Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
09/10/2025
У четвер, 9 жовтня, у Миколаєві відбувся Форум соціального діалогу Миколаївщини під назвою «Разом заради майбутнього: розбудова інклюзивного та сталого ринку праці».
Захід об’єднав представників влади, бізнесу, профспілок і міжнародних партнерів, данського бізнесу. Зокрема, до роботи форуму долучилися начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, голова правління Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» Сергій Сипко, голова Федерації профспілок України Сергій Бизов, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Томас Лунд-Соренсен.
У межах форуму підписано два трьохсторонні Меморандуми про взаєморозуміння:
- між Миколаївською обласною військовою адміністрацією, Миколаївською обласною організацією роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» і Миколаївською обласною радою профспілок;
- між Миколаївською обласною військовою адміністрацією, Миколаївською обласною організацією роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» та Федерацією професійних спілок України.
Метою документів є поглиблення соціального діалогу, розвиток партнерства між владою, бізнесом і профспілками, а також створення умов для сталого функціонування ринку праці в регіоні.
Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім під час виступу підкреслив, що головне завдання влади – створити умови, в яких бізнес зможе розвиватися вільно та стабільно.
«Я сам прийшов із бізнесу, тому добре розумію, як непросто було підприємцям працювати раніше – часто не завдяки, а всупереч. Наше завдання сьогодні – змінити цю логіку, щоб влада допомагала бізнесу, а не заважала. Важливо, щоб бізнес, громади й органи влади працювали як партнери. Лише тоді ми зможемо створити сильну економіку, робочі місця й підвищити добробут людей», – зазначив очільник області.
У свою чергу, голова обласної організації роботодавців Сергій Сипко наголосив на важливості місцевої ініціативи та відповідальності бізнесу перед регіоном.
«Потрібно розвивати власні підприємства, створювати банки, кооперації, робочі місця. Якщо бізнес розвивається – розвивається і регіон. Влада підтримує нас, і ми маємо відповідати тим самим, інвестуючи у громади, створюючи стабільність і можливості для людей», – сказав він.
Під час Форуму соціального діалогу Миколаївщини голова Федерації профспілок України Сергій Бизов наголосив на важливості об’єднання держави, роботодавців і профспілок задля відновлення країни. Він підкреслив, що саме спільна робота й відкритий соціальний діалог є запорукою стійкого розвитку суспільства.
«Я ніколи не був бізнесменом, я з простої робітничої родини. Для мене завжди великим авторитетом були прості працівники, які виконують свій трудовий обов’язок, у час потреби одягають однострій і захищають нашу Батьківщину, а потім допомагають її відбудовувати. У Миколаєві я бачу приклад керівника, який не лише готовий до соціального діалогу, а й бореться за нього. Ми зможемо зберегти країну лише разом – через єдність, взаємоповагу та спільну мову між державою, роботодавцями й профспілками», – зазначив Сергій Бизов.
Новопризначений Посол Данії в Україні Томас Лунд-Соренсен підкреслив, що партнерство між працівниками, роботодавцями та державою є запорукою сталого розвитку.
«Данія має понад 100-річний досвід ефективного соціального партнерства. Ми розглядаємо стосунки між працівниками та роботодавцями не як протистояння, а як співпрацю, де всі сторони виграють. Дуже важливо, що Миколаївщина обрала саме цей шлях, через діалог й взаємоповагу», – зазначив Посол.
Дипломат також зауважив, що Королівство Данія продовжуватиме підтримку України – як у сфері безпеки, так і в напрямку економічного відновлення та розвитку соціально-трудових відносин.
У межах форуму також відбулися панельні дискусії. Під час першої обговорили питання реінтеграції ветеранів і ветеранок у ринок праці, зокрема роль професійно-технічної освіти та державно-приватних партнерств.
Друга панель була присвячена темі соціального діалогу як інструменту відновлення Миколаївщини, з акцентом на перекваліфікації населення, залученні інвестицій і підтримці підприємств, які постраждали від війни.
Форум став черговим кроком у формуванні сталої системи соціального партнерства, яке допоможе Миколаївщині відновлюватися швидше, зміцнювати економіку та створювати нові можливості для людей.