Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
02/07/2015
Військовий комісар Первомайсько-Врадіївського об'єднаного районного військового
комісаріату Анатолій Бичков видав наказ № 105 від 30.06.2015 року "Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, в особливий період".
Згідно наказу у період з 19 червня по 17 серпня 2015 року протягом 60 діб на території Первомайського та Врадіївського районів відбувається призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, в особливий період
Призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період підлягають військовозобов'язані громадяни України, віком від 20 до 60 років, які не мають права звільнення від призову на військову службу під час мобілізації у випадках, передбачених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Зокрема, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
-заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
-визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
-чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
-жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
-зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
-народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
-інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках
В першу чергу призиваються військовозобов'язані, які виявили бажання в добровільному порядку бути призваними на військову службу під час мобілізації, в особливий період та безробітні.
Усі громадяни, які перебувають на військовому обліку в Первомайсько-Врадіївському об'єднаному районному військовому комісаріаті та підлягають призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період, зобов'язані прибути за викликом до військового комісаріату у час і терміни, що визначені в повістках, мобілізаційних розпорядженнях та розпорядженнях військових комісаріатів, за адресою: м. Первомайськ, вул. Герцена, 20.
Військовозобов'язані, які не отримали повісток щодо їх виклику до військового комісаріату, зобов'язані прибути в Первомайсько-Врадіївський об'єднаний районний військовий комісаріат до 20 липня 2015 року та мати при собі військовий квиток, обліково-послужну картку, мобілізаційне розпорядження та документи, які посвідчують особу
Військовозобов'язані, які перебувають на військовому обліку в інших районних (міських) військових комісаріатах та тимчасово перебувають на території району (міста) у зв'язку з роботою або іншими обставинами, зобов'язані прибути до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку.
Зміна місця проживання військовозобов'язаних без дозволу військового комісара Первомайсько-Врадіївського об'єднаного районного військового комісаріату забороняється.
Наказом регламентовано покрокові дії керівників органів державної влади, виконавчих комітетів сільських, селищних, Первомайської міської ради, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, житлово-експлуатаційних організацій та домовласників щодо забезпечення та організації мобілізації.
Громадяни, які ухиляються від призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період і не з'являються за викликом до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Зокрема, наслідки за ухилення від служби прописані у кількох статтях Адміністративного та Кримінального кодексів України.
Отже порушник може як відбутися штрафом, так і сісти за ґрати.
Кодекс про адміністративні правопорушення України Стаття 210 Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про загальний військовий обов'язок і військову службу:
- за неявку до військкомату без поважних причин або несвоєчасне подання відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 85-119 грн. Штраф здається невеликим. Навіть за повторне таке порушення протягом року можуть стягнути від 170 грн до 255 грн.
Проте у травні 2014 року Адміністративний кодекс було доповнено статтею про порушення законодавства про мобілізацію, де штрафи вже значно більші.
Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію:
- порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 170-510 грн, а на посадових осіб - 510-1700 грн.
Повторне таке порушення протягом року збільшує штраф до 510-1700 грн для громадян та 1700-5100 грн для посадовців.
Також Адміністративний кодекс передбачає штрафи у розмірі 17-51 грн за умисне зіпсуття або втрату військових документів і до 17 грн за неявку у військкомат для приписки до призовної дільниці.
У свою чергу в Кримінальному кодексі покарання прописані лаконічніше. Найтяжче покарання призначено за ухилення від мобілізації, і порушник може провести до п'яти років за ґратами.
Кримінальний кодекс України Стаття 335. Ухилення від призову на строкову військову службу:
- карається обмеженням волі на строк до трьох років.
Стаття 336. Ухилення від призову за мобілізацією:
- карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Стаття 337. Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів:
- ухилення військовозобов'язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військкоматом, карається штрафом до 850 грн. або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців;
-ухилення військовозобов'язаного від навчальних (чи перевірних) або спеціальних зборів карається штрафом до 1190 грн або арештом на строк до шести місяців.
Звісно, не знання закону- не звільняє від відповідальності, проте умисне порушення закону це ще більший злочин. Але ж навіщо доводити до такої ситуації?!
Захистити свою Батьківщину в особливий період- це наш конституційний обов'язок.