У 2024 РОЦІ ГРОШОВА КОМПЕНСАЦІЯ «ПАКУНОК МАЛЮКА» ТІЛЬКИ НА ПРИДБАННЯ ДИТЯЧИХ ТОВАРІВ.
13 лютого 2024 року набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України №136 від 9 лютого 2024 року, якою продовжено термін можливості отримати компенсацію вартості «пакунку малюка» до 31 грудня 2024 року.
Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді «пакунка малюка» (бебі-бокса). Це одноразова натуральна допомога від держави родинам з новонародженими дітьми для їх підтримки та забезпечення належного догляду за немовлям. Бебі-бокс видається в пологовому відділенні. Він складається з найнеобхідніших речей, які знадобляться для догляду за немовлям з перших днів його народження: підгузки, пелюшки, ковдри, дитячий одяг для новонароджених різного розміру, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.
Водночас, за бажанням батьки мають можливість отримати одноразову грошову компенсацію вартості бебі-бокса. З січня 2024 року розмір такої компенсації становить 7689 грн. Компенсацію призначають у разі відмови від отримання бебі-боксу.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Починаючи з 1січня 2024року компенсація знову виплачуватиметься на поточний рахунок із спеціальним режимом використання відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».
Поповнення спеціального рахунка, зняття з нього готівки та переведення коштів забороняється.
Грошову компенсацію можна витратити виключно для придбання дитячих товарів – засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр; дитячих ходунків, дитячих колясок, дитячих ванночок для купання.
Отримувач компенсації повинен її використати протягом року з дня зарахування коштів у закладах торгівлі, що приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2024 роках та внесені до реєстру учасників пілотного проєкту.
ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ
Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною.
Одноразова допомога, призначена опікуну, вважається власністю дитини. Допомога надається на кожну дитину.
Докумети для призначення допомоги при народженні дитини
-
заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
-
паспорт або інший документ, що посвідчує особу
-
копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).
Заява може бути подана в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, з використанням кваліфікованого електронного підпису до управління соціального захисту населення. В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.
У разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без кваліфікованого електронного підпису громадянина орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, що допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.
Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.
Жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Розмір допомоги при народженні дитини
Допомога при народженні першої та кожної наступної дитини призначається у розмірі 41 280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (860 грн. щомісячно)..
Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Допомога при народженні дитини призначається опікуну на кожну взяту під опіку дитину у розмірі, установленому при народженні дитини.
Виплата допомоги припиняється у разі:
-
позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
-
відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
-
нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
-
відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
-
тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;
-
припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
-
перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
-
усиновлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування або дитини, батьки якої дали згоду на її усиновлення;
-
смерті дитини;
-
смерті отримувача допомоги.
Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом ради територіальної громади. У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу соціального захисту населення пропозиції про припинення виплати.