Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
01/12/2014
В райдержадміністрації відбулася щотижнева нарада за участю керівників установ та структурних підрозділів райдержадміністрації.
Наразі актуальним питанням залишається стан виконання зведеного районного бюджету. Керівник району Віктор Сирота запровадив планову та системну роботу щодо аналізу сплати різних видів податків, з метою щотижневого контролю за поповненням бюджету району. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Маренчук доповіла, що зведений бюджет району до року виконаний всього на 95,2 % при нормативі більше 91,7 %. Бюджет не виконаний по наступним джерелам надходжень: податок на прибуток від підприємницької діяльності – всього виконано на 98%, плата за користування надрами – на 88%, збір від впровадження деяких видів підприємницької діяльності – 98% та держмито – 69,1%.
Тільки по 18 сільським радам із 22 виконано плани надходжень за 11 місяців в повному обсязі. Із цих сільських рад фактично 9 – вже виконали річний план надходжень до місцевих бюджетів. Залишається 5 проблемних сільських рад, які не виконали план надходжень. Потрібно знову ретельно аналізувати та вишукувати резерви поповнення цих проблемних бюджетів.
Заступник начальника Первомайської об’єднаної податкової інспекції Вікторія Дєдусь повідомила про деякі резерви по податкам за користування земельними ділянками (хоздворами), по яких вже проводиться робота. Віктор Володимирович запропонував терміново запросити на засідання комісії по бюджету керівників, запропонованих Вікторією Дєдусь, для вирішення питання по суті та доручив першому заступнику голови райдержадміністрації Сергію Бондаренку підготувати перелік всіх підприємств включених для розгляду на засіданні комісії. Наразі Віктор Володимирович вимагає від спеціалістів райдержадміністрації пропозицій щодо альтернативних видів поповнення бюджету району, пошуків важелів впливу на керівників підприємств – боржників, які порушують законодавство України в частині сплати податків. Він наголосив, що державні службовці не повинні займати позицію жебраків, а повинні апелювати до законодавства та роз’яснювати про наслідки порушення чинного законодавства. Від нашого принципового ставлення та компетентності залежить і фінансова складова життя району.
Ірина Чмирьова , начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, доповіла про стан сплати за оренду земельних ділянок. В районі заключено 12 860 договорів оренди земельних ділянок. За земельні паї нараховано 46 млн. грн. орендної плати. Ще не всі господарства розрахувалися за земельні паї. Робота з цього питання продовжується.
Віктор Володимирович доручив Ірині Чмирьовій підготувати листи до всіх орендарів – боржників, щоб протягом двох тижнів вони розрахувалися з орендодавцями. Сергій Бондаренко слушно зазначив, що необхідно із таких орендарів брати листи – зобов’язання про виконання договірних умов, з метою подальшого вирішення питання за участю фіскальних служб.
Очільник району заслухав начальника відділу освіти Світлану Вовк з питання теплосанації шкіл району. Фактично заклади освіти працюють в звичному режимі, дотримуються температурного режиму та планують канікулярний період провести за планами Міністерства освіти і науки України.
На нараді було підняте питання про завершення роботи з інвентаризації зрошуваних систем з метою подальшої їх реалізації. Фактично зрошувані системи знаходяться майже всі в незадовільному стані. Віктор Сирота доручив Ірині Чмирьовій підготувати інформацію щодо механізму реалізації цих систем.
Про забезпечення формування запасу пально – мастильними матеріалами доповів головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури ЖКГ, розвитку інфраструктури та з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Володимир Бойко. За кожною селищною та сільськими радами закріплено технічні засоби сільгосппідприємств та конкретні відповідальні працівники. Тільки 5 сільських рад надали інформацію про запас пально – мастильних засобів – інші в телефонному режимі надали відповідь про неможливість створення такого запасу. Складається враження, що ми знову діємо за принципом, коли буде проблема, тоді й будемо вирішувати. Це принцип не господаря, а зовсім байдужої людини. А як же передвиборчі обіцянки громадам, які обирали своїх сільських голів?!
Олег Касьяненко, начальник відділу землеустрою, моніторингу та охорони ринку земель управління Держземагенства у Первомайському районі, ознайомив присутніх про стан із земельною ділянкою, на якій розташоване підприємство АТВТ «Гілея», визнане в судовому порядку банкрутом. Частина земель – банкрута належить Грушівській сільській раді, тому Віктор Володимирович доручив негайно оформити акт прийому – передачі земельної ділянки з переведенням її у землі запасу, щоб не було продано нерухомість банкрута разом із районною землею.
Потрібно діяти, а не бути споглядачами, інакше реформи стануть нашими мріями, а не реальністю.