Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
18/06/2025
Національна платформа «Діалог влади та бізнесу» є важливою складовою державної політики "Зроблено в Україні" та була ініційована Президентом України в межах роботи Конгресу місцевих та регіональних влад. Метою створення цієї платформи стало забезпечення всебічної підтримки підприємців і налагодження системної й ефективної комунікації між владою і бізнесом.
Робота національної платформи забезпечена в 24 регіонах України. За період її роботи проведено велика кількість зустрічей до яких залучено десятки тисяч представників бізнесу.
З метою розширення роботи платформи починаючи з лютого 2025 року такий діалог запроваджений на рівні районів Миколаївської області. Тепер ці зустрічі стали систематичними з періодичністю їх проведення один раз на місяць. В рамках цих зустрічей будуть розглянуті найбільш нагальні питання, які спрямовані на покращення економічного та інвестиційного клімату, сприяння створенню нових підприємств, розширення виробництва і збільшення надходжень до місцевих бюджетів.
18 червня 2025 Первомайською райвійськадміністрацією під головуванням першого заступника начальника райвійськадміністрації Олега ЮРЧЕНКА проведено п'яту зустріч в такому форматі. Темою зустрічі стало питання:
"Соціальний діалог-основа безпечного та здорового робочого середовища під час війни і відновлення України".
В рамках розгляду цього комплексного питання було розглянуто два підпитання:
1. Організація охорони праці на підприємствах, установах та організаціях
2. Особливості здійснення ринкового нагляду в умовах воєнного стану.
Для професійного висвітлення питань порядку були запрошені представники Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
В умовах сьогодення питання дотримання вимог законодавства з питань праці є актуальними та важливими. Соціальний діалог є критично важливим для створення безпечного та здорового робочого середовища під час війни та відновлення України. Він забезпечує обговорення та узгодження інтересів працівників, роботодавців та держави, що сприяє стабільності та ефективності у трудових відносинах. Соціальний діалог, як процес, що забезпечує обговорення та узгодження інтересів сторін, є своєрідним ключем до створення безпечного, здорового та справедливого робочого середовища в умовах війни та відновлення України.
Соціальний діалог покликаний вирішити ряд ключових питань, зокрема:
Захист прав працівників: соціальний діалог допомагає забезпечити дотримання прав працівників, включаючи питання заробітної плати, робочого часу, відпусток, соціального захисту та інших важливих аспектів трудових відносин.
Підтримка підприємств: в умовах війни та повоєнної відбудови, соціальний діалог сприяє створенню сприятливого середовища для розвитку підприємств, залученню інвестицій та створенню нових робочих місць.
Зменшення конфліктів: шляхом обговорення та узгодження позицій, соціальний діалог допомагає уникнути або вирішити трудові конфлікти, що забезпечує стабільність та безперервність виробничих процесів.
Залучення до відновлення: соціальний діалог сприяє залученню працівників до процесів відновлення та розвитку країни, забезпечуючи їхню участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя та роботу.
В ході зустрічі розглянули питання порядку отримання дозвільних документів на джерела альтернативного електропостачання, навчання відповідальних працівників, придбання та використання в господарській діяльності сертифікованих матеріалів та устаткування.
На цю зустріч зареєструвались та прийняли участь близько 30 представників суб'єктів господарської діяльності та органів місцевого самоврядування Первомайського району. Учасники зустрічі мали можливість задати питання фахівцям та отримати кваліфіковані відповіді.