Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
14/01/2015
З метою підвищення рівня боєготовності підрозділів, підготовки ефективного боєздатного резерву у 2015 році в Україні, в тому числі і на Миколаївщині, будуть проводитись заходи часткової мобілізації. Перший етап часткової мобілізації розпочнеться 20 січня і буде тривати 90 днів. До мобілізації залучатимуться офіцери і військові фахівці запасу. Вони пройдуть обов'язкову підготовку на базах навчальних центрів Збройних сил України.
Як повідомив Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак, остаточне рішення ухвалене лише щодо першої хвилі мобілізації, під час якої планується призвати 50 тисяч осіб. «І лише за необхідності, у разі ускладнення обстановки, буде проведено додаткову мобілізацію, яка пройде з квітня по червень 2015 року, в рамках якої може бути призвано 13,5 тисяч осіб, а також з липня по вересень, коли планується призвати 40 тисяч осіб. Тобто загальна чисельність відмобілізованих складатиме орієнтовно 104 тисячі осіб», – зазначив він.
В свою чергу заступник начальника Головного управління Генштабу з питань мобілізації Володимир Талалай під час брифінгу 13 січня заявив, що громадяни, які мають трьох або більше дітей до 18 років, не підпадатимуть під мобілізацію. За його словами, мобілізація триватиме 210 днів, 26 із яких виділено на підготовку і 15 – на бойове злагодження.
Громадяни, що підпали під попередні хвилі мобілізації будуть звільненні від проходження військової служби в зоні АТО в період з березня по травень поточного року, – сказав Володимир Талалай.
«В ході наступної черги мобілізації будуть призвані ті самі категорії громадян, що і в минулому році, а саме ті, які за станом здоров'я відповідають вимогам військової служби, ті хто мають військову облікову спеціальність, а отже, і певну підготовку. Також в ході проведення мобілізації буде дотриманий принцип рівномірного навантаження на усі регіони держави, щоб не було перекосів і соціальних загострень в тому чи іншому населеному пункті у зв’язку з залученням з національної економіки працездатних громадян», – зазначив він.
В Миколаївському обласному військовому комісаріаті повідомляють, що відмобілізовані військовослужбовці будуть повністю забезпечені всім необхідним та займатимуться бойовою підготовкою – від початкової військової до бойового злагодження підрозділів.
Для мобілізованих громадян відповідно до законодавства України передбачається надання соціальних гарантій на період проходження ними військової служби:
виплачується грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок і премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (в даний час розмір грошового забезпечення в середньому складає: офіцерський склад – 5 тисяч гривень, рядовий і сержантський склад – 3 тисячі гривень, а для учасників АТО – відповідно 10 і 6 тисяч гривень);
поширюється весь комплекс гарантій соціального та правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців;
зберігається місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності (при одночасному отриманні грошового забезпечення в якості військовослужбовців);
нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися в день демобілізації;
зберігається право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців;
продовжується виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби.
Миколаївський обласний військовий комісаріат закликає мешканців Миколаївщини проявити високий рівень свідомості та виконати свій громадський обов’язок у цей складний для країни час.
Також районними військовими комісаріатами міста Миколаєва та області здійснюється набір всіх бажаючих для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.
За додатковою інформацією просять звертатися за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 33, телефон для довідок: (0512) 37 54 54.