Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
16/12/2014
Політика енергетичної незалежності, оголошена у програмі діяльності Уряду, передбачає диверсифікацію енергопостачання, збільшення потужностей АЕС, ринкові тарифи в енергетиці з забезпеченням пільг для найменш захищених верств населення.
В програмі акцентується увага на необхідності реалізації Третього енергетичного пакету, зокрема, реструктуризації НАК «Нафтогаз України». Створюються Публічні акціонерні товариств «Магістральні газогони України» і «Підземні газові сховища України». Відповідно до ухваленого Парламентом закону, 49% акцій в цих компаніях можуть належати іноземним інвесторам з Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки: Тому Уряд оголошує публічний конкурс на залучення інвесторів у модернізацію української газотранспортної системи та експлуатацію українських газових сховищ.
Кабінет Міністрів ставить як завдання інтеграцію всієї української енергетичної системи в Європейську мережу енергосистем ENTSO-E.
У програмі діяльності Уряду передбачена добудова двох блоків на Хмельницькій АЕС, збільшення видачі потужностей Южно-Української, Запорізької, Хмельницької і Рівненської АЕС. Також з Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком планується добудова нових ліній електропередач, нових мереж, які дозволять звільнити потужності й дати можливість для транспортування відповідних потужностей з АЕС.
Уряд ставить перед собою завдання придбання енергетичних ресурсів на всьому світовому ринку та розширення співпраці по придбанню ядерного палива для українських атомних станцій з компанією «Вестінгхаус».
В програмі діяльності Уряду передбачене підняття до ринкового рівня всіх енерготарифів з одночасним забезпеченням пільг і субсидій для найменш захищених верств населення: Україна зобов’язана платити реальну і ринкову ціну за енергетичні ресурси. За інших обставин дефіцит «Нафтогазу» буде вічний.
Щодо власного видобутку нафти і газу, то зараз діє принцип договорів про спільну діяльність: Здійснюється перехід від фіктивної спільної діяльності до класичного світового принципу – угоди про розподіл продукції. Видобули – поділили, частину отримала держава, частину отримав той, хто інвестував у видобуток.
При цьому Уряд пропонує змінити підходи до оподаткування енергетичних компаній. Парламенту буде запропонований змішаний підхід в оподаткуванні енергетичних компаній, який повинен залучати нових інвесторів. Новий інвестор, який тільки отримав доступ до інвестицій і почав свердлити свердловину, повинен платити менше. А той, який почав видобуток, повинен платити так, як це передбачено у світі: рента і доходи від реалізації відповідних енергетичних продуктів.