Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
15/05/2025
Національна платформа «Діалог влади та бізнесу» є важливою складовою державної політики "Зроблено в Україні" та була ініційована Президентом України в межах роботи Конгресу місцевих та регіональних влад. Метою створення цієї платформи стало забезпечення всебічної підтримки підприємців і налагодження системної й ефективної комунікації між владою і бізнесом.
Робота національної платформи забезпечена в 24 регіонах України. За період її роботи проведено близько 1000 зустрічей до яких залучено понад 70 тисяч представників бізнесу. З метою розширення роботи платформи починаючи з лютого 2025 року такий діалог запроваджений на рівні районів Миколаївської області. Ці зустрічі стануть систематичними з періодичністю не менше ніж один раз на місяць. В рамках проведених зустрічей планується розглянути найбільш нагальні питання, які спрямовані на покращення економічного та інвестиційного клімату, сприяння створенню нових підприємств, розширення виробництва і збільшення надходжень до місцевих бюджетів.
14 травня 2025 Первомайською райвійськадміністрацією під головуванням першого заступника начальника райвійськадміністрації Олега ЮРЧЕНКА проведено четверту зустріч в такому форматі. Темою зустрічі стало питання:
Все, що потрібно знати про пестициди та захист бджіл від їх впливу.
В умовах сьогодення це питання є надзвичайно важливим. До участі запрошені власники пасік, суб'єкти господарювання, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур та представники територіальних громад. Усі ці суб'єкти безпосередньо взаємодіють під час вирішення питань щодо реєстрації пасік, застосування пестицидів та мінімізації їх негативного впливу на бджіл.
В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.
Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи (інформаційні щити).
Оскільки, господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через тергромади, то власники пасіки повинні зареєструватись в громаді, на території якої вони знаходяться.
Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб залежно від внесеного препарату.
Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації і до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культурах в період цвітіння не проводять.
На цю зустріч зареєструвались та прийняли участь біля 25 представників суб'єктів господарської діяльності та органів місцевого самоврядування Первомайського району.