичний рейд "Діти вулиці" на території Чаусівської сільської ради та Лукашівської сільської рада працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками ПРЦСССДМ, головами сільських рад підконтрольних територій.

 В ході рейду здійснено обстеження умов проживання у 9 неблагополучних сім’ях, в яких виховується 23 малолітніх/неповнолітніх дітей (с. Чаусово-1, с. Лукашівка), в ході проведення рейду перевірено умови проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, де батьки не забезпечують їх утримання, виховання та розвиток. Вразила безвідповідальність деяких батьків, які утримують своїх дітей в антисанітарії, бруді, причиною тому є непоодинокі випадки зловживання спиртними напоями збоку батьків. З батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків відносно малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 

Виконавчому комітеті сільської ради рекомендовано систематично здійснювати контроль за умовами утримання і виховання дітей, які потребують особливої уваги та захисту за місцем проживання.

            Під час проведення  рейду дітей схильних до бродяжництва, жебракування, вчинення злочинів, правопорушень, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин не виявлено.

           З метою контролю за дотриманням прав дітей у сімейних формах виховання та планової перевірки службою у справах дітей здійснено перевірку умов проживання у сім’ї опікуна. Складено акт матеріально-побутових умов проживання на родини опікуна, в яких виховуються 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, інвалід з дитинства.  Для неї створені належні умови для проживання. Підопічна має окрему кімнату, з меблями, створені необхідні умови для навчання, відпочинку та розвитку. В достатній кількості забезпечена одягом та взуттям, відповідно до сезону, предметами побуту. Своєчасно отримує державну допомогу та інші пільги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Автор: Я. НЄВЄЖИНА 

 

 
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:19:49
22Kb Скачать скачать

 

В Первомайському районі службою у справах дітей 6 червня 2019 року проведено черговий профілактичний рейд „Діти вулиці"

Важливу роль у соціалізації дитини, її гармонійному розвитку відіграє родина. Проте в Україні збільшується кількість сімей, які потрапили у складні життєві обставини. За визначенням, сім'я,  що  перебуває  у  складних  життєвих  обставинах,  –  це  сім'я,  яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких  умов, що  порушують  нормальну  життєдіяльність  одного  або  кількох  членів  сім'ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

Служба у справах дітей райдержадміністрації займається безпосереднім веденням справ дітей, які опинились в складних життєвих обставинах у разі виявлення фактів щодо:

- відсутності у дитини свідоцтва про народження, порушення прав дитини на житло, майно, отримання загальної середньої освіти та інших прав;

 - смерті батьків;

 - залишення дитини без батьківського піклування внаслідок направлення батьків на довготривале стаціонарне лікування, невідкладної госпіталізації, ув'язнення, зникнення без вісти, від'їзду на заробітки на тривалий термін тощо; 

 - фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, систематичного недбалого ставлення до дитини з боку батьків, осіб, які їх замінюють, в тому числі залишення дитини  без догляду або у ситуації небезпеки;

 - залежності батьків, осіб, які їх замінюють, від алкоголю, наркотичних речовин, азартних ігор;

 - наявності у батьків дитини, осіб, які їх замінюють, ознак  розладів психічного здоров’я, що впливають на їхню спроможність забезпечити належний догляд за дитиною;

 - експлуатації дитини, втягнення її до жебракування, заохочення до вживання алкоголю, наркотичних речовин;

 - проживання дитини в антисанітарних умовах, що може призвести до погіршення стану її здоров'я;

 - частих випадків перебування в помешканні, де проживає дитина, сторонніх осіб з метою вживання алкоголю, наркотичних речовин;

 - занедбаного зовнішнього вигляду дитини;

 - систематичного недотримання батьками, особами, які їх замінюють, санітарно-гігієнічних норм (брудні шкіра, волосся, одяг, білизна дитини);

 - недостатнього харчування дитини;

 - залишення дитиною постійного сімейного помешкання без згоди батьків, осіб, які їх замінюють;

 - самовільного залишення дитиною навчального закладу (систематичні порушення шкільної дисципліни);

 - самостійного проживання дитини в помешканні без дорослих.

До соціально-правого захисту дітей та сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах обов’язково залучаються  кваліфіковані спеціалісти служб, установ та закладів району. За не виконання батьківських обов’язків батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за ст.184 КупАП. В разі неналежного виконання батьківських обов’язків службою у справах дітей РДА та селищною, сільськими радами району ініціюється справа про позбавлення батьківських прав, яка розглядаєтья у судовому порядку.

В Первомайському районі продовжуються виїзди рейдової групи у складі: служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно з відділом молодіжної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП у Миколаївській області та представниками сільських рад, рейд «Діти-вулиці» проведено 16 та 30 травня 2019 року обстежено житлово-побутові умов проживання сімей, діти в яких опинитися у складних життєвих обставинах в Степківській сільській раді (с. Степківка, с. Зелені Кошари, с. Садибне, с. Зоряне), Лисогірській сільській раді та відвідано  21 родину,  в яких на утриманні перебуває 64 дитини.

У зв’язку з неналежним виконанням батьками батьківських обов’язків по створенню належних умов для проживання та виховання дітей, нецільового використанням коштів, які сім`ї отримують від держави на підтримку дітей, наявність шкідливих звичок, що негативно впливають на розвиток та життєдіяльність членів родин, з батьками проведено інформаційна робота, належного догляду за дітьми, дано конкретні терміни по виправленню негативної ситуації, яка склалася в сім`ях на даний час.

 З батьками проведені профілактичні бесіди, роз’яснені  статті закону щодо відповідальності батьків за виховання, навчання  та утримання дітей в належних умовах. Проведено бесіди щодо вживання спиртних напоїв. Також спеціалістами надано ряд консультаційний з питань виховання дітей та створення умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів.

Було наголошено правила безпечного поводження біля водойм та вогнищ, використання електроприладів, заготівля дров та вугілля на зимовий період.

Держава не стоїть осторонь цих проблем. Постійно діють загальнодержавні програми та здійснюються заходи спрямовані на захист законних інтересів неповнолітніх громадян. 

Не будьте байдужими і Ви!

Наталя Жуматій, 4-20-98

 

Денний рейд «Діти вулиці» у Первомайському районі

25 – 26 листопада 2019 року з метою здійснення контролю за готовністю до осінньо-зимового опалювального сезону сімей, в яких виховуються діти, що перебувають в складних життєвих обставинах, спеціалістами служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації спільно із працівниками Первомайського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за участю сільського та селищного голів проведено обстеження сімей на території Лукашівської сільської ради та Підгороднянської селищної ради, про що складені відповідні акти.

Під час обстеження житлово – побутових умов, членам сімей, діти яких опинились в складних життєвих обставинах, були надані рекомендації з питань правил пожежної безпеки, перевірено готовність до осінньо – зимового опалювального сезону, а також проводились профілактичні бесіди, з метою збереження та здоров'я дітей.

Автор: Жуматій Н.С.

 

 

    Денний рейд "Діти вулиці" Первомайський район

 З метою попередження бездоглядності та безпритульності дітей, захисту прав, свобод та законних інтересів, для відпрацювання звернення гарячої лінії, обстеження умов проживання сімей, діти в яких опинилися у складних життєвих обставинах, відповідно ст. 4 Закону України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, керуючись наказом начальника служби від 26 лютого 2020 року №7 робочою групою у складі завідувача сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Жуматій Н.С., головного спеціаліста з питань захисту прав, свобод та законних інтересів дітей служби у справах дітей Первомайської райдержадміністрації Мірошник Г.Е., начальника відділу соціальної роботи Первомайського районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді Зятковської О.М., 26 лютого 2020 року в Первомайському районі на території Лисогірської сільської ради було проведено профілактичний рейд «Діти вулиці». В ході проведення рейду здійснено обстеження житлово-побутових умов проживання 8 сімей, в яких виховується 23 дитини.

В ході рейду  було вилучено трьох малолітніх дітей та влаштовано до Комунального закладу «Первомайського центру соціально – психологічної  реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради.

         З батьками проведено профілактично – роз'яснювальну бесіду про необхідність виконання батьківських обов‘язків, створення умов утримання, виховання та проведення дозвілля дітей, постійного медичного огляду та покращення ситуації в родині для подолання складних життєвих обставин.   

     Також батькам доведено до відома статтю 53 Конституції України, статтю 35 Закону України «Про освіту» та статті 3 і 6 Закону України «Про загальну середню освіту» де зазначено, що дитина повинна обов’язково отримати загальну середню освіту, тому вони повинні постійно слідкувати про виконання домашніх завдань, щоденного відвідування дітей школи та недопущення пропуску занять без поважних причин, цікавитися шкільним і позашкільним життям дітей та відвідувати батьківські збори.

З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового способу життя.

       Батьки дітей попереджені про адміністративну відповідальність згідно ст. 184 Кодексу України про адмінпорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 166 Кримінального кодексу України за невиконання належним чином батьківських обов‘язків.

Під час рейду «Діти – вулиці» на території Лисогірської сільської ради дітей, які вживають спиртні напої, безпритульних та жебракуючих не виявлено.

 

Автор: Жуматій Н.С.