Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Андрій Ничипорчук про роль територіальної громади: Ми маємо спроможну громаду з функціоналом міста обласного значення

09/06/2015

         У понеділок, 8 червня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку, з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування. На комісію виносився розгляд перспективного плану утворення самодостатніх територіальних громад у Миколаївській області.

Керівник апарату облдержадміністрації Андрій Ничипорчук, який представляв на розгляд комісії проект перспективного плану, розкрив мету реформи місцевого самоврядування, де ключовою одиницею стає самодостатня територіальна громада.

Він зазначив, що в державі вже почалася реформа адміністративно-територіального устрою. Створена територіальна громада – це громада, яка наділена відповідними ресурсам. Держава не забирає податки та збори, а залишає їх на місцях. Сама рада громади встановлює норми податків. Вона акумулює фінансовий ресурс і сама може їм розпоряджатися.

Крім того, держава не залишає громаду саму. Держава  надає субсидії, в першу чергу в освіту та охорону здоров’я. Статус громади надає можливість без посередників формувати бюджет напряму з уряду. «Ми маємо спроможну громаду з функціоналом міста обласного значення», - підкреслив він, розкриваючи роль територіальної громади.

Далі Андрій Ничипорчук поскаржився, що в процесі формування плану, деякі райони захоплювалися подрібненням і саме життя диктує необхідність укрупнюватися в більш великі громади, щоб була дійсна спроможність надавати всі необхідні послуги населенню. «Всі наші варіанти подрібнення розбивалися об одну одне питання: чи зможе така громада стати самодостатньою та самоспроможною», - визначив він.

Далі розгорнулася дискусія, де голова комісії Віктор Відяпін піддав критиці проекти об’єднань у деяких районах, де не врахували наявність приміщень під об’єкти соціального значення. На що голова обласної ради Володимир Луста висловив своє бачення. Він сказав, що план спочатку був недосконалий, але з адміністрацією, робочими групами та Офісом реформ він допрацьовується. Зараз представляється вже другий варіант, де акцент зроблений саме на інфраструктурних питаннях. Тому, практично, вийшли на варіант «один район – одна громада», хоча є і винятки, наприклад, Жовтневий, Новоодеський та Миколаївський райони.

Володимир Луста сказав: «Ніхто і ніяким чином не зможе об’єднати сільську раду з іншою без зборів жителів, без громадських слухань, без волевиявлення населення». Він додав, що ця територіальна громада отримає більше ресурсів і зможе покращити своє життя, але спочатку, людям потрібно побачити, що це дійсно так.

Також Андрій Ничипорчук додав, що перспективний план не є догмою, він може змінюватися. В цілому – це бачення держави, як може бути краще. При цьому він підкреслив, що в основі об’єднання лежить добровільність. Він закликав депутатів підтримати перспективний план, щоб дати можливість об’єднатися тим, хто вже до цього готовий.

На завершення обговорення перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Микола Романчук закликав депутатів до прийняття рішення щодо винесення на сесію перспективного плану. Він сказав, що з його прийняттям починається формування бюджету на 2016 рік. «Дайте нам можливість попрацювати над перспективним планом разом з вами», - закликав він депутатів до співпраці по перспективному плану.

З урахуванням побажань депутатів щодо можливості внесення змін та доповнень у прийнятий перспективний план, комісія ухвалила рішення про винесення розгляду перспективного плану на найближчу сесію обласної ради 12 червня. 

Всі новини →