Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
20/11/2014
Очільник району Віктор Сирота провів нараду з керівниками установ, структурних підрозділів райдержадміністрації та селищним і сільськими головами Первомайського району.
Про стан виконання зведеного бюджету району за січень – листопад 2014 року доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Маренчук. Станом на 19 листопада 2014 року зведений бюджет району виконано на 99,5 %, а районний бюджет зокрема – на 98,4 %.
Виконання плану надходжень відбулося по 13 сільських радах. Але є сільради, які недовиконують свій бюджет, не надають пропозицій щодо вирішення проблем поповнення скарбниці своїх бюджетів.
Зазвичай на всіх нарадах по бюджету озвучуються одні й тіж сільради, які мають найгірше виконання бюджету- Болеславчицька, Романовобалківська, Синюхинобрідська тощо. До того ж ускладнює ситуацію позика, яка надавалася місцевим бюджетам, але віддавати борги сільради не планують.
Тому керівник району Віктор Володимирович запропонував заслухати голів сільрад з поясненнями та пропозиціями щодо резервів поповнення бюджетів та розрахунками з боргами.
Сільський голова Кам’яномостівської сільської ради Олександр Ляхов доповів, що бюджет не виконаний на 20 тис. грн. та й резервів немає. Сільгоппідприємства на території сільради працюють переважно сезонно, тому звільняють працівників. До того ж потрібно ще сплатити позику в сумі 45 тис. грн. Керівник району запитав, чи по всіх госпдворах заключені договори оренди земельних ділянок, які теж є одним із альтернативних способів поповнення бюджету та чи здійснена робота щодо оновлення грошової оцінки земельних ділянок. Як з’ясувалося, Олександр Ляхов не володіє ситуацією щодо цих питань. Щоб виправити до кінця року ситуацію із боргами , Віктор Володимирович доручив першому заступнику голови райдержадміністрації Сергію Бондаренку проаналізувати питання агрохолдингів, які примудрилися захопити в оренду лакомі шматки землі на території району, але не сплачують кошти за госпдвори та переглянути договорні умови. Настав час, коли використовуючи землю в Первомайському районі, орендарі будуть сплачувати податки теж в Первомайському районі.
Болеславчицький сільський голова Азім Попов зовсім був не готовий доповісти про резерви бюджетних коштів на своїй території. За нього доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, який набагато краще володіє ситуацією з бюджетом сільської ради.
Кінецьпільський сільський голова Микола Ребрій в своєму виступі запропонував районній раді долучитися до роботи щодо залучення керівників сільськогосподарських підприємств району до вирішення питань місцевих органів виконавчої влади. Він запропонував створити комісії, які б виїжджали на територію проблемних сільських рад та допомагали колегіально вирішувати питання, а не просиджували в кабінетах.
Виступ Лисогірського сільського голови Володимира Базалука теж був емоційним та наболілим. Виявилося, що на його території розташований загін пожежної охорони, який сільська рада не бажає фінансувати, бо має інші проекти , затверджені сесією сільської ради. Микола Базалук відверто вказав на те, що сільські голови обрані народом, тому будуть виконувати накази виборців, а не утримувати пожежників.
Сергій Володимирович змушений був навести сумні приклади районів Миколаївської області, яким пожежі нанесли значних матеріальних збитків, тому що вони теж прийняли не виважені рішення стосовно пожежної охорони. Наш район в літній сезон є пожежонебезпечним, тому фінансові зобов’язання потрібно виконувати. Віктор Сирота теж зазначив, що ми так загосподарювалися, що вже позакривали ФАПи, поштові відділення і дитячі садочки, а потрібно дивитися в перспективу розвитку, майбутнє покоління нам цього не пробачить.
Конфліктна ситуація виникла і з Підгороднянським селищним головою Анатолієм Завгороднім, який пояснив, що резерв один в селищній раді – це земля, якої є достатньо, але вона багато років не оформляється. Резерви селищна рада вишукує, тому перевиконала бюджет на 136тис.грн. Частину цих коштів планує витратити на премію. Проте керівництво району нагадало про борги за позику в розмірі 77, 5 тис. грн. Віктор Володимирович зазначив, що бюджети сільрад будуть перевірені на предмет цільового використання коштів.
Також була розглянута Тарасівська сільрада, якій Віктор Сирота вказав на недопущення відправки працівників за власний рахунок та залучив Первомайську об’єднану державну податкову інспекцію проаналізувати виплату податків підприємств на території сільської ради.
Сергій Бондаренко ознайомив присутніх про стан використання коштів субвенції з державного бюджету на ремонт та реконструкцію доріг комунальної власності та про створення запасу паливно – мастильних матеріалів та протиожеледних сумішей в селищній та сільських радах.
Він коротко ознайомив про надходження із державного та обласного бюджетів коштів на ремонт доріг. Доповів про вже проведені ремонтні роботи та запитав про планування подальших ремонтів. Особливу увагу було приділено питанню запасів пального для зими. Кожен сільський голова фактично визнав, що станом на 19 листопада цих запасів немає, але пообіцяли вирішити це питання.
Керівництво райдержадміністрації не працює за принципом «поки грім не гряне - мужик не перехреститься», а вже розроблений конкретний план дій та визначені відповідальні на випадок надзвичайних ситуацій взимку. План розписаний детально, навіть до марки прибиральної техніки та номера телефону водія.
На нараді розлядалося питання про видачу довіреностей селищною і сільськими радами та про реєстрацію договорів оренди водного фонду.
Спеціаліст Первомайської реєстраційної служби міськрайонного управління юстиції в Миколаївській області зазначила про допущені помилки в оформленні довіреностей та про некомпетентне оформлення договорів оренди водного фонду. Віктор Володимирович наголосив на необхідності негайного укладення договорів оренди водного фонду так, як це передбачено законодавством. До речі це теж один із механізмів поповнення бюджетів .
Наразі актуальним питанням наради було питання про надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. Начальник управління соцзахисту населення райдержадміністрації Сергій Грушанський доповів про конкретне надання такої допомоги мешканця Первомайського району та членам сімей загиблих в АТО. Також підняли питання переселенців, їх матеріальне забезпечення на зимовий період та факти недобросовісного виконання батьківських обов’язків однією із такої категорії сімей.
Очільник району звернув особливу увагу на термінове вирішення питання матеріального забезпечення двох дітей загиблого в АТО Миколи Руснака із села Степового та доручив Сергію Борисовичу в дводенний термін доповісти про позитивний результат вирішення данного питання.