Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
13/11/2023
Сторони обговорили питання, пов’язані з ситуацією навколо імпорту української аграрної продукції до Європейського Союзу, а також інтеграцію України до Внутрішнього ринку ЄС.
«З точки зору майбутнього членства України в Європейському Союзі і переговорного процесу, ми виходимо з прагматичного підходу та розуміння декількох очевидних речей. Перше: Україна завжди була і буде великою аграрною державою. Маємо розглядати цю реальність не як виклик, а як велику можливість. Після вступу України до ЄС, Європейський Союз розшириться за рахунок найбільшого ринку, який на сьогодні існує поза межами ЄС. Разом із тим ми розуміємо, що це величезний виклик і для спільної аграрної політики ЄС у її нинішньому вигляді, і для національних економік держав-членів. Тому ми прагнемо знайти спільне порозуміння ще до того, як станемо членами ЄС. Ми готові до діалогу, готові слухати і готові враховувати позиції партнерів під час переговорів», – зазначила Віцепрем’єрка.
Вона запевнила, що Україна буде надійним партнером та союзником. Окремо Ольга Стефанішина повідомила про заходи, які вживає Україна для стабілізації ситуації навколо імпорту української агропродукції до сусідніх держав-членів ЄС.
«Рішення Європейської комісії не продовжувати обмеження після 15 вересня повернуло ситуацію у правове русло. Україна надала гарантії і впровадила заходи власного контролю експорту. Ми сподіваємось, що невдовзі зможемо досягти домовленості щодо спільного контролю експорту з Польщею. Ми виходимо з прагматичної і конструктивної позиції і розуміємо, що формат і спосіб, у який ми врегульовуємо такі точкові питання матиме великий вплив і на подільший переговорний процес щодо членства», – заявила Ольга Стефанішина.
Віцепрем’єрка також закликала французький аграрний сектор до посилення співробітництва з українським бізнесом.
«Говорячи про потужність аграрного сектору України, ми також говоримо про велику кількість малих та середніх аграрних бізнесів, які є відкритими і готовими до співробітництва зокрема з французькими партнерами. Крім того, Україна як країна, яка дуже сильно постраждала від війни, потребуватиме великих інвестицій, зокрема і на потреби відновлення. В цьому контексті сподіваємось на підтримку Франції як надійного партнера», – підкреслила вона.
Участь у зустрічі взяв також Генеральний директор з економічної та екологічної ефективності бізнесу Філіп Дюкло.
Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/NwYek6Mf
За інформацією Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.