Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

 

У Києві 27-28 серпня проходив ІІ Всеукраїнський форум Рад ВПО.
Ради ВПО — це дорадчі органи, які займаються адвокацією прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб. Наразі по всій Україні нараховується 873 Ради ВПО, в тому числі 9 Рад з питань ВПО на районному рівні та рівні територіальних громад Первомайського району. Перед учасниками заходу з вітальним словом виступила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. А також – представниця Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, радник з питань стабілізації Посольства США в Україні Меттью Джонсон, директорка проєктів Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в Україні Уляна Бах та виконавча директорка Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Валерія Вершиніна. В роботі ІІ Всеукраїнського форуму Рад ВПО прийняла участь делегація з Миколаївської області, до складу якої увійшли заступник голови Миколаївської ОВА Олександр Трайтлі, начальник Департаменту соціального захисту Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва та представники Первомайського району -   голова Ради ВПО при Первомайській РВА Світлана Калайда а голова Ради ВПО при Первомайській МТГ Анатолій Іванов.
Програмою форуму проведено дискусії таких тем: – перші результати діяльності Рад ВПО; – державна підтримка ВПО; – житло для ВПО; – працевлаштування ВПО; – соціальний захист ВПО.
Масштабний захід у Києві став платформою для дискусій та напрацювання спільних рішень щодо підтримки та захисту ВПО, а також врахування їхньої думки як на місцевому, так і національному рівнях.
Одним з головних напрацювань Форуму стала домовленість про створення нової громадської організації — Конгресу Рад ВПО, який візьме на себе координаційну роль та надаватиме методичну підтримку.
 

До   Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми  на території Первомайського району проведено ряд інформаційних заходів.

1 серпня 2024 року відбувся «круглий стіл» на тему «Торгівля людьми – загроза XXI століття» за участю координатора з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на територіїПервомайського району Лілії НЕДАШКІВСЬКОЇ, начальника управління соціальної захисту населення Первомайської РВА Олени ВОЛОШИНОЇ, начальника відділу соціальної захисту населення Синюхобрідської сільської ради Надії ТЕЛЯТНИК, директорки ЦНСП Кам»яномостівської сілької ради Лариси ГЕВЛИ, директорки Синюхобрідської сільської ради Оксани ПАНКОВОЇ, спеціалістів органів соціального захисту населення Кам»яномостівської та Синюхобрідської територіальних громад.

Учасниками «круглого столу» були обговорені нагальні питання протидії торгівлі людьми на місцевому рівні та прийнято рішення щодо проведення превентивних заходів та посилення поінформованості населення.

Адже, торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

Спеціалістами відділу підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Первомайської РВА забезпечується проведення інформаційних лекцій з питань протидії торгівлі людьми «Як не потрапити в тенета шахраїв» з особами, які перебувають на обліку, як такі, що шукають роботу. Розповсюджено  50  буклетів та пам’ятки на тему  «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно», «Запам’ятай головні правила безпеки», «Уникайте пастки», «Торгівля людьми: це може трапитися з кожним».

 

 

«Насильство: усвідомлюй, не мовчи, повідомляй»

 
12 липня 2024 року у Первомайській районній військовій адміністрації відбувся захід – «круглий стіл» для представників територіальних громад Первомайського району на тему "Насильство: усвідомлюй, не мовчи, повідомляй", який присвячений проблемі протидії насильству.
Захід проведений в рамках проєкту: «Підтримка спроможності фахівців соціальної сфери для захисту дітей в Одеській, Дніпропетровській та Миколаївській областях в умовах війни». Загальною метою проєкту є підтримка ментального здоров’я населення України та протидія насильству. Проект реалізовано ГО «Здорове суспільство» (м. Одеса) у співпраці регіональними громадськими організаціями у Дніпропетровській (ГО «Ангел дитинства») та Миколаївській (ГО «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом») областях за підтримки NGO_Resource_Center та  Гуманітарного фонду для України.
У роботі «круглого столу» взяли участь представники органів соціального захисту, освіти та медицини Первомайській районній військовій адміністрації та територіальних громад району, які зацікавлені в об’єднанні зусиль всієї громади в процесі профілактики домашнього насильства та насильства над дітьми.
Під час заходу було розглянуто наступні теми: «Ознаки та наслідки насильства над дітьми», «Методи профілактики та раннього виявлення насильства»,  «Обізнаність фахівців різних напрямів щодо алгоритмів перенаправлення осіб, які зазнали насильства до відповідних установ». Особливий інтерес викликала дискусія щодо можливостей та ресурсів у фахівців різних сфер, які дефіцити у профілактиці насильства вони мають в межах виконання професійних обов’язків і якої допомоги потребують. Активно дискутувалося питання особистої відповідальності самих громадян щодо недопущення випадків домашнього насильства.
Своїм досвідом у напрямку протидії та профілактики насильства поділилися начальник профільного відділу УСЗН Первомайської РВА Тетяна Сулима, директор Первомайського центру соціальних служб Лариса Крижановська, психолог ГО «Ольвія» Олена  Константинова.
Велику увагу було приділено проблемі підвищення експертності/обізнаності у питаннях протидії насильству, правовому та етичному аспектам. ГО «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом» вважає адвокацію прав одним з важливих напрямків своєї діяльності. Отже, підвищення обізнаності територіальних громад Первомайського району щодо засобів профілактики насильства, підвищенням експертності всіх її представників (від керівників до пересічних громадян) є важливим напрямком діяльності.
Наступним кроком у цьому напрямку є навчання представників Первомайської ТГ за програмою «Квітка стійкості».
 

28 березня 2024 року на базі управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації проведено захід – «круглий стіл», присвячений Всесвітньому дню охорони праці під головуванням заступника начальника Первомайської районної військової адміністрації Лілії НЕДАШКІВСЬКОЇ. У заході приймали участь: начальник управління соціального захисту населення районної військової адміністрації, головні державні інспектори Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, спеціаліствідділу профілактики та розслідування нещасних випадків Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області, працівники Первомайської дільниці Північного району електричних мереж АТ «Миколаївобенерго». На заході були обговорені актуальні питання - роботи з ліквідації аварії, безпека під час аварійного відключення електроенергії, забезпечення та використання засобів індивідуального захисту, безпека під час експлуатації газового господарства, вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці.                
Присутні на «круглому столі» розглянули інформацію, надану доповідачами, і висловили своє бачення  обговорюваних тем. Вирішили: пропозиції  учасників круглого столуврахувати в подальшій роботі, покращити взаємодію між представниками вищеозначених організацій та установ, готувати заходи, щодо інформування громадськості до Дня охорони праці про питання безпеки та здоров’я працівників з метою формування розуміння актуальних питань охорони праці.
                                 

 

 

 13-15 листопада в м. Умань  фахівці управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації  взяли участь  в тренінгу, який проводився в рамках реалізації проєкту «Забезпечення комплексного захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації та насильства у Миколаївській області» за підтримки IOM Ukraine та фінансування Norwegian Ministry of Foreign Affairs Міністерства закордонних справ Норвегії та Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна.

Дводенний тренінг  об’єднав наші зусилля для виявлення, ідентифікації, перенаправлення і забезпечення допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації, гендерно зумовленого насильства та насилля в сімї. Учасниками  тренінгу обговорені питання щодо покращення навичок, необхідних для ефективної роботи в цій важливій галузі.  
 

 

30 червня 2023 року проведено чергове засідання опікунської ради при Первомайській районній військовій адміністрації. Було розглянуто питання  створення бази даних на опікунів та недієздатних /обмежено дієздатних осіб у Кам’яномостівській та  Мигіївській територіальних громадах, забезпечення особистих, майнових і житлових прав та інтересів осіб, яких рішенням суду визнано недієздатними (обмежено дієздатними) і яким призначено опікуна (піклувальника), та повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки.  Голова опікунської ради Недашківська Л.В. наголосила про важливість даного питання, так як частина недієздатних, які не стоять на обліку, не в змозі контролювати свою поведінку та  потенційно можуть становити загрозу для інших жителів громади. Органи опіки та піклування при виявленні, якщо підопічний є небезпечним для себе або для оточуючих, сповіщає районний (міський) відділ внутрішніх справ і вживає заходи щодо направлення підопічного в психіатричну лікарню для лікування. На засіданні надано завдання органам опіки посилити з контроль над збереженням особистих, майнових і житлових прав та інтересів осіб, яких рішенням суду визнано недієздатними. 

 

 24 листопада пройшла зустріч в форматі тренінгу Громадської організації "10 квітня" та  управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації, куди були запрошені спеціалісти відділів соціального захисту населення територіальних громад району. Розглядалось питання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, право внутрішньо переміщених осіб на забезпечення житлом з фондів житла для тимчасового проживання. ГО "10 квітня" забезпечує юридичне обґрунтування  та супровід у забезпеченні права на постановку на облік ВПО для отримання тимчасового житла.  Громадської організацією надана інформація щодо субвенції з державного бюджету на ці цілі.

 

З часів здобуття Україною незалежності проблема торгівлі людьми залишається надзвичайно актуальною. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає кількість людей, які прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми.
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Метою усіх заходів, які будуть проводитися цього року в рамках акції до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, є акцентування уваги громадськості на важливості офіційного та безпечного працевлаштування, нагадування, що неофіційне працевлаштування не гарантує виконання усних домовленостей з роботодавцем і може призвести до потрапляння в небезпечні ситуації експлуатації. Погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин, працівник автоматично власноруч позбавляє себе права вимагати від роботодавця забезпечення належних умов праці, оплати праці на рівні, встановленому державою. 

 

По всьому світу коло торгівлі людьми розривається. Крок за кроком ми спільно продовжуємо долати рабство.
  Графік проведення «гарячих» телефонних ліній з громадянами Первомайського району начальником управління та заступниками начальника управління соціального захисту населення Первомайської районної державної адміністрації на 2021 рік
Формат: DOC | Добавлен: 24/03/2021 10:41:38
43Kb Скачать скачать
  Контактні телефони районних філій центрів зайнятості Миколаївської області
Формат: DOCX | Добавлен: 24/03/2021 10:45:43
19Kb Скачать скачать
  Звернення з нагоди Дня охорони праці
Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:19:58
46Kb Скачать скачать

 ПОДЯКА.

 

 

         В умовах карантину, спричиненого поширенням на території України коронавірусної інфекції   COVID-19, управління соціального захисту населення Первомайської райдержадміністрації розпочало збір продуктів харчування для створення районного запасу продуктів з метою забезпечення осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, малозабезпечених сімей, інших мало захищених верств населення.

         Першими відгукнулись керівники ДПДГ «Зоряне» Савченко Ігор Михайлович та  ПСП «Заповіт» Трачук Людмила Степанівна, які надали  перший внесок продуктів.

         Ігор Михайлович Савченко уже забезпечив 240 жителів сіл Степове та Зоряне продуктовими наборами  та шиє для всіх маски.

         Дякуємо за небайдуже ставлення до потреб людей та розуміння і співпрацю в цій складній ситуації.

         Запрошуємо всіх керівників сільгосппідприємств залучитися до цієї благородної справи і сподіваємось, що цей перелік буде постійно збільшуватиметься, адже чуйність та взаємопідтримка – невід»ємні риси нашого народу.

 

         У разі необхідності  можна звертатись за роз»ясненнями до управління соціального захисту за телефоном 4-22-26.

 

 

Начальник управління   Олена ВОЛОШНА