Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Літній період – це не тільки час відпочинку біля водойм, але й підвищений ризик захворювання на лептоспіроз.

05/07/2024

 В Україні за перші п’ять місяців 2024 року було зареєстровано 97 випадків цієї небезпечної інфекції, найбільше – у Чернігівській (28), Закарпатській (19) і Миколаївській (12) областях. У решті регіонів зафіксовано 0–7 випадків.

 

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

 

Чим небезпечний лептоспіроз?

 

Лептоспіроз – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) і навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу.

 

Шляхи зараження лептоспірозом

 

Лептоспіроз – це інфекція, яка передається від тварин до людей. Основним збудником є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.

 

Від людини до людини лептоспіроз не передається.

 

Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, носа та рота.

 

Найпоширеніший механізм передачі – контактний, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, сінокосу на зволожених територіях та обробки городу, доглядаючи за хворими й інфікованими тваринами.

 

Також, можна заразитися під час вживання зараженої їжі (молоко, м'ясо) і сирої води з природних джерел.

 

Професійні групи ризику захворіти на лептоспіроз – це фермерські працівники, ветеринари, власники зоомагазинів, польові сільськогосподарські робітники, водопровідники, працівники м'ясопереробної та рибної промисловості тощо.

 

Як уберегтися від лептоспірозу – шість порад:

 

- Уникайте заражених водойм: не купайтеся і не рибальте у водоймах, з якими можуть контактувати інфіковані тварини, наприклад, біля водопою худоби;

 

- Вакцинуйте тварин: хатні та сільськогосподарські тварини мають бути вакциновані проти лептоспірозу;

 

 - Уникайте контактів із хворими тваринами: не торкайтесь інфікованих тварин і дотримуйтесь заходів безпеки, доглядаючи за ними;

 

- Одягайте рукавички та закрите взуття: під час роботи на городі та збору ягід у лісі користуйтеся засобами індивідуального захисту;

 

 

 

- Знищуйте гризунів удома: проведіть дератизаційні заходи у своєму помешканні та убезпечте воду та харчі від забруднення виділеннями гризунів;

 

 - Термічно обробляйте продукти тваринного походження.

 

Симптоми лептоспірозу схожі на грип або COVID-19:

 

- висока температура;

 

- головний біль;

 

- озноб;

 

- біль у м’язах;

 

- блювання та діарея;

 

- жовтяниця;

 

- почервоніння очей;

 

- висипання.

 

Якщо ви помітили ці симптоми та мали контакт із потенційно зараженою водою або тваринами, негайно зверніться до лікаря за номером 103 або 112. Лікування необхідно розпочати негайно, адже захворювання швидко прогресує.

 

 

                            

Всі новини →