Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
06/07/2015
Сьогодні молодь Первомайщини проведе безсонну ніч на язичницьке свято Івана Купала започатковане нашими предками східними і західними слов’янами.
За старовинною традицією свято Івана Купали відзначає практично вся Європа, включаючи Білорусію, Україну, Прибалтику. Хоча в даний час в багатьох країнах свято Івана Купали є як церковним святом, так і загальнонаціональним.
За новим стилем календаря день Іоанна Хрестителя припадає на 7 липня. Вночі з шостого на сьоме липня бажаючі йдуть у ліс шукати цвіт папороті, як правило, парами. Хтось намагається знайти за її допомогою скарби, а хтось знаходить своє щастя- кохання.
В цей час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Лише в Купальську ніч на папороті, серед ночі розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочедижник. За народним повір’ям, хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала квітку щастя. Звісно, лихі сили, з якими важко боротися людині, намагаються перешкодити, відвернути це людське щастя.
У цей день прийнято ходити в лазню і перший раз в цьому році паритися свіжими березовими віниками. В «Іванський віник», який нібито має магічну силу, можна додати квіти та листя папороті. А краще зробити його з дванадцяти трав, зібраних в купальську ніч.
Проте слід пам’ятати про елементарні правила безпеки, зокрема, про правила поводження з вогнем, про купання вночі на незнайомих водоймах тощо.
Первомайською райдержадміністрацією надане доручення від 03 липня 2015 року керівникам установ та селищному і сільським головам, яким регламентоване наступне.
Керівникам Національного парку «Бузький Гард», регіональному ландшафтному парку «Гранітно-степове Побужжя», базі відпочинку "Дубровка» з метою недопущення пожеж та травмування осіб на підвідомчій території утриматися від розпалення вогнищ, забезпечити місця проведення заходів інформаційно- роз’яснювальним матеріалом щодо попередження нещасних випадків на воді та надання першої допомоги потерпілим, про заборону купання в необлаштованих місцях, а також про організацію обов’язкового чергування на підпорядкованій території з пристосованою технікою для гасіння пожеж.
Головам сільських та селищної ради, Первомайському лісництву Врадіївського ДЛГ, Лисогірському лісництву ДП Врадіївський лісгосп з метою недопущення пожеж та травмування осіб на підвідомчій території рекомендовано посилити контроль за недопущенням розпалювання багаття, поновити та встановити попереджувальні знаки щодо дотримання правил пожежної безпеки під час святкування, організувати обов’язкове чергування на підпорядкованій території з пристосованою технікою для гасіння пожеж.
Також рекомендовано начальнику Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області Олександру Бадері, начальнику Первомайського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Миколаївській області Сергію Ларіонову забезпечити патрулювання в місцях масового скупчення людей під час святкування Івана Купала, та здійснити нагляд за дотриманням вимог правил охорони життя людей на водних об’єктах.