Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Як отримати “зелений” тариф для домогосподарства

26/05/2015

 Що таке “зелений” тариф?

 •«Зеленим»називається завищений тариф, за яким регульований державою оптовий ринок купує електроенергію у компаній і приватних домогосподарств, що виробляють її з відновлювальних джерел енергії.

•25 грудня 2013 року НКРЕ було затверджено «зелений» тариф для приватних домогосподарств.

 

•«Зелений»тариф затверджено до 2030 року для сонячних генеруючих систем потужністю менше 10 кВт.

 

Зеленийтарифдлядомогосподарств:З1.01.2014до31.12.2014

0,35864Євро/кВт∙год

З01.01.2015до31.12.2019

0,322777Євро/кВт∙год

З01.01.2020до31.12.2024

0,28691Євро/кВт∙год

З 1.01.2025 до 31.12.2029

0,25105Євро/кВт∙год

 

Хто має право на отримання “зеленого” тарифу ?

·        Приватні особи можуть продавати електроенергію, вироблену сонячними установками без ліцензії виробника електроенергії, без проходження комісії на місцеву складову.

·        Всі аспекти надання “зеленого”тарифу регулюються «Порядком продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств») за «зеленим» тарифом.

·        Згідно з Порядком, сонячні установкивстановлюються на спорудах, або їх частинах, що знаходяться у власності, або користуванні фізичних осіб. В спорудах електрична енергія використовується для задоволення побутових потреб та/або особистого селянського господарства.

 Порядок отримання «зеленого» тарифу

 1.Придбання та монтаж системи сонячних батарей на даху, або фасаді домогосподарства (потужністю до 10 кВт)

2.Подання заяви-повідомлення та схеми підключення до енергопостачальника (місцеве обленерго).

3.Узгодження енергопостачальником схеми підключення генеруючої установки в деньотримання заяви-повідомлення.

4.Надання рахунку від обленерго на оплату послуг з облаштування вузла обліку.

5.Протягом п’яти робочих днів з моменту оплати послуг з облаштування вузла обліку обленерго приводить вузол обліку у стан, придатний для вимірювання спожитої та виробленої електроенергії відповідно до схеми підключення.

6.Обленерго та власник господарства підписують додаткову угоду про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання.

 Облікелектроенергії

·        Облік електроенергії забезпечується енергопостачальником. В межах домогосподарства Обленерго встановлює вузол обліку (лічильник), який вимірює обсяг спожитої домогосподарство електроенергії (взятої з мережі) і відпущеної в мережу електроенергії (виготовленої і не спожитої).

·        Знімання показів приладу щомісяця виконується енергопостачальником і може контролюватись власником домогосподарства. Обленерго непізніше10 числа кожного місяця надає споживачу звіт в електронній формі про покази лічильника, розмір та напрямки перетоків спожитої із генерованої в мережу електроенергії.

·        Також енергопостачальник раз на 6 місяців має проводити у споживача контрольне знімання показів приладу обліку.

 Проведеннярозрахунків

·        Згідноздоговоромкупівлі-продажу електроенергії між споживачем та енергопостачальником, останній зобов’язується придбати за «зеленим» тарифом всю електроенергію, вироблену генеруючою установкою споживача понад кількість спожитої за місяць електроенергії.

·        Щомісяця має виконуватись підрахунок різниці спожитої із генерованої в електромережу енергії, позитивна різниця якої буде оплачуватись споживачу (власнику домогосподарства)на поточний рахунок за «зеленим» тарифом.

·        За несвоєчасну оплату електроенергії обленерго сплачує пеню.

 

Всі новини →