Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
12/05/2015
Головою Первомайської райдержадміністрації Віктором Сиротою проведена нарада робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Первомайського району.
Кожна реформа потребує своїх виконавців та їх глибокого розуміння суті реформування. Без цього будь-яка, навіть найліпше підготовлена реформа, приречена на провал.
Урядом 1 квітня 2014 року була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та затверджено План заходів з її реалізації .
Відповідно до цього плану було внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, якими здійснено перший етап бюджетної децентралізації. Так, зміни до Бюджетного кодексу фактично є основою для стимулювання громад до об’єднання та підвищення їхньої спроможності через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. У разі об’єднання такі громади наділяються повноваженнями та ресурсами, як у міст обласного значення.
Натомість територіальні громади, які не візьмуть участь у об’єднанні, залишаються осторонь цього процесу та позбавляються права на виконання делегованих державою повноважень органів місцевого самоврядування в селах, селищах, містах районного значення, що не об’єдналися.
Отже, об’єднання територіальних громад є запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень.
З метою розроблення пропозицій щодо створення спроможних територіальних громад, які будуть мати міцні джерела наповнення своїх бюджетів,розвинуту інфраструктуру, кадровий ресурс для вирішення питань громади, була проведена нарада у голови райдержадміністрації.
Шкода, але реформи завжди сприймаються з відразою, люди, які не володіють достатніми знаннями, не розуміють переваг територіального об’єднання не хочуть руйнувати свої стериотипи та створювати, щось нове сучасне, з користю для громади.
Віктор Володимирович ознайомив присутніх із законодавчою базою для проведення реформи та розробленою методикою. Проте методичні рекомендації можуть бути змінені до наших реалій.
Присутніми були висловлені свої думки з цього приводу, проте конкретних пропозицій не надійшло.
Очільник району доручив розробити картографічний матеріал, паспорти сільських рад та запросити сільських голів для консультацій та впровадження реформи в дію.
Держава готова надати громадам більше повноважень, фінансову та законодавчу підтримку. Хочеш бути повноправним господарем – бери більше повноважень та відповідальності, забезпеч себе та свою громаду- це актуально для європейської держави. Звісно останнє слово за громадою, але ми повинні пам’ятати про те, що від нашого рішення залежить і шлях розвитку держави та майбутніх поколінь.