Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
20/07/2015
На виконання Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Полтавська сільська рада провела сходку громади- мешканців сіл Полтавка, Старі Кошари та Ново-Андріївки.
Загалом на сходку прийшло 260 громадян, голова ветеранської організації Олександр Жук, депутат районної ради Володимир Кель та члени виконавчого комітету сільської ради.
Після обрання голови та секретаря зборів було затверджено два основних питання порядку денного про територіальну реформу та декомунізацію.
Сільський голова Людмила Голобородько ознайомила громаду із Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», довела до відома громади пропозицію Первомайської районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Миколаївської області.
Виступаючі висловлювали думки про те, що об’єднана навколо міста територіальна громада не зробить кращим та заможнішим життя селян. Також зазначалося, що Полтавська сільська рада є дотаційною, проте, якби всі податки йшли до бюджету сільської ради, то було б гарне фінансове підґрунтя для розвитку села. Люди говорили, що в селі потрібно зберегти і школу, і медпункт, поштове відділення та магазини.
Звісно, ніхто не подумав, а чи зможе сільська рада утримувати необхідні інфраструктурні та кадрові ресурси і чи, взагалі, буде забезпечена необхідними кадрами, чи будуть достатньо наповнювати кишеню громади існуючі джерела наповнення.
Піднімалося питання про примусове об’єднання, проте жодного примусу збоку районної влади не було, та й не може бути. Закон регламентує добровільне об‘єднання.
Об’єднання територіальних громад є запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень.
Методика об’єднання громад, розроблена Кабінетом Міністрів України, містить визначення спроможної територіальної громади- «територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об’єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці».
Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.
Перш за все мова йде про зарахування до їхніх бюджетів 60% податку на доходи громадян. З додаткових ресурсів у ході реформи місцеві ради отримають власний земельний податок, ставки якого на своїй території кожна рада встановлюватиме самостійно. При цьому до юрисдикції кожної ради передаються всі землі відповідної громади, в тому числі й за межами населених пунктів. Також запроваджується обов’язковий у країнах зі спроможним
місцевим самоврядуванням місцевий податок на нерухоме майно. Рішення про його запровадження та про його ставки кожна місцева рада теж приймає самостійно. Громада отримує також 5% від продажу пального на АЗС, алкогольних та тютюнових виробів. Крім того, за бюджетами місцевого самоврядування залишаються такі джерела, як раніше закріплені місцеві податки і збори. Однак навіть наділення цими ресурсами переважної більшості наявних дрібних територіальних громад їхньої спроможності не забезпечить. Тому необхідно було подумати та приймати обгрунтоване рішення.
254 члени громади вирішили Полтавську сільську раду Первомайського району Миколаївської області залишити самостійною територіальною громадою та винести це питання на затвердження сесії Полтаської сільскої ради.
Друге питання порядку денного розпочалося із ознайомлення громади із Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». В селі є вулиця Кірова, яку необхідно перейменувати. Проте, мешканці вулиці Кірова зазначили, що необхідно зібрати безліч документів та оформити технічну документацію, на яку ні коштів, ні часу не має. Марія Шамрай, мешканка вулиці Кірова,сказала: «Ніхто не зможе нас примусити відмовитися від назви нашої вулиці!». 224 голоси були проти перейменування вулиці Кірова в селі Полтавка.
Отже незнання, або нерозуміння нововведених законів, страх перед новими реформами та недовіра, яку майже двадцять років плекали в українцях представники влади, стали на заваді швидкому розвитку держави, Проте, рано чи пізно ми всеодно прийдемо до європейського майбутнього- потрібен тільки час.