Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
24/11/2014
Щотижнева оперативна нарада у тимчасово виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Віктора Сироти пройшла конструктивно.
Олена Маренчук начальник фінансового управління райдержадміністрації доповіла , що план надходжень до бюджету становить 23 млн.73 тис. 700 грн. Він майже виконаний. П’ятнадцять місцевих бюджетів вже виконали план цих надходжень до року, але три місцеві бюджети мають найгірші показники бюджетів: Болеславчицька сільрада – бюджет виконано тільки на 65,9% до року, Романобалківська сільрада – на 81, 5 % до року, Синюхинобрідська сільрада – на 72, 3 % до року. Прогнозується ще доотримати в бюджет до кінця цього року податок з ФОП, за користування земельними ділянками тощо. За минулий тиждень до місцевих бюджетів надійшло більше 416 тис. гривен. Зокрема 21 листопада до Ленінської сільської ради надійшло 17 тис. 200 гривен, що в певній мірі вирішує проблеми цього населеного пункту.
Начальник Первомайської об’єднаної державної податкової інспекції Сергій Будурацький повідомив про перспективи надходження податків від кар’єру «Граніт» , який розташований на території Болеславчицької сільської ради. Також він доповів про резерви надходжень від сільгосппідприємств, розташованих на території Романовобалківської, Тарасівської та Синюхинобрідської сільських рад.
Віктор Сирота зазначив, що ми дійсно маємо резерви поповнення бюджетів, зокрема, за оренду водних об’єктів- на території району знаходиться 149 водойм, із них за договорами оренди тільки 49. Із 49 договорів тільки один заключено за всіма нормативно – правовими актами і діє законно без порушень законодавства України. Ми маємо резерви доходів від перегляду нормативно- грошової оцінки землі, яка не переглядалася більше десяти років. Якщо буде переглянута нормативно – грошова оцінка землі, то відповідно за додатково укладеними договорами оренди земельних ділянок в бюджети населених пунктів району зайдуть додаткові кошти. Дійсно є ще над чим попрацювати новообраному складу законодавців. Деякі великі підприємства працюють на території району, викачують наші надра, псують дорожне покриття, створюють екологічні проблеми, проте податки за використання надр йдуть до державного та обласного бюджетів. Ми ж залишаємося із проблемами після такого використання наших природних багатств.
Сергій Грушанський начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації доповів про стан виплати заробітної плати підприємствам району та заходи щодо її підвищення. Станом на листопад цього року загальна заборгованість по заробітній платі в Первомайському районі становить 158 тис. гривен. Найбільша заборгованість по заробітній платі на підприємствах «Райатодор» та спецкар’єр. Сергій Грушанський вже звертався письмово до Первомайської міжрайонної прокуратури Миколаївської області але відповіді не отримав. Середня заробітна плата по району становить 2567 гривен, що є найнижчою в порівнянні з іншими районами Миколаївської області. Проаналізовано 43 підприємства Первомайського району і тільки на чотирьох із них не виявлено суттєвих порушень законодавства – всі інші потребують втручання правоохоронних органів та прокурорського реагування. Не зважаючи на проведену інформаційно – роз’яснювальну роботу через ЗМІ, 20 телефонів «гарячої лінії» , питання не вирішується.
Очільник району зазначив, що необхідно змінювати форми роботи, щоб були дієві зрушення. Треба аналізувати підприємства по кваліфікаційним вимогам до працюючих, в розрізі аналізу по прибутках підприємств та розміру виплат заробітної плати, варто залучати інші органи для впливу на керівників -порушників законодавства
Віктор Володимирович доручив Сергію Грушанському терміново підготувати лист до Первомайської міжрайонної прокуратури за підписом керівника райдержадміністрації про результати розгляду подань щодо виконання законодавства по виплаті заробітної плати на вказаних підприємствах. З цього питання надійшли й інші пропозиції щодо висвітлення в ЗМІ про діяльність таких керівників, якщо їх не турбує ділова репутація та розроблення системного комплексного аналізу по таким фактам для оприлюднення та ознайомлення громади району.
Олег Касьяненко, заступник начальника управління держземагенства у Первомайському районі проінформував про заключення договорів оренди земель на території населених пунктів району та за їх межами. Він повідомив, що на території району заключено 314 таких договорів, але ще потрібно відпрацювати договори оренди водних об’єктів. Керівник району разом із Марією Горішньою, начальником реєстраційної служби Первомайського міськрайонного управління юстиції в Миколаївській області, детально роз’яснив представнику управління держземагенства у Первомайському районі, про механізм заключення таких договорів.
Не менш важливим було підняте питання про стан проведення грошової оцінки земель. Віктор Сирота звернув увагу на питання використання відумерлої спадщини, яка фактично використовується нелегально та жодної копійки не надходить до бюджетів за її використання. Він рекомендував Олегу Касьяненку підготувати лист – аналіз на голову РДА по відумерлій спадщині для вжиття санкцій до осіб тіньового бізнесу. Голова районної ради Леонід Цвігун запропонував і сільським головам підключитися до цього питання – вони ж господарі на своїх землях, то добре мусять знати про такі факти.
Занепокоєння сьогодні викликає нераціональне використання лісових смуг. Ми догосподарювалися до того, що знищується наша екосистема, існує загроза сільськогосподарській галузі. Лісосмугами ніхто не займається, а щодня йде вирубками за дозволами «Райавтодору» чи Первомайсько - Врадієвського лісництва. Олегом Касьяненко були внесені пропозиції щодо інвентаризації лісових смуг та закріплення сільгосппідприємств відповідальних за ці лісосмуги. Віктор Сирота запропонував ці пропозиції оформити письмово та опрацювати разом із першим заступником голови Сергієм Бондаренком, селищним і сільським головами. Лісові смуги потрібно зберегти- це запорука наших добрих врожаїв та екосистеми краю. Також , враховуючи важливість цього питання, було доручено Сергію Бондаренку підготувати розпорядження голови райдержадміністрації , щоб були нормативно – правові підстави для вирішення цієї проблеми.
Реформи, які планується провести в державі потрібно відпрацьовувати вже зараз, робити все можливе та залежне від нас, щоб досягати позитивних зрушень. Нас турбує питання розташування на нашій території великих бюджетоформуючих підприємств та податки, яких ми від них не отримуємо в силу законодавчих підстав, використовуються наші природні ресурси, тут працюють наші громадяни. Ми зацікавлені в тому, щоб підприємства працювали. а податки йшли в наш бюджет. До таких підприємств зокрема належить і Підгороднянський елеватор. Тому було доручено в триденний термін першому заступнику голови райдержадміністрації та рекомендовано начальнику Первомайської ОДПІ відпрацювати це питання та надати свої пропозиції щодо співпраці з підприємствами.
Також на нараді було розглянуте питання щодо запобігання захворюванню на грип в Первомайському районі , щепленням та вітамінізації харчування дітей з метою попередження вірусним захворюванням. З’ясувалося. що всього в районі охоплено щепленням 102 особи, із яких 16 – діти. Придбано тільки 135 противірусних вакцин на суму близько 10 тисяч гривен, в ЦРЛ зроблено запас антибіотиків на 30 тис. гривен. Проведені профілактичні заходи щодо попередження та профілактики захворювання на грип, але цього недостатньо.Тому керівник району запропонував посилити роботу щодо вітамінізації харчування в закладах освіти, охорони здоров’я, управління соціального захисту населення. Не потрібно чекати поки ми пройдемо епідпоріг, а вже зараз попереджати противірусним захворюванням та доручив терміново Сергію Бондаренку підготувати проект розпорядження голови райдержадміністрації з цього питання.