Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства»
Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
Саме цю проблематику й було розглянуто 09 грудня під час засідання «круглого столу», який відбувся в приміщенні Центру надання соціальних послуг Кривоозерської селищної ради.
Учасниками «круглого столу» були обговорені нагальні питання протидії домашньому насильству на місцевому рівні та прийнято рішення щодо проведення превентивних заходів та посилення поінформованості мешканців громади з означеного питання.
Про стан справ щодо домашнього насильства в Первомайському районі доповіла Тетяна Сулима, начальник відділу підтримки сім‘ї та координації надання соціальних послуг УСЗН Первомайської РВА.
 

28.11.2024року на передодні Міжнародного Дня людей з обмеженими можливостями фахівці управління соціального захисту населення Первомайської районної адміністрації взяли участь в проведенні інформаційно просвітницьких заходів на тему Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства» серед громадян похилого віку та осіб з інвалідністю в Кривоозерській територіальній громаді.
Мета щорічної акції - привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус;
2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства. У цей день 1949 року на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні документ набрав чинності 15 лютого 1955 року;
3 грудня – Міжнародний день інвалідів, який є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю.
5 грудня - Міжнародний день волонтера, присвячений особам, що займаються волонтерством добровільно та безкорисливо. Особливо актуальним це свято є сьогодні, адже на плечах волонтерів лежить неабияка допомога та відповідальність під час війни;
6 грудня – річниця інциденту в Монреалі - цей день так званої «Монреальської трагедії» - злочину на грунті ненависті, коли були вбиті 14 жінок-студенток Монреальського Політехнічного інституту в Канаді. Злочинець - Марк Лепін написав у своєму передсмертному листі, що робить це вбивство через те, що «вони були феміністками»;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами щодо того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.
Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Офіційним кольором глобальної кампанії «16 днів проти насильства» є помаранчевий, який символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє.
Домашнє насильство під час війни  стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого прохати про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально.
 На закінчення заходів всім особам з інвалідністю побажали міцного здоров'я, довголіття, сімейних гараздів, благополуччя, підтримки від близьких та від держави і суспільства, відчуття впевненості кожного дня і можливості втілення планів і задумів.

 Постраждалі від домашнього насильства мають право на дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках домашнього насильства, недопущення повторних випадків домашнього насильства

 
Низка законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок» передбачаютьнадання допомоги та захисту постраждалим особам за такими напрямами:
1) надання інформації про їхні права та можливості реалізації таких прав зрозумілою мовою або через перекладача чи залучену третю особу, яка володіє мовою, зрозумілою постраждалим особам;
2) забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб для отримання соціальних послуг медичної, соціальної, психологічної допомоги;
3) надання у разі потреби тимчасового притулку для безпечного розміщення постраждалих осіб;
4) забезпечення доступу до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту, у тому числі шляхом надання безоплатної правничої допомоги;
5) утворення цілодобового безоплатного кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей для забезпечення невідкладного реагування на випадки домашнього насильства, надання консультацій щодо всіх форм домашнього насильства, абонентам анонімно або з належним дотриманням правового режиму інформації з обмеженим доступом.
При зверненні до правоохоронних органів уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України виноситься кривднику терміновий заборонний припис у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб та  може містити такі заходи:
1) зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Працівники уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України можуть застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо терміновий заборонний припис передбачає зобов’язання залишити місце проживання  або перебування постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити.
Обмежувальний приписстосовно кривдника надаєтьсядо суду про видачу обмежувального припису стосовно кривдника за  заявою від  постраждалої особи або її представника.  Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців та  визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:
1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.
3. Рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків.
Крім цього, уповноважений підрозділ органу Національної поліції України бере на профілактичний облік кривдника з моменту виявлення факту вчинення ним домашнього насильства на встановлений законодавством строк і проводить з ним профілактичну роботу.
Кривдників може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року. У разі неявки кривдника для проходження програми для кривдників або ухилення від проходження програми без поважних причин суб’єкти, відповідальні за виконання програм для кривдників, надають протягом трьох робочих днів письмове повідомлення про це уповноваженому підрозділу органів Національної поліції України для вжиття заходів.Притягнення кривдника до відповідальності за непроходження програми для кривдників не звільняє його від обов’язку пройти таку програму.
Юридичну допомогу особам, які постраждали від насильства можна отримати у Благодійному Фонді «Право на захист» https://r2p.org.ua/
# правоназахист  
 

 

  Інформаційна пам'ятка ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ВИПАДКАМ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ
Формат: PDF | Добавлен: 23/01/2024 14:16:17
601Kb Скачать скачать
  Інформаційна пам'ятка щодо запобігання та протидії домашньому насильству
Формат: PDF | Добавлен: 23/01/2024 14:17:43
1954Kb Скачать скачать

Акція «16 днів проти насильства» у 2023 році
У 2023 році, як щороку, з 25 листопада до 10  грудня  проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації  долучилося до цієї акції та 23 липня 2023 року  проведено засідання круглого столу на тему: «Протидія домашньому та ґендерно зумовленому насильству» з  метою координації роботи служб, установ та органів місцевого самоврядування щодо здійснення інформаційно-профілактичної роботи з попередження  домашнього та ґендерно зумовленого насильства. До участі у засіданні були залучені працівники територіального центу надання соціальних послуг Кривоозерської селищної ради, поліції, освіти та управління Держпраці у Миколаївській області.
Основне завдання цієї акції – привернути увагу спільноти до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Домашнє насильство під час війни  стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого прохати про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично й матеріально. 
Домашнє насильство одна з ключових соціальних  проблем, яка існує в Україні. Так вважають українські й міжнародні правозахисники, юристи, психологи. Довгий час ця тема замовчувалася на національному рівні й вважалося, що домашнє насильство не потребує зовнішнього втручання. Однак, часи, на щастя для багатьох, змінилися, як і пріоритети в цьому питанні. Тож нині в Україні впроваджуються та розробляються різноманітні механізми боротьби та протидії домашньому насильству.
Учасниками “круглого столу” були обговорені нагальні питання протидії домашньому насильству на місцевому рівні та прийнято рішення щодо проведення превентивних заходів та посилення поінформованості мешканців громади з означеного питання.