Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
23/12/2021
За весь час в Україні здійснено близько 27,5 млн щеплень. Одну дозу вакцини отримали майже 14,5 млн людей, це 46,5 % дорослого населення. Повністю вакциновані двома дозами 42 % дорослого населення – понад 13 млн українців.
Про це у четвер, 23 грудня, під час онлайн-брифінгу повідомив Володимир Клочко – головний державний санітарний лікар Миколаївської області, заступник генерального директора із впровадження системи управління якістю, в. о. генерального директора ДУ Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України.
«На території Миколаївської області також відносно непогані показники вакцинації, область займає 14 місце по України. І загальна кількість захворілих на коронавірусну хворобу вакцинованих хоча б 1 дозою складає лише 7,4 %», - розповів він.
Володимир Клочко нагадав, що 18 грудня 2021 року зареєстровано перший випадок зараження штамом коронавірусу «Омікрон», на нього захворів 41-річний чоловік, який повернувся з ОАЕ.
Також головний державний санітарний лікар області поінформував, що у звіті команди з реагування на COVID-19 Імперського коледжу Лондона, опублікованого 16 грудня, оцінюють, що ризик повторного зараження варіантом «Омікрон» у 5 разів вищий, ніж для штаму «Дельта».
«Попередні результати досліджень також дають підстави вважати, що вакцинація і надалі забезпечуватиме захист від госпіталізації та смерті, а вакцини відіграватимуть вирішальну роль у боротьбі з пандемією COVID-19», - зазначив він.
За його словами COVID-19, на відміну від вакцинації, здатний залишати після себе тривалі негативні наслідки для здоров’я, зокрема «постковідний синдром», а вакцинація – це перевірений та керований спосіб сформувати імунітет до коронавірусу без небезпеки для здоров’я.
Окрім цього, Володимир Клочко додав, що МОЗ доповнило перелік професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим, це працівники:
- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності;
- органів місцевого самоврядування;
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
- комунальних підприємств, установ та організацій.