Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Впродовж чотирьох діб вдалося врятувати сотні людей, які в результаті негоди опинилися у сніговому полоні

01/01/2015

           Рекордні снігові опади, які обрушилися на жителів Миколаївської області ще 29 грудня 2014 року стали цілковитою несподіванкою та принесли чимало лиха у багато домівок. Такий погодний подарунок, який прийшовся якраз напередодні новорічних свят призвів до того, що чотири доби поспіль у посиленому цілодобовому режимі співробітники Служби порятунку боролися із сніговими заметами заради людського життя, заради кожного жителя міста та області, кожного гостя нашого краю.

Чимало випадків сталося за ці чотири доби. Доводилося на БТРі вивозити жінок, в яких починалися перейми прямо на дорозі, і доставляти хворих до лікарень, і вивозити новонароджених дітей із снігових полонів. Здавалося б, що лише чотири дні, а скільки сліз, скільки болю та жалю чекало на рятувальників на автодорогах міста та області де у сніговому полоні опинилися тисячі людей, серед яких і хворі, і люди похилого віку, і маленькі діти.

На щастя, проведена робота не була марною. За ці довгі та морозні чотири доби рятувальникам вдалося витягти із снігового полону сотні, та навіть тисячі людей, серед яких були й діти, звільнити із заметів тисячі засніжених автівок.

Так, наприклад, 29 грудня на один із пунктів обігріву прибігли двоє хлопців, які виявилися гідними громадянами нашої Батьківщини. Вони не пройшли повз чужого лиха, та побачивши чоловіка, який лежав у сніговому сугробі, одразу кинулися на допомогу. Вони принесли замерзлого обледенілого  чоловіка до найближчого пункту обігріву ГУ ДСНС України у Миколаївській області. Довженко В.П., сержант служби цивільного захисту, пожежний-рятувальник аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення, який в той день перебував начергуванні,  терміново почав надавати домедичну допомогу постраждалому. Зігрівши чоловіка та напоївши його гарячим чаєм, рятувальник почав дізнаватися долю замерзлого та причини, з яких він опинився у такому становищі. Як виявилося, 36 річний чоловік проживає в м. Миколаєві, інвалід ІІ групи. Йому стало погано та було важко йти. На щастя небайдужі люди та професійні дії співробітника ДСНС не дали лютій зимі забрати життя чоловіка. Така прогулянка коштувала йому лише невеликою застудою та жахливими згадками про час, який він пролежав у снігу. Його батько, з яким вдалося зв’язатися вже на наступний день, подякував рятувальникам за їх роботу, адже саме завдяки їм  його любий син знову поруч і живий!

31 грудня рятувальники Березанського району евакуювали із заблокованої автівки трьох осіб, з яких дві жінки та одна маленька дівчинка, 2010 р.н.

Дві доби сім’я перебувала у сніговому полоні. Вже закінчилися продукти харчування, напої, паливо у автівці. Рятувальникам насилу вдалося дістатися до цих людей, адже їх машина знаходилася у самому епіцентрі затору. Транспортувавши жінок із маленькою дитиною до найближчого пункту обігріву, рятувальники одразу заходилися надавати першочергову допомогу людям.

«Нас одразу нагодували, дали гарячого чаю та теплого одягу, та ще й запропонували відвести додому. Ми благали про допомогу, і нарешті дочекалися її. Ми навіть не уявляли, що могли потрапити у таку біду. Протягом двох днів нам доводилося обігріватися усіма можливими засобами. Навіть сніг доводилося топити, аби дати дитині попити води. На щастя допомога поспіла вчасно та ми були врятовані», - зі сльозами на очах згадує жінка, яка по дорозі додому вирішила особисто висловити слова вдячності начальнику Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Максиму Грицаєнко за роботу його підлеглих.

Того ж дня в Новоодеському районі в результаті впертою та самовідданої боротьби із зимовою стихією було врятовано п’ятеро дітей та п’ятеро дорослих, які у власній автівці тривалий час простояли в кілометровому заторі. Скупчення машин було настільки велике та щільне, що важка інженерна техніка не могла пройти аби розчистити дорогу від снігу. Рятувальникам доводилося йти навпростець вздовж усього затору та пішки евакуйовувати постраждалих. Іноді, де можливо було, співробітники ДСНС застосовували «старий дідівський метод» - розчищали дороги та автівки  лопатами. Ось так, потроху рятувальникам нарешті вдалося дістатися до автівки із дітьми, які провели в холодній машини тривалий час.

Ще один випадок щасливого порятунку стався автошляху М-14 «Одеса-Мелітополь-Новоазовськ», де в полоні зими опинилася ціла родина. В машині, яка прямувала до Одеської області із Криму знаходилося чотири чоловіка – батько, мати та двоє дітей, найменшому з яких виповнилося лише чотири місяці. Вони потрапили в великий затор, в них закінчилося пальне, їжа та напої. Після довгих вмовлянь та застережень щодо ризику обмороження, члени родини нарешті погодилися залишити свій автомобіль та вирушити у супроводі рятувальників до м.  Миколаєва. По прибуттю до міста, рятувальники сприяли у тимчасовому розміщенні визволеної кримської родини, які провели в дорозі майже чотири доби, в готелі «Турист».

«Це лише поодинокі випадки позитивних результатів, яких нам вдалося досягти за ці чотири доби. Наші співробітники працювали на межі можливого, не покладаючи рук, не жалкуючи сил ми намагалися допомогти кожній людині, яка просила про допомогу. Ми задіяли всі ресурси, всі сили та засоби, навіть звернулися по допомогу до колег із сусідньої Запоріжської області, які надали нам важку інженерну техніку «БАТ-2» із супроводжуючим екіпажем запорізьких рятувальників, аби вчасно дістатися до кожного нужденного та дорогах нашої області!», – підкреслив начальник Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Максим Грицаєнко.

 

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

 

Всі новини →