Головна Новини Робота депутата Верховної Ради України ОГОЛОШЕННЯ

Заходи та події

З часів здобуття Україною незалежності проблема торгівлі людьми залишається надзвичайно актуальною. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає кількість людей, які прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми.
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Метою усіх заходів, які будуть проводитися цього року в рамках акції до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, є акцентування уваги громадськості на важливості офіційного та безпечного працевлаштування, нагадування, що неофіційне працевлаштування не гарантує виконання усних домовленостей з роботодавцем і може призвести до потрапляння в небезпечні ситуації експлуатації. Погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин, працівник автоматично власноруч позбавляє себе права вимагати від роботодавця забезпечення належних умов праці, оплати праці на рівні, встановленому державою. 

 

По всьому світу коло торгівлі людьми розривається. Крок за кроком ми спільно продовжуємо долати рабство.
  Графік проведення «гарячих» телефонних ліній з громадянами Первомайського району начальником управління та заступниками начальника управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації на 2021 рік
Формат: DOC | Добавлен: 24/03/2021 10:41:38
43Kb Скачать скачать
  Контактні телефони районних філій центрів зайнятості Миколаївської області
Формат: DOCX | Добавлен: 24/03/2021 10:45:43
19Kb Скачать скачать
  Звернення з нагоди Дня охорони праці
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:19:58
46Kb Скачать скачать

 ПОДЯКА.

 

 

         В умовах карантину, спричиненого поширенням на території України коронавірусної інфекції   COVID-19, управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації розпочало збір продуктів харчування для створення районного запасу продуктів з метою забезпечення осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, малозабезпечених сімей, інших мало захищених верств населення.

         Першими відгукнулись керівники ДПДГ «Зоряне» Савченко Ігор Михайлович та  ПСП «Заповіт» Трачук Людмила Степанівна, які надали  перший внесок продуктів.

         Ігор Михайлович Савченко уже забезпечив 240 жителів сіл Степове та Зоряне продуктовими наборами  та шиє для всіх маски.

         Дякуємо за небайдуже ставлення до потреб людей та розуміння і співпрацю в цій складній ситуації.

         Запрошуємо всіх керівників сільгосппідприємств залучитися до цієї благородної справи і сподіваємось, що цей перелік буде постійно збільшуватиметься, адже чуйність та взаємопідтримка – невід»ємні риси нашого народу.

 

         У разі необхідності  можна звертатись за роз»ясненнями до управління соціального захисту за телефоном 4-22-26.

 

 

Начальник управління   Олена ВОЛОШНА

 

Оздоровлення учасників АТО, ветеранів ВВВ та інвалідів війни

15/08/2018

 Управлінням соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації проводиться масштабна робота щодо оздоровлення учасників АТО, ветеранів ВВВ, інвалідів війни на сьогоднішній день за фінансуванням обласної програми «Турбота» на базах відпочинку «Лісотехнік» в селі Рибаківка та «Надія» в місті Очаків оздоровились 36 сімей учасників антитерористичної операції.

         Розпочинається реалізація державної програми щодо психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

         Бажаючих пройти психологічну реабілітацію у санаторії «Борисфен» звертатись до управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації. Довідки за телефоном: 4-22-26.

         При собі мати такі документи:

-         Копія паспорту громадянина України;

-         Копія посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни;

Копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції.

 

За добросовісну роботу – Почесна грамота!

За плідну працю, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до обраної справи, вагомий внесок у розвиток та зміцнення демократичної, соціальної і правової України та з нагоди відзначення Дня Конституції України АЛІЄВА Натела Мамед-кизи, заступник начальника відділу адресної соціальної допомоги управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації нагороджена Почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації.

Нечасто працівники районної державної адміністрації отримують грамоти високого рівня. АЛІЄВА Натела Мамед-кизи справедливо заслуговує на відзначення головою облдержадміністрації Олексієм Савченком.

За багато років роботи в управлінні соціального захисту населення відверто можна сказати, що пані Натела – визнаний авторитет серед наших працівників, знаємо її як привітну людину у спілкуванні з колегами та жителями району – отримувачами соціальної допомоги, завжди готову прийти на допомогу.   Вимоглива до себе, завжди добросовісно відноситься до виконання обов’язків та має велике терпіння навчати молодих фахівців – своїх колег.

Щиро дякуємо колезі за щоденну кропітку працю, присвячену простим людям, які потребують постійної уваги від держави, та бажаємо їй незгасаючої енергії, міцного здоров'я, злагоди в сім'ї  та успіхів в роботі.

 

 

Проведено семінар з соціальними працівниками та фахівцями із соціальної роботи на тему: "Нове положення про порядок призначення субсидії"

 11 травня 2018 року в приміщенні управління  соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації відбувся семінар з соціальними працівниками та фахівцями із соціальної роботи на тему: "Нове положення про порядок призначення субсидії", який провела заступник начальника управління – начальник відділу адресної соціальної допомоги Гани Триколенко.  На порядку денному були розглянуті питання:

1. Зміни, внесені до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022) .

2. Розв'язування ситуаційних завдань щодо призначення житлової субсидії.

3. Запитання - відповіді.

В заході взяли участь соціальні працівники та фахівці із соціальної роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайського району. Також на семінар були запрошені працівники управління соціального захисту населення райдержадміністрації та представники громадських організацій.

 У 2017 році був підписаний договір між УСЗН Первомайської РДА та БО «МОФ «Здорова нація» щодо надання соціальних послуг соціального супроводу осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та перебувають у складних життєвих обставинах. Обсяг бюджетних коштів, залучених для надання соціальних послуг за 2017 рік складає 24 400,00 грн.

Соціальні працівники благодійної організації «Миколаївський обласний фонд «Здорова нація» впродовж 2017 року здійснювали «Соціальний супровід людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією (ЛЖВ)». Соціальним супроводом було охоплено 45 осіб, які стоять на диспансерному обліку кабінету «Довіра» Первомайської центральної районної лікарні та проживають на території Первомайського району із числа ЛЖВ. План соціального супроводу ЛЖВ виконано стовідсотково.

Результатом надання соціальних послуг є:

- підвищено обізнаність щодо ВІЛ-інфекції – 100%;

- сформовано прихильність до прийому препаратів АРВ терапії;

- надано інформацію про АРВ терапію, зберігання, дозування та прийом АРВ препаратів;

- отримано інформацію щодо ВН (вірусне навантаження) та  СД4 (кількість клітин);

- попереджено про опортуністичні (супутні) захворювання;

- розширено обізнаність щодо постійної активної диспансеризації.

Дякуючи соціальному супроводу клієнти інтегрували в соціум (налагодили стосунки в сім’ї, колективі та громаді).

Річний план соціального замовлення на 2018 рік складає 48 800,00 грн.

 

 Проведено спільний виїзний семінар-навчання з питань оплати праці,  колективно-договірної роботи, охорони та умов праці для роботодавців

 

 24.04.2018 року в приміщенні Чаусівської сільської ради відбувся спільний виїзний семінар-навчання з питань оплати праці,  колективно-договірної роботи, охорони та умов праці.  

На семінар-навчання були запрошені керівники підприємств та голови фермерських господарств. Всього у заході взяли участь 8 представників підприємств.

Семінар-навчання проводили: начальник відділу праці управління соціального захисту населення Первомайської  райдержадміністрації, головний спеціаліст з питань оплати на нормування праці управління соцзахисту та головний спеціаліст з питань розвитку трудових ресурсів, зайнятості населення та створення робочих місць управління соціального захисту населення. Також у заході взяли участь представники Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості та об’єднаного Первомайського управління Пенсійного фонду України.

На семінарі піднімались нагальні питання у сфері трудових відносин між роботодавцями та працівниками та шляхи їх вирішення відповідно до законодавства. Так розглядались такі проблемні питання, як:

- дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці;

- створення нових робочих місць за рахунок відшкодування єдиного соціального внеску;

- вивільнення працівників з ініціативи роботодавця;

- виконання положень колективного договору;

- про трудові гарантії мобілізованих осіб;

- виконання вимог законодавства з охорони праці;

- методика проведення атестації робочих місць;

- про можливі негативні соціальні наслідки тіньової зайнятості серед осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО  та ін.

Присутні були ознайомлені з Програмою зайнятості населення Первомайського району на 2018-2020 рік, з окремими статтями Кодексу Законів про працю України, законами України  "Про зайнятість населення" та "Про охорону праці".

Учасникам семінару були роздані буклети, інформаційні листівки для використання в роботі.

Учасники семінару-навчання мали змогу отримати відповіді на поставленні питання та подякували присутнім за надану інформацію, так як змогли поспілкуватись та вирішити проблемні питання за різними напрямками.

 

 Проведено рейд робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення   

 24.04.2018 року на території Чаусівської сільської ради  проведено рейд робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.  

Члени робочої групи – представники управління соціального захисту населення під керівництвом начальника управління, Первомайської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості та об’єднаного Первомайського управління Пенсійного фонду України.

Робочою групою було охоплено та обстежено  п’ять підприємств, які знаходяться на території сільської ради та займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції. Мета рейду: перевірка дотримання вимог законодавства з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Роботодавців та найманих працівників підприємств ознайомлено із змінами в трудовому законодавстві, наслідками нелегальної зайнятості та відповідальністю роботодавця за неоформлених  працівників.

Під час рейду членами робочої групи були роздані буклети, інформаційні листівки для використання в роботі.

 

 Проведено рейд робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати

і зайнятості населення

 

24-25 07.2018 року на території Мигіївської, Болеславчицької та Чаусівської сільських рад проведено рейд робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Члени робочої групи – представники відділу  праці управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації,  Первомайського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області та Первомайської  міськрайонної  філієї  Миколаївського обласного центру зайнятості.

 Робочою групою було охоплено та обстежено п’ять  сільськогосподарських господарств, дві фізичні особи підприємці, один одноосібник, які знаходяться на території сільських рад.

 

 

 

 

Рейд проводився з метою проведення інформаційно – роз’яснювальної  роботи з питань:

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками;

- легалізації зайнятості та заробітної плати;

- дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці;

- порядок сплати ЄСВ при неповному режимі робочого часу та зарахування пенсійного стажу;

- порядок працевлаштування та звільнення працівників через центр зайнятості

та з метою соціального захисту найманих  працівників.

 

 

Роботодавців та найманих працівників ознайомлено зі змінами в трудовому законодавстві, наслідками нелегальної зайнятості, виплати заробітної плати в «конвертах» та відповідальності роботодавця за неоформлених працівників.

 Під час рейду членами робочої групи були роздані буклети, інформаційні листівки для використання в роботі.

Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності  

 

Шановні учасники антитерористичної операції та учасники Революції Гідності!

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 №497 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності», від 27.12.2017 №1057 «Про затвердження  Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності»    управлінням соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації  визначено  перелік суб’єктів,  які будуть надавати послуги з психологічної реабілітації вказаній категорії громадян:

     санаторій - профілакторій "Інгул" ДП "Миколаївський суднобудівний завод"

Адреса – м. Миколаїв, проспект Героїв України, 6-а

       Для отримання направлення на проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції або постраждалий учасник Революції Гідності повинен звернутися до управління праці та соціального захисту населення із заявою довільної  форми, до якої додається:

-     копія посвідчення учасника бойових дій (для осіб з інвалідністю - копію посвідчення інваліда війни);

-         копія документа, що  підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення;

-           копія паспорта

     Більш детальну інформацію  про проведення психологічної реабілітації можна отримати щоденно в управлінні соціального захисту Первомайської районної державної адміністрації за адресою: м. Первомайськ, вул. Київська,50  кабінет № 2 або за телефоном 4 22 26

 

 

Інформація щодо соціального замовлення

         26 липня 2018 року відбулася робоча зустріч начальника управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації з представниками благодійної організації «Миколаївський обласний фонд «Здорова нація» щодо  надання соціальної послуги соціального супроводу людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією (ЛЖВ),  в рамках соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів.

         Соціальні працівники благодійної організації «Миколаївський обласний фонд «Здорова нація» здійснюють соціальний супровід людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією (ЛЖВ), з 2017 року. Станом на 26.07.2018 року соціальним супроводом було охоплено 72 особи, які стоять на диспансерному обліку в кабінеті «Довіра» Первомайської центральної районної лікарні та проживають на території Первомайського району із числа ЛЖВ. План соціального супроводу ЛЖВ виконується вчасно та в повному обсязі.

         Результатом надання соціальних послуг є:

- підвищено обізнаність щодо ВІЛ-інфекції – 100%;

- сформовано прихильність до прийому препаратів АРВ терапії;

- надано інформацію про АРВ терапію, зберігання, дозування та прийом АРВ препаратів;

- отримано інформацію щодо ВН (вірусне навантаження) та  СД4 (кількість клітин);

- попереджено про опортуністичні (супутні) захворювання;

- розширено обізнаність щодо постійної активної диспансеризації.

         Дякуючи соціальному супроводу клієнти інтегрували в соціум (налагодили стосунки в сім’ї, колективі та громаді).

         За результатами робочої зустрічі підведені підсумки – вирішено провести опитування отримувачів послуг шляхом анкетування щодо якості наданих послуг та аналіз виявлених потреб. Робота вданому напрямі продовжуться.

 

Санаторно – курортне оздоровлення  демобілізованих учасників антитерористичної  операції на сході України 

       Управлінням соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації проводиться  робота щодо санаторно – курортного оздоровлення  учасників АТО, ветеранів великої вітчизняної війни, інвалідів війни.

        Бажаючим пройти санаторно – курортного оздоровлення  можна звернутися до управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації. Із запитаннями з цього приводу - за телефоном: 4-22-26.

     Перелік документів, які необхідні для проходження санаторно – курортного лікування :

- копія паспорта громадянина України;

- копія посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни ; 

- копія посвідчення ветерана великої вітчизняної війни;

- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції;

- довідка за формою № 070.

 

Проведено семінар з соціальними працівниками та

 

фахівцями із соціальної роботи

 

05 вересня 2018 року в приміщенні управління соціального захисту населення Первомайської районної адміністрації проведено семінар з соціальними працівниками та фахівцями із соціальної роботи. На порядок денний були винесені питання роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайського району, а також питання, що входять до компетенції управління соціального захисту:

-  забезпечення населення району цифровими передавачами Т2;

- призначення та виплата житлових субсидій;

- порядок оформлення документів для призначення різних видів державної допомоги тощо.

З вище зазначених питань виступали начальник управління О.Волошина, заступник начальника відділу адресної соціальної допомоги Н.Алієва та в.о. заступника начальника відділу персоніфікованого обліку, державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян, надання соціальних і реабілітаційних послуг та роботи з питань  сім'ї Л.Колеснікова.     

 Працівниками територіального центру та управління соцзахисту надані методичні рекомендації соціальним працівникам та фахівцям із соціальної роботи та роздані буклети й інформаційні листівки для використання в роботі.   

 

 Особистий виїзний прийом громадян 

06 лютого 2019 року пройшов особистий виїзний прийом громадян заступником начальника управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації – начальником відділу адресної соціальної допомоги Триколенко Ганною Олександрівною. Виїзний прийом відбувся в приміщенні Підгір’ївської сільської ради. Під час прийому звернулися  п’ять осіб з питань:

- надання державної допомоги на догляд за матір’ю;

- щодо призначення та виплати субсидій.

07 лютого 2019 року в приміщенні Кримківської сільської ради відбувся особистий виїзний прийом громадян заступником начальника управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації - начальником  відділу персоніфікованого обліку, державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян, надання соціальних і реабілітаційних послуг та роботи з питань сім"ї Дяценко Тетяною Зіновіївною. Під час прийому звернулися шість громадян з питань:

- щодо влаштування дитини-інваліда до інтернатного закладу;

- щодо безкоштовного проїзду доньки, яка є учасником АТО;

- щодо надання соціальних послуг;

- щодо призначення субсидій.

На всі запитання були надані вичерпні відповіді відповідно до чинного законодавства.

 

 


Засідання «круглого столу» присвячене Всесвітньому дню охорони праці

 

 

25.04.2019 року в приміщенні управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації відбулося засідання «круглого столу» присвячене Всесвітньому дню охорони праці. На засіданні були присутні представники АТ «Миколаївобленерго» Західного округу філії Первомайського району (інженери з охорони праці), представники Держпраці у Миколаївській області та спеціалісти управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації.

Були обговорені питання щодо смертельних нещасних випадків на енергетичному обладнанні та дотримання вимог безпеки на електроустановках, запобігання нещасних випадків.

Інформацію щодо смертельних нещасних випадків на енергетичному обладнанні було доведено до соціальних працівників з метою інформування населення району.

 

 

 

                                «Круглий стіл» з питання взаємодії суб»єктів по  запобіганню домашньому насильству і насильству за ознакою статі

«Управлінням соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації 12.06.2019 р., керуючись Законом України «Про запобігання та протидію домашнього насильству» та постановою КМУ №658 від 22.08.2018 «Про затвердження Порядку взаємодії суб»єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», був проведений «круглий стіл» з питання взаємодії суб»єктів по  запобіганню домашньому насильству і насильству за ознакою статі та інформування громадськості про роботу спеціалізованих служб підтримки осіб у районі.

У заході прийняли участь представники служби у справах дітей, сектора превенції Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській обл., Первомайський центр районних соціальних служб сім»ї, дітей та молоді та представники громадських організацій.»

 

 

 

 

 

Проведено "круглий стіл" до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

 30.07.2019 р. в управлінні соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації, до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми проведено «круглий стіл», в якому прийняли участь представники служби у справах дітей, сектора превенції Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській обл., Первомайський центр районних соціальних служб сім»ї, дітей та молоді та представники громадських організацій  Первомайського району з подальшим висвітленням у місцевих засобах масової інформації. На засіданні «круглого столу» були розглянуті таки питання:

- низьке виявлення осіб, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми;

- процедура пере направлення постраждалої особи;

- дотримання конфіденційності при роботі з постраждалими від торгівлі людьми

 «На передодні Дня Незалежності в Україні відзначалося ще одне свято незалежної України 23.08.2019 р. – День Державного Прапора України. Цього дня в управлінні соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації було приурочено урочисте зібрання працівників управління з нагоди привітання Бондар Вікторії Миколаївни, провідного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку, державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян, надання соціальних і реабілітаційних послуг та роботи з питань сім»ї, яка від Міністра соціальної політики України А.Реви отримала Подяку за сумлінну працю, високий професіоналізм при виконанні службових обов»язків, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики з питань соціального захисту населення».

 

Відзначення в Первомайському районі Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

 В населених пунктах Первомайського району, силами сільських рад за активною участю працівників культури, учнів ЗОШ та фінансовою підтримкою керівників господарств сільгоспвиробників були проведені заходи для людей похилого віку та ветеранів.

 

 

 

 

 

Заходи були різноманітні: концерти, конкурсно-розважальні програми, святкові обіди для ветеранів та людей похилого віку, задушевні зустрічі, тощо. Під час заходів перед ветеранами виступили представники місцевої самодіяльності, учні шкіл.

Заходи з метою вшанування ветеранів війни та праці пройшли в загальноосвітніх школах району, в бібліотеках були організовані книжкові та фотовиставки, пройшли зустрічі читачів з місцевими ветеранами.

 Сільські голови, разом з керівниками господарств сільгоспвиробників, відвідали ветеранів війни, які проживають на територіях сільських/селищної рад та привітали ветеранів з Днем ветерана.

 

 

ДО ДНЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

3 грудня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю.

Цей день – це вшанування осіб з інвалідністю і своєрідний підсумок того, що держава та місцева громада зробила для того, щоб особи з інвалідністю відчували себе повноправними членами суспільства, та могли проявити свої можливості і таланти на користь та радість оточуючим.

         Також цей день є слушною нагодою відзначити тих осіб з інвалідністю, які не втратили жагу до життя, не опустили руки  і ведуть активне суспільно-корисне життя, розвивають творчі та спортивні здібності.

         В нашому районі багато активних і творчих осіб, які приймають активну участь у житті своїх громад та району в цілому. Їх творчі здобутки прославляють район і надають позитивний приклад оточуючим.

         З нагоди Міжнародного  дня осіб з інвалідністю, управлінням соціального захисту населення були підготовлені 52 подарунки (продуктові набори) особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватись. Ці набори були вручені сільськими головами та представниками сільських рад за місцем проживання цих людей

            Ще раз хочеться нагадати про необхідність толерантного ставлення до осіб з інвалідністю.

Від нас потрібно небагато: поважати  гідність цих людей та намагатись створювати умови для їх повноцінного життя.

 

100 річний ювілей!

 

         З піснями, віршами та подарунками завітали 17 січня 2020 року  до Тодорено Марії Костянтинівни, жительки села Чаусово-1,  Чаусівський сільський голова Г. Рибак, працівники сільської ради, заступник начальника управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації Т. Дяценко  та директор територіального центру соціального обслуговування Первомайського району О. Ющенко. Всі вони прийшли привітати Марію Костянтинівну зі славним сторічним ювілеєм.

         Привітання передав, також, голова Миколаївської обласної державної адміністрації  Олександр Стадник.

         Важке, але гідне життя у Марії Костянтинівни. Та все те добро, яке вона віддавала людям, повернулось до неї подякою, пошаною від дітей, онуків та оточуючих.

         З ювілеєм Вас, шановна Марія Костянтинівна! Здоров»я, достатку та благополуччя Вам і Вашій родині.