Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

 Відповідальні особи по Первомайському району

за взаємодію з ветеранами війни
Первомайський район
0669120048, Зарічна Людмила Борисівна, головний спеціаліст відділу ветеранської політики Первомайської районної військової адміністрації, [email protected]
Арбузинська сільська рада
0960640810, Щуцька Юлія Олександрівна - директор комунального закладу "Селищний центр соціальних служб", [email protected]
Благодатненська сільська рада
0683138016, Гурова Ольга Миколаївна, директор комунальної установи "Центр надання соціальних послуг, [email protected]
Врадіївська сільська рада
0969538667, 0980679620, Гордуз Тетяна Миколаївна - начальник відділу соціального захисту, Дулдієр Ольга Вікторівна - заступник директора - завідувач відділення соціальної роботи комунального закладу "Центр надання соціальних послуг"
Мигіївська сільська рада
0685819294, Галісевич Дар'я Русланівна, директор комунальної установи "Центр надання соціальних послуг", [email protected]
Кам'яномостівська сільська рада
0977936476, Гевла Лариса Іванівна, директор комунальної установи "Центр надання соціальних послуг", [email protected]
Кривоозерська селищна рада
0974804094, Романенко Ірина Миронівна, директор комунальної установи "Центр надання соціальних послуг", [email protected]
Синюхинобрідська сільська рада
0973465103, Панкова Оксана Вікторівна, виконувач обов'язків директора комунальної установи "Центр надання соціальних послуг", [email protected]
Первомайська міська рада
0992753465, Дударчук Олена Володимирівна, головний спеціаліст відділу державних соціальних гарантій та компенсацій, [email protected]
 

 Державною цільовою національно-культурною програмою забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 № 243-р, розроблено та створено мережу курсів з вивчення української мови (зокрема дистанційних та онлайн-курсів) для різних категорій осіб, у тому числі на безоплатній основі, здійснення інших заходів щодо сприяння опануванню державної мови. 

 Метою даних курсів є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя шляхом формування здорового менталітету та культури народу як нації, зміцнення національної свідомості, збереження національної ідентичності.
Сконцентровано ефективні онлайн- та офлайн-ресурси і мобільні додатки з вивчення української мови на національній платформі з вивчення української мови (https://speakukraine.net/)

                                                                               Е-Карта для ветеранів, ветеранок та їхніх родин

 
        Міністерство у справах ветеранів України разом з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні розробило е-Карту послуг. Це важливий цифровий продукт для ветеранів та ветеранок, який щоденно оновлюється. Е-Карта допомагає знайти інформацію про більш ніж 20 типів послуг для ветеранів, ветеранок та їхніх родин в громадах всієї України.
    Надаємо посилання на відео з покроковим алгоритмом користування е-Картою
https://www.facebook.com/watch/?v=430184176649126 .
https://docs.google.com/document/d/1Yn1aqIMFWfqjQiAwot4LeqaTR97TOR28uKmRakz4uOI/edit .              
 

 Як ветеранам і цивільним порозумітися: запустили новий інформаційний проєкт

Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт “Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.
Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з Мілітарним.
Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток між ветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв'ю, освітній контент, майстер-класи та інтерактивні сесії.
Ведуча проєкту “Спектри” — Катерина Супрун, журналістка Мілітарного. Перший гостем передачі став ветеран, засновник ветеранського видавництва та співведучий наступних програм проєкту “Спектри” — Марко Мельник.
“Зараз перед українським суспільством стоїть задача розмити межу, щоб ветерани могли повертатися в цивільне життя й займати свою нішу, яка би не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів, як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути”, — каже ветеран Марко Мельник.
Кожна з програм матиме свою тему й спікера. Гості з ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, болі та прагнення ветеранів.
Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на ютуб-каналі Мілітарного. Перший випуск доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3RiFH82PdEQ
 

 Платформа допомоги врятованимновий урядовий сервіс для підтримки постраждалих внаслідок війни

На виконання пріоритетних планів роботи Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству та надання допомоги постраждалим на 2024 рік, а самепродовження інформаційної роботи з питань допомоги жертвам сексуального насильства під час війни, Службою Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та спільно з проєктом USAID «Трансформація комунікацій» розроблено інформаційну кампанію щодо роботи Платформи допомоги врятованим, на якій представлено інформацію щодо всіх актуальних сервісів безоплатної допомоги та підтримки постраждалим від насильства під час війни, створена за участі членів Міжвідомчої робочої групи: ключових міністерств, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій.
Інформаційна кампанія про діяльність Платформи, яку здійснює агенція «Postmen» (ТОВ «Постмен-Україна»), має на меті простою мовою пояснити важливість звернення постраждалих по допомогу, а також поінформувати про доступні сервіси з надання такої допомоги.
Ознайомитися з матеріалами Платформи допомоги врятованим можна за посиланням https://www.help-platform.in.ua/
 

      Для дописів у соціальних мережах

Ветерани та ветеранки, чинні військовослужбовці та військовослужбовиці, Український ветеранський фонд запрошує вас взяти участь в онлайн-опитуванні про ваші актуальні потреби та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання.
Ми хочемо дізнатися:
які варіанти професійного розвитку ви б хотіли обрати у цивільному житті;
з якими викликами та перешкодами можете при цьому зіткнутися;
наскільки ефективні, на вашу думку, державні інституції, які мають сприяти професійному та кар’єрному розвитку ветеранів у цивільному житті, та що потрібно поліпшити у роботі таких інституцій.
Щоб долучитися, дайте відповіді на запитання в анкеті – https://veteranfund.com.ua/opytuvannia/
Опитування повністю анонімне.
 Розкажіть нам про свої очікування та побоювання, що стосуються сфери зайнятості. Запропонуйте своїм побратимам і посестрам також пройти опитування. Нам важлива ваша думка.
 Зазначимо, що Український ветеранський фонд систематично досліджує потреби ветеранів та ветеранок: у листопаді минулого року ми презентували результати онлайн-опитування «Портрет ветерана» (https://bit.ly/3U2kWsG), а в червні-липні дізнавалися про потреби та перешкоди при працевлаштуванні ветеранів (https://bit.ly/41VbSb7).
Усі наші дослідження – https://bit.ly/3HchUKO.
Для розміщення на веб-сайтах
Український ветеранський фонд запрошує ветеранів та військовослужбовців пройти онлайн-опитування
Ветерани та ветеранки, чинні військовослужбовці та військовослужбовиці, Український ветеранський фонд запрошує вас взяти участь в онлайн-опитуванні про ваші актуальні потреби та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання.
Які варіанти професійного розвитку ви б хотіли обрати у цивільному житті?
З якими викликами та перешкодами очікуєте при цьому зіткнутися?
Наскільки ефективні, на вашу думку, державні інституції, які мають сприяти професійному та кар’єрному розвитку ветеранів у цивільному житті, та що потрібно поліпшити у роботі таких інституцій?
 
Щоб долучитися до опитування, дайте відповіді на запитання в анкеті – https://veteranfund.com.ua/opytuvannia/
Опитування повністю анонімне.
Зазначимо, що Український ветеранський фонд систематично досліджує потреби ветеранів та ветеранок: у листопаді минулого року Фонд презентував результати онлайн-опитування «Портрет ветерана» (https://bit.ly/3U2kWsG), а в червні-липні аналізував потреби та перешкоди при працевлаштуванні ветеранів (https://bit.ly/41VbSb7).
Уся аналітика – https://bit.ly/3HchUKO.
 
 

ОГОЛОШЕННЯ
Управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації інформує щодо можливості отримати психологічну підтримку зателефонувавши на «Гарячу лінію кризової підтримки Українського ветеранського фонду для ветеранів і їх родин».
Адреса сайту «гарячої лінії» кризової підтримки   https://veteranfund.com.ua/projects/hot_line/
 

 ОГОЛОШЕННЯ

 
Управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації інформує про проєкт з організації безкоштовної програми розвитку сімейного ветеранського бізнесу, в тому числі бізнесу діючих військових та їх родин.
 Реєстрація на програму:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSey6ynhPexn5lMhdzzmCG-_gpLmvJMU1XZy8r2bJGN0-znB-g/viewform
Проєкт реалізується ГО ПРО Вімен ЮА та ГО НОМАД за підтримки Українського Ветеранського Фонду. Він дає змогу зняти з учасників програми стигму сприйняття «повернення з війни та неможливості себе знайти в цивільному житті».
Програма «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок» складається з наступних блоків:
-    бізнес - табір в Карпатах протягом 7 днів;
  • менторські сесії;
  • робота з психологом;
  • допомога з подачами проєктних заявок на грантові та інвестиційні конкурси.