Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
15/02/2022
На службу в військовому резерві приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовленості та визнані придатними до служби у військовому резерві за станом здоров’я.
Про це у вівторок, 15 лютого, під час брифінгу повідомив командир окремого батальйону територіальної оборони, підполковник Сергій Сухацький.
«Громадяни, які не мають військових звань, з відповідною освітою, віком від 18 до 57 років приймаються на службу у військовому резерві на посадах рядового складу», - зазначив він.
Сергій Сухацький додав, що відбір кандидатів для проходження служби у військовому резерві здійснюється з-поміж громадян України, які перебувають на військовому обліку в районах дислокації військових частин.
За його словами, кандидатами у резервісти не розглядаються громадяни, які були звільнені з військової служби в запас за службовою невідповідністю, у зв’язку з обвинувальним вироком суду та систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем.
Командир окремого батальйону територіальної оборони поінформував, що громадяни, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, подають командиру військової частини, обраної для проходження служби у військовому резерві, такі документи:
- заяву громадянина (військовозобов’язаного або призовника) про бажання добровільно вступити на службу у військовому резерві та укласти контракт про проходження служби у військовому резерві (в довільній формі);
- копію військово-облікового документа (військовий квиток (тимчасове посвідчення, посвідчення про приписку);
- копію паспорта громадянина України;
- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);
- громадяни, які приймаються на службу у військовому резерві, проходять медичний огляд відповідно до чинного законодавства.
Також Сергій Сухацький розповів про соціальні гарантії та грошові виплати для резервістів.
«Під час проходження зборів резервісти отримують грошову виплату у розмірі від 3600 грн до 4800 грн на місяць. Сума добових за 30 діб становить від 1800 грн до 4500 грн. А от грошова винагорода в кінці року складає від 1600 грн до 3100 грн за 30 діб», - зазначив він.
Для тимчасово не працюючих, за його словами, передбачений мінімальний прожитковий мінімум для працездатних осіб, під час проходження зборів.
«На час проходження зборів, резервісту гарантується збереження місця роботи, державне страхування, військова форма одягу, харчування, проживання та медичне обслуговування тощо», - додав Сергій Сухацький.