Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
20/02/2025
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Свобода – фундаментальна характеристика людського існування, можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу та гідність – і віддали за це життя, вони загинули за те, щоб наша країна розвивалася як вільна демократична держава.
20 лютого 2025 року минає одинадцята поспіль річниця Революція Гідності – в умовах війни з російською федерацією. Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – перших загиблих за те, щоб Україна збереглася на мапі світу, не дала себе поглинути в рази більшим за розміром північно-східним сусідом, щоб ми захистили нашу державність.
Лютий 2014 року став першим актом збройної агресії проти громадян України, які хотіли жити у вільній державі, бо були вільні духом. Той перший бій у середмісті Києва показав чимало спільного з тим, як діє путін в Україні сьогодні, бо мета його така сама і методи такі самі – знищувати тих, хто чинить опір, застосовувати терор проти цивільного населення, убивати беззбройних та беззахисних, у тому числі дітей, жінок і старих людей.
Курс на європейську і євроатлантичну інтеграцію України, за що боролися учасники Євромайдану, є незмінним та об’єднаним з нашим прагненням перемогти російську агресію, відновити територіальну цілісність України й відбудувати її як сучасну процвітаючу європейську державу.
Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадському активізму, консолідації суспільства та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України!