Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
14/04/2014
Що й казати нині найбільший дефіцит - це добро та милосердя. Таке життя. Малозабезпечені, хворі, літні та самотні люди найчастіше залишаються наодинці зі своїми бідами та проблемами. Хто згадає, хто добре слово скаже? У кожного - свої проблеми, клопоти, а тут ще про когось іншого думати, а тим паче піклуватися !...
Та, на щастя, це не завжди так, і буває, що допомога, турбота і щире співчуття надходять до людини звідти, звідки вона їх не чекає. Ну хто, скажіть, може сподіватися на те, що з добрими, благородними намірами постукає у ваші двері, за якими причаїлося лихо.
Та зовсім іншої думки з цього приводу дільничний інспектор Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області по обслуговуванню м. Первомайська та Первомайського району, старший лейтенан міліції Насіров Зейнал Тарланович, який ослуговує територію с. Грушівка. Ще не будучи дільничним, йому часто доводилось бувати серед жителів району, бачити як дільничні ведуть розяснювальну роботу серед населення, знаходять спільну мову навіть із запеклими порушниками порядку і допомагають їм знайти себе у цьому буремному житті. І саме тоді Зейнал Тарланович зрозумів, що робота на дільниці з людьми має стати справою його життя.
Адміністративна дільниця, яку обслуговує молодий дільничний чималенька: вся територія села Грушівка з безліччю його вулиць і 1300 населення. Дільничний щодня буває на обслуговуваній ним території, хоча прийом громадян здійснює двічі на тиждень, у вівторок та четвер з 9.00. до 12.00 години.
Потреба постійно бути серед людей, перейматися їхніми справами, допомагати, врешті, просто відчувати себе у вирі великих і малих подій, що трапляються на дільниці, і на цій, так би мовити, базі, вибудувати лінію своєї діяльності, спонукає Зейнала Тарлановича невтомно шукати нові контакти з людьми, вчити, якщо є потреба і вчитись у них самому.
Щодня робота починається з аналізу подій минулої доби, намічаються нові завдання. Список обов'язків інспектора складається десь із 40 пунктів, а часу та можливостей не так вже й багато. Тим паче, під дверима шерифа завжди збирається жива черга бажаючих потрапити до представника закону. Тож постійна підтримка відчувається з боку голови Грушівської сільської ради Багнюка Віктора Івановича та секретаря сільської ради Лебеденко Нелі Володимирівни, які власними зусиллями намагаються допомагати дільничному вирішувати нагальні питання.
- “На посаді сільського голови я працюю вже 11 років, тож як ніхто знаю про роботу дільничних інспекторів міліції. У криміногенному плані наш населений пункт не можна назвати складним, але клопоту дільничному вистачає. Звичайно є труднощі, як і в будь - якій роботі. Але Зейнал Тарланович відповідально ставиться до своєї справи. Найбільше уваги він намагається приділяти підліткам, адже вони тільки-но розпочинають свідомий життєвий шлях з його спокусами і труднощами.
Також хочу відзначити, що не залишаються поза увагою дільничного і літні люди, які не так вже рідко стають жертвами шахраїв. Ще до призначення Зейнала Тарлановича на нашу дільницю, криміногенна ситуація на селі була складною. Це постійні крадіжки, розкрадання металевих виробів, сімейні конфлікти. Але згодом обстановка на селі покращилась. Дільничний зумів поставити так роботу, що люди з вдячністю і гордістю почали відгукуватись про “свого” дільничного, поважають його за професіоналізм, доброзичливість. А це і є найвищою оцінкою роботи.
Спільними зусиллями нам вдалося винайти окреме приміщення для дільничного інспектора міліції. Дане приміщення - це бувша перукарня. На сесії сільської ради прийнято рішення про виділення дільничному інспектору міліції окремого пункту та надання йому статусу, як дільничний пункт міліції. Також, в середині приміщення все придбано за власні кошти дільничного, а саме, дерев'яна шафа, стіл, стільці для відвідувачів. Оргтехнікою та телефонним зв'язком служить власний ноутбук та мобільний телефон. Винайшов можливість Зейнал Тарланович придбати вивіску “Дільничний пункт міліції”, яка встановлена на будівлі”. При відпрацюванні оперативної обстановки на селі, працівники міліції мають змогу працювати в даному приміщені”.
Добрі справи Зейнала Тарлановича, яких накопичилося за період роботи нагадують людською вдячністю. Хоч проблем, з якими сьогодні стикається міліціонери, вистачає. Служба в міліції стала для ньго справою життя. Повагу людей заслужити непросто, але Зейналу Тарлановичу це вдалося, бо він поставив собі за мету виправдати довіру селян та навести порядок на дільниці.
Інформацію підготувала:
Головний спеціаліст сектору взаємодії з
правоохоронними органами, оборонної
та мобілізаційної роботи апарату
райдержадміністрації Г.О. Балема