Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
02/12/2014
Про стан та тенденції соціально-економічного розвитку Первомайського району за підсумками 9 місяців 2014 року доповіла Ткач Інна Володимирівна – начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму районної державної адміністрації.
За січень-вересень 2014 року в промисловому комплексі району обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу склав 114332,3 грн., що становить 0,6% усієї реалізованої продукції, та по відношенню до січня – вересня 2013 року, становить 92,8 %. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення за січень-вересень 2014 року складає 3689,7 грн.
Також Інна Володимирівна повідомила про обсяги продукції, виробленої підприємствами району за 9 місяців поточного року та прогнозні показники обсягу реалізованої промислової продукції.
Аналіз стану та розвитку малих підприємств Первомайського району показує їх значний вплив на соціально-економічний розвиток району. У 2014 році в районі зареєстровано малих та середніх суб’єктів підприємницької діяльності, юридичних та фізичних осіб -1047 одиниць. Кількість малих і середніх підприємств на 10 тис. осіб наявного населення становить 69 одиниць.
Зменшення суб’єктів підприємницької діяльності відбувається, головним чином, за рахунок зменшення кількості зареєстрованих фізичних осіб-підприємців, які закривають власну справу.
Надходження до бюджету від малих та середніх суб’єктів підприємницької діяльності юридичних та фізичних осіб у 2013 році склали 35,3 тис. грн., та за 9 місяців 2014 року надходження склали 31,3 тис. грн.
Провідне місце в економіці району посідає агропромисловий комплекс.
У 2014 році з площі 39,0 тис. га намолочено 173,6 тис. тонн ранніх зернових культур.
Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму охарактеризувала споживчий ринок району, динаміку обсягів роздрібного товарообороту та реалізації побутових послуг і надання туристичних послуг.
В сфері соціального захисту проведено 72 рейди комісії по легалізації зайнятості. В результаті проведених рейдів виявлені 135 порушень трудових відносин суб’єктами підприємницької діяльності з найманими працівниками – не укладені трудові договори. За результатами перевірок складені акти та надані приписи суб’єктам підприємницької діяльності та суб’єктам господарювання. Станом на 01.10.2014 р. усунено 132 порушення: створено робочі місця (укладені трудові договори з найманими працівниками).
З початку року легалізовано 306793 грн. заробітної плати найманих працівників. Найвищий рівень заробітної плати в серпні 2014 року залишається у працівників промисловості, зокрема в ВАТ «Бандурський олійно - екстракційний комбінат» – 3389,36 грн., що на 30,5% більше, ніж середній рівень по району. Найменший рівень середньої заробітної плати спостерігається у працівників медицини – 1320,41 це пов’язано з тим, що працівники працюють неповний робочий день, заробітна плата нараховувалася за фактично відпрацьований час. В працівників сільського господарства середня заробітна плата за вересень 2014р. склала в середньому 2706,47 грн.
За результатами заслуханої інформації очільник району В.Сирота надав доручення начальнику відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму І.Ткач включити до проекту Програми соціально-економічного розвитку району на 2015 рік всі напрями економічної діяльності по яких спостерігається спад та зниження темпів зростання.
Маренчук Олена Григорівна, начальник фінансового управління районної державної адміністрації доповіла про стан зведеного бюджету району за 9 місяців 2014 року. З цього ж питання було заслухано голів сільських рад Кам’яномостівської, Романобалківської та Синюхинобрідської.
Керівник району Віктор Сирота запропонував головам сільських рад надати пропозиції щодо вирішення питання поповнення місцевих бюджетів. Віктор Володимирович зазначив, що резерви поповнення бюджетів є, тому потрібно ретельно проаналізувати всі договори оренди земельних ділянок, рішення по орендній платі яких приймалися по мінімальному тарифу - 3% від нормативно – грошової оцінки земельної ділянки. Провести роботу з керівниками підприємств та роз’яснити про проблеми наповнення бюджетів - це спільна справа громади села.
Будурацький Сергій Вікторович, начальник Первомайської об’єднаної державної податкової інспекції, доповів про очікувані надходження податків до сільських рад.
За результатами розгляду першого питання порядку денного Віктор Володимирович запропонував проект протокольного доручення , який було одноголосно підтримано та рекомедовано селищному, сільським головам постійно ретельно аналізувати виконання доходної частини сільських бюджетів у розрізі податків і зборів. Виявляти причини допущеного відставання у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а також аналізувати невиконання запланованих відповідними розписами бюджетів помісячних показників. Продовжувати роботу по наповненню місцевих бюджетів за рахунок виявлення та залучення додаткових резервів надходжень податків і зборів, в тому числі:
- проведення роботи по легалізації робочих місць, виявлення фактів виплати зарплати меншої мінімальної, встановленої законодавством;
- тримання на контролі питання скорочення заборгованості по зарплаті та податку з доходів фізичних осіб;
- забезпечення укладання договорів оренди землі з суб'єктами, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів;
- забезпечення надходжень податку на доходи фізичних осіб за оренду земельних та майнових паїв та недопущення заборгованості по цих платежах;
- погашення податкового боргу по загальному та спеціальному фондах місцевих бюджетів;
- проведення організаційної роботи по декларуванню доходів громадянами, які здійснюють обробіток земельних часток (паїв) одноосібно.
Маренчук Олена Григорівна доповіла про стан фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, установах та організаціях району, а Михайленко Ганна Олександрівна начальник Первомайської об’єднаної державної фінансової інспекції - про виявлені порушення під час перевірки бюджетних установ району. Запрошені керівники установ району пояснили про причини таких порушень та результати їх усунення.
Очільник району запропонував проект протокольного доручення по результату розгляду даного питання, яке прийняте одноголосно та рекомендовано селищному та сільським головам, керівникам бюджетних установ – головним розпорядникам коштів районного бюджету, з метою забезпечення виконання розписів доходної та видаткової частини у запланованих на 2014 рік обсягах та недопущення кредиторської заборгованості по соціальних платежах, тримати на особистому контролі виконання заходів затверджених розпорядженнями голови райдержадміністрації від 03.03.2014 року № 55-р та від 28.03.2014 року № 78-р.
Інформацію про виконання заходів щоквартально надавати до фінансового управління райдержадміністрації в терміни визначені розпорядженнями.
Янішевська Руслана Олександрівна, начальник управління державного казначейства у Первомайському районі доповіла про дотримання вимог законодавства при здійсненні платежів розпорядниками бюджетних коштів та про черговість виплати платежів за поданнями розпорядників.
Запропонований проект протокольного доручення було підтримано присутніми та вирішено доручити начальнику фінансового управління районної державної адміністрації Маренчук О.Г. підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації «Про посилення роботи по виконанню заходів затверджених розпорядженнями голови райдержадміністрації від 03.03.2014 року №55-р та від 28.03.2014 року №78-р».
Також доручено начальнику фінансового управління районної державної адміністрації Маренчук О.Г. підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації «Про зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни бюджетних установ району».
Ткачук Олеся Олександрівна – начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації доповіла про аналіз кількісного складу зарахованих слухачів до Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальностями галузі знань «Державне управління» за державним замовленням у 2012-2014 роках.
Віктор Сирота зазначив з цього питання, що всім керівникам потрібно підвищувати свій фаховий рівень та приділяти увагу підвищенню кваліфікації. Це вимога часу та реформ в державі.