Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини Робота депутата Верховної Ради України СТРАТЕГІЧНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ОГОЛОШЕННЯ

У морепродуктах із Китаю, які відправили в Україну з Литви, зафіксували перевищення вмісту важкого металу

09/03/2023

 На виконання листа Держпродспоживслужби від 03.03.2023 року № 11.1.3-21/4760  про повідомлення від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми RASFF від 18.02.2023 р. №2023.1192 стосовно виявлення перевищення допустимого рівня кадмію у замороженому міксі морепродуктів (виробник: Zejiang Zhoufu food Co. LTD, China). Вантаж експортувався з Литовської Республіки (відправник: UAB "Plunges kooperatine prekyba", Lithuania) в Україну (одержувач: ТзОВ "ВІЧУНАЙ-УКРАЇНА", вул. Солом'янська, 3, офіс 6, м. Київ, 03110).

ІНФОРМАЦІЙНО: Кадмій (Cd) - важкий метал, пара і сполуки якого токсичні для людини. Вживання морепродуктів, забруднених кадмієм, призводить до захворювань нирок (найчастіше – ниркова недостатність). Поглинення значної кількості кадмію викликає негайне ураження печінки і нирок. Сполуки, що містять кадмій, являються також канцерогенними. Оскільки кадмій здатний накопичуватися в організмі людини та має тривалий період напіввиведення (10-30 років), вживання зараженої води та продуктів протягом тривалого часу може призвести до тих чи інших форм кадмієвої інтоксикації.  

У разі виявлення обігу морепродуктів зазначеного виробника, просимо негайно повідомити Первомайське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. М. Демченко, 8в за телефоном (05161) 7 – 53 – 58, або на електронну адресу prv_vetmed@ukr.net, та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган.

 

Всі новини →