Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
29/07/2015
28 липня відбулося засідання Громадської ради при Первомайській райдержадміністрації. Із 22 членів були присутні 17, тобто згідно кворуму присутні перейшли до затвердження порядку денного цього засідання.
Було заслухано ряд важливих питань щодо реформ в Україні та участі громадськості в управлінні державними справами, сприяння врахуванню думки громади Первомайського району під час формування спроможних територіальних громад на території Первомайського району та інші організаційно – інформаційні питання.
Члени Громадської ради розглянули подання Первомайської районної громадської організації «Ніхто, крім нас», громадської організації «Бузька Українська громада» про включення представників цих організацій до складу Громадської ради при Первомайській райдержадміністрації.
Також були внесені зміни до Положення про Громадську раду при Первомайській РДА. Голова Громадської ради подякував членам громадської ради, які приймали участь в перевірці питань зазначених у зверненнях громади району
Одним із актуальних питань сьогодення є обговорення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Григорій Марін запросив для обговорення цього питання заступника голови райдержадміністрації Володимира Рябченка , голову Первомайської районної ради Леоніда Цвігуна та сільських голів Миколу Ребрія та Олександра Ляхова. Більше години велися дебати щодо цього питання.
Леонід Цвігун довів позицію обласної ради про те, що примусового об’єднання громад не буде та зазначив, що ми проходимо тільки перший етап- обговорення в громадах цього Закону та Методики формування спроможних територіальних громад, проте особистої чіткої позиції не зазначив.
Голова Кінецьпільської сільської ради Микола Ребрій, виступаючи перед присутніми, акцентував увагу на відсутність чіткої позиції депутатів районної ради з цього питання, які не хочуть кращих змін, бо їх влаштовує така ситуація. Микола Володимирович навів приклади на питаннях розвитку Кінецпільсьої сільської ради, зокрема щодо створення дитячої групи в дитячому садочку. «Це дуже добре, що в селі більше 35000 мешканців, але як важко стало вирішувати соціальні питання та ще й тоді, коли районна рада не допомагає, а в селі 130 дітей на черзі в дитсадок. Ці діти наше майбутнє, виходить, що депутати проти нашого майбутнього», -зазначив Микола Володимирович. Громада села хоче сама розпоряджатися своїми коштами, а не жебряти їх у депутатів. Він розповів про процеси реалізації Закону України про децентаралізацію влади в Кінецьпільській сільській раді та пропозицію до інших сільських рад щодо об’єднання. Чітка та переконлива позиція Миколи Володимировича спонукала представників громади замислитися, чи правильно сьогодні ми приймаємо рішення щодо самостійного існування селищної та сільських громад району. Він заявив, що реформу підтримує. «Це кращі зміни, які запровадив наш Президент», - акцентував увагу присутніх сільський голова Кінецпільської сільської ради.
Дійсно, з такими прогресивними керівниками можна сміливо впроваджувати нові реформи, бо вони є опорою влади та запорукою кращої долі України.
Кам’яномостівський сільський голова Олександр Ляхов підтримав свого колегу, щодо необхідності такої реформи, проте висловив пропозицію щодо внесення змін в Методику формування спроможних територіальних громад. Зокрема, наш район немає районного центру та й до того ж ми хочемо мати районну громаду. «Тільки сільська громада може вирішити проблеми селян. Місто і Первомайський район зовсім різні за своєю діяльністю. Ми розвиваємо аграрний сектор держави, а місто має більш промислове спрямування»,- наголосив Олександр Тимофійович. Він висловив думку громади трьох населених пунктів, які входять в юрисдикцію Кам’яномостівської сільської ради про те, що ніяка міська громада не буде піклуватися про дороги маленьких сіл та іх інфраструктурний розвиток. Потрібно створити або дві територіальні районні громади , або ж одну та внести зміни в Методику формування громад.
Член Громадської ради Олександра Ярославська нагадала присутнім про раніше відокремлену Полтавку та утворення Кодимської сільської ради, які наразі дотаційні та не можуть повністю себе забезпечити. Всі попередні реформи кращого життя не принесли, тому народ недовіряє цим дуже швидким змінам. «В Польщі така реформа проходила майже 8 років та мала потужну фінансову підтримку», - зазначила Олександра Ярославівна.
Після обговорення та емоційних виступів члени Громадської ради одноголосно проголосували за підтримку цієї реформи та вирішили звернутися до обласної ради з пропозицією щодо ініціювання внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад в Первомайському районі. Члени Громадської ради одноголосно підтримали пропозицію сільських голів та зазначили про активізацію участі членів Громадської ради в сходках громади щодо цього питання.
Про основні положення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал - соціалістичного (нациського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», роль громадськості у встановленні історичної правди та реалізації законів про декомунізацію доповіла Тетяна Мартиненко, завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Тетяна Анатоліївна ознайомила присутніх із історичною довідкою про геноцид українського народу в часи тоталітарного режиму та про чотири Закони України про декомунізацію. Також вона проаналізувала основні положення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал - соціалістичного (нациського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та терміни його виконання.
«До яких пір ми будемо ходити вулицями названими на честь тиранів та вбивць наших дідів та прадідів. Чи маємо ми свою національну гідність. Наш обов’язок докласти зусиль для реалізації цього закону на Первомайщині»,- акцентувала увагу присутніх Тетяна Мартиненко.
Її підтримав член Г ромадської ради Олександр Буткевич, який сказав: « Я був учасником Майдану Гідності. Більше двадцяти років наш народ чекав цих змін. На кінець ми позбуваємося символів тоталітарного режиму, а основне перебудувалися психологічно. На Майдані я кричав «Геть ідола» та був свідком повалення пам’ятника Леніну в Києві»,- розповів Олександр Федорович. Він запропонував внести в рішення Громадської ради щодо беззаперечної підтримки цього закону та долучитися до широкого інформування населення району силами членів Громадської ради.
Також присутні заслухали про основні положення Закону України «Про місцеві вибори».
Громадськість району активно приймає участь в житті громади, допомагає реалізовувати реформи в державі, проте вчиться контролювати владу.