Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"


Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Первомайській районній військовій адміністрації
«Питання - відповіді»
"Просвітницькі заходи для осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України
"Медична допомога для внутрішньо переміщених осіб"

  

 

Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?

 
 

Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові  ситуації через війну впливають на психічне здоров’я.  Все це часто супроводжує внутрішньо переміщених осіб. Зволікання із отримання кваліфікованої допомоги погіршує психічне самопочуття та впливає на здоров’я безпосередньо.  

 
Внутрішньо переміщені особи можуть безоплатно отримати  допомогу щодо психічного здоров’я. Вона покривається  Програмою медичних гарантій. 
 
 

До кого звернутися щодо психічного здоров’я?

З питаннями щодо психічного здоров’я можна звернутися у першу чергу до сімейного лікаря, терапевта або педіатра для дитини, з яким укладено декларацію. Нині майже 12 тисяч лікарів первинної медичної допомоги пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP і надають базову психічну допомогу. Ці лікарі працюють в закладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України на пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.
 
То ж до лікаря слід звернутися, якщо є такі  симптоми: 
  • відчуття тривоги, нервування, напруженості;
  • перепади настрою: від апатії до збудженості;
  • проблеми з пам’яттю;
  • порушення сну і харчової поведінки;
  • постійні дратівливість, роздратованості і злість;
  • панічні атаки, нав’язливі думки;
  • гостра реакція на стрес;
  • нездатність концентрувати увагу;
  • слухові або зорові галюцинації;
  • та інші, які знижують якість життя.
 
Опишіть лікарю, що свій стан. Лікар, за згоди пацієнта, проведе скринінг на наявність розладів психіки та поведінки та за потреби надасть допомогу при неускладнених симптомах. Або, у разі потреби, перенаправить до лікаря спеціалізованої медичної допомоги – психолога, психотерапевта або психіатра. 
 
Також пацієнти можуть звернутися до лікаря-психіатра без направлення.
 
 

Яку допомогу може надати сімейний лікар?

 
За результатами скринінгу сімейний лікар може призначити обстеження і лікування, яке включатиме: 
  • направлення на лабораторні та інструментальні дослідження, щоб діагностувати або виключити психічні чи неврологічні розлади, пов’язані з фізичним здоров’ям;
  • направлення до психіатра для діагностики, встановлення діагнозу та для надання рекомендацій з лікування (за згодою пацієнта);
  • першу психологічну допомогу – не тільки пацієнтові, а й членам родини, які доглядають за ним;
  • застосування психосоціальних (психоосвіти, роботи з психосоціальними стресогенними чинниками, сприяння участі у повсякденній діяльності та інше), а також фармакологічних та поведінкових втручань.
  • складання плану ведення та лікування пацієнта/пацієнтки з виявленими та встановленими раніше розладами в межах компетенції сімейного лікаря;
  • моніторинг лікування та контроль за виконанням плану спостереження та лікування;
  • забезпечення супроводу пацієнтів із психічними чи неврологічними розладами;
  • за відсутності позитивної динаміки у стані пацієнта/пацієнтки – направлення до психіатра, психолога, психотерапевта, психофізіолога, нарколога, невролога (залежно від діагнозу та стану пацієнтів), взаємодія з цими лікарями тощо.
 

Як знайти медичний заклад, де можна отримати допомогу щодо психічного здоров’я?

1.    зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оберіть з’єднання з оператором та запитайте, де є найближчі заклади з фахівцями, які надають допомогу щодо психічного здоров’я. Запишіть контакти і телефони, які продиктує оператор;
2.    або знайдіть самостійно  заклади з договором із НСЗУ за допомогою онлайн-карти на дашборді “Надавачі медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога”, де зібрані всі надавачі за цим напрямом. Оберіть зліва у полі фільтрів область, населений пункт, рівень медичної допомоги (первинна, амбулаторна чи стаціонарна) та оберіть спеціалізацію лікаря. На карті залишаться медзаклади з телефонами і адресами, які відповідають введеним фільтрам. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/qevuu6VQ
 
Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за

посиланням
 
.

 

 

 «Інфографіка «ВПО після 1 Березня 2024» Кому виплати продовжуються, а кому умови переглядаються»

З відеороликом можна ознайомитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=PvPwlWkx6hk

 

 

  Розпорядження № 87-р від 12.09.2023 "Про затвердження складу Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Первомайській районній військовій адміністрції"
Формат: PDF | Добавлен: 20/09/2023 16:39:41
923Kb Скачать скачать

                                                                                 

 

 ОГОЛОШЕННЯ

                                                            Інформація про програму
Управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації інформує про організацію БФ «Право на захист» яка є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців, розмір допомоги складає 2220 грн на одну особу на місяць та виплачується за три місяці.
Грошова допомога надається людям, які ще не отримували міжнародну грошову допомогу у сумі 2220 грн  /особа/ місяць, мають дохід, менший за 5400 грн на члена родини та належать до однієї з наступних категорій населення:
  • переселенці які перемістилися після 24.02.2022;
  • особи які не переміщалися  після 24.02.2022, але постраждали від військових дій (наприклад повністю або частково зруйноване житло/майно, завдання суттєвої шкоди здоров’ю, смерть близьких);
  • люди, що через військові дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, із-за кордону).
Важливо: Переселенці та постраждалі  внаслідок  підриву Каховської ГЕС можуть подати заявку на грошову допомогу повторно, навіть якщо вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій, але не раніше, ніж три місяці тому на момент подання заяви.
       Вищезазначені особи у Миколаївській області можуть подати заявку на грошову допомогу за адресою: м. Миколаїв, вул. Садова , 25А (графік: Пн-Пт 09:00-18:00).Телефон гарячої лінії УВКБ ООН – 0 8000 307 711.
Контактна особа у Миколаївській області – керівниця регіональної команди з питань невідкладної допомоги – Дар’я Біла, електронна адреса – [email protected].
 
 
 

                                                                                          ОГОЛОШЕННЯ

 
До відома громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які прибули до нового місця проживання на території громад Первомайського району в період дії воєнного стану, а також у зв’язку з евакуацією із зони бойових дій
 Відповідно до вимог статті 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» Вам необхідно з’явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік.
  Правовий дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб постраждалих від збройної агресії за період березень – червень 2023 р.
Формат: PDF | Добавлен: 01/08/2023 12:53:31
495Kb Скачать скачать

Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при Первомайській районній військовій адміністрації
«Питання - відповіді»
"Просвітницькі заходи для осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України
"Медична допомога для внутрішньо переміщених осіб"