Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
10/08/2015
Шановна громадо Первомайського району!
Наразі Україна захищає не тільки свої кодони, але й свій інформаційний простір. Російська пропаганда затьмарює розум наших співгромадян своєю політичною брехнею. Проте наша влада намагається протистояти цій інформаційній війні.
З метою відкритості та прозорості роботи Міністерства інформаційної політики України, на виконання програми «Відкрита влада», та згідно щотижневого дайджесту подій, які стосуються інформаційної політики України інформуємо громадськість Первомайського району про наступне.
З метою відкритості та прозорості роботи Міністерства інформаційної політики України, на виконання програми «Відкрита влада», надсилаємо Вам короткий дайджест подій, які стосуються інформаційної політики України.
30 липня заступник Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова та радник Міністра з питань забезпечення функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець взяли участь у Західно-донбаському форумі «Відновлення через діалог» в Красноармійську, який організували Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Донецька обласна військово-цивільна адміністрація та Фонд підтримки реформ в Україні.
Під час форуму представники центральних та регіональних органів влади, громадські активісти, представники мас-медіа, а також дипломатичних кіл і міжнародних організацій обговорили питання щодо економічного відновлення, безпеки місцевих громад, гуманітарної ситуації в регіоні, налагодження співпраці між громадянським суспільством і органами влади, розбудови незалежних ЗМІ в регіоні.
31 липня заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко провів зустріч з керівництвом ВГО «Інтелектуальна Україна».
Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо поширення серед українських ЗМІ реклами, яка містить ознаки пропаганди з боку РФ. Президент ВГО Тетяна Струбчевська зазначила: «На провідних українських телеканалах прокручується реклама, яка несе грубе перекручування славетної історії Київської Русі, замовчуючи та применшуючи її ознаки». Зокрема, Тетяна Струбчевська наголосила, що такі історичні моменти та святкування визначних історичних дат з боку РФ використовуються для їх геополітичних амбіцій, що продовжує імперську ідею та нищить українську приналежність до славетної історії Київської Русі. За результатами зустрічі, заступник Міністра та ВГО «Інтелектуальна Україна» домовилися про проведення науково-практичної конференції з питань захисту інформаційного простору.
4 серпня під головуванням Міністра Юрія Стеця за участі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Колегії Міністерства інформаційної політики.
На початку заходу очільник відомства прозвітував за результатами роботи МІП за останні 4 місяці, зокрема, з виконання плану заходів Уряду. Юрій Стець: «Міністерством під моїм керівництвом чітко виконується план заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» у 2015 році, зокрема, тих пунктів плану, відповідальними за які є МІП».
Глава Уряду Арсеній Яценюк прокоментував роботу відомства: «Я ціную роботу Міністерства. Зараз пішов правильний процес – процес еволюції Міністерства й того, що ви робите». Також Арсеній Яценюк підкреслив, що МІП правильно визначено напрямок протидії пропаганді «Найкраща пропаганда – це правда», додавши: «Зараз ваш основний напрямок – інформування населення, наших партнерів та захист свободи слова в Україні». Крім того, Арсеній Яценюк визначив наступні завдання для МІП, які допоможуть захистити інформаційний простір держави. Це відкриття корпунктів для іноземних ЗМІ, робота над картою покриття українського мовлення на Сході, а також розповсюдження соціального ролика про Україну на світових телеканалах.
Юрій Стець на завершення засідання підкреслив: «По факту ми є першим в історії України Міністерством, яке приносить кошти державі, а не витрачає їх. На діяльність Міністерства інформаційної політики з початку його існування ми витратили 400 тис. грн з державного бюджету». Міністр також додав, що на реалізацію проектів було залучено кілька десятків мільйонів гривень недержавних коштів при цьому зазначивши, що всі звіти про роботу відомства, в тому числі і фінансові, можна побачити на офіційному сайті МІП.
4 серпня в Міністерстві інформаційної політики України відбулося засідання членів Експертної та Громадської рад, під час якого було презентовано проект Концепції інформаційної безпеки України.
Захід модерував заступник Міністра Артем Біденко, який зазначив: «Робота над Концепцією проводиться у відповідності до Програми дій Уряду на 2015 рік. Таким чином, напрацьований документ Концепції ЕРМІП планується представити до Парламенту вже восени, після того як проект пройде всі етапи обговорень».
За результатами круглого столу члени Громадської ради вирішили створити відкриту робочу групу, з метою опрацювання проекту Концепції та винесення спільних пропозицій до проекту документу. До складу робочої групи буде залучено представників профільного комітету Громадської ради з питань інформаційної безпеки, членів Громадської ради та інших зацікавлених експертів.
Міністерство інформаційної політики України та ФОП Майстерня «Корпункт» підписали меморандум про співпрацю, що дасть змогу поширити медіаграмотність в Україні, сприятиме розвитку держави та просвіти громадян.
Меморандумом передбачено, в рамках співпраці, підвищувати рівень журналістики в Україні, стимулювати виробництво нових телевізійних форматів, вбачаючи в цьому високу просвітницьку мету. Майстерня проводитиме набір та організовуватиме навчання усіх охочих на курсах «Журналістика», «Телеведучий», «Оператор» та ін. В свою чергу, Міністерство інформаційної політики забезпечить учням Майстерні можливість практичних занять на мультимедійній платформі іномовлення України та інших телеканалах.
Міністр інформаційної політики Юрій Стець зазначив: «МІП невдовзі здійснить запуск мультимедійної платформи іномовлення України, яка стане промоутером України в світі. Я хочу, щоб в складі команди працювали професіонали, тому сподіваюся, що Майстерня «Корпункт» допоможе нам в цьому».
5 серпня заступник Міністра інформаційцної політики Тетяна Попова взяла участь у прес-конференції «Що змушує російських журналістів шукати притулку в Україні. Розповіді про маніпуляції в російських ЗМІ щодо висвітлення кризи на Сході України".
Заступник Міністра Тетяна Попова розповіла журналістам про законодавчі ініціативи МІП для спрощення процедури в’їзду та перебування іноземних ЗМІ на території України. «МІП підготовлені зміни в законодавство, які спростять процедуру в’їзду та перебування іноземних ЗМІ на території України, - сказала Попова, додавши, – Також минулого тижня Урядом підтримана постанова Міністерства інформаційної політики про виділення фінансування на придбання фідерів та антен для державних телеканалів. Це дасть змогу встановити передавачі, які нам надали іноземні партнери та розширити мовлення на Сході країни».
Зокрема, законодавчими змінами передбачається спростити порядок отримання журналістам візи типу D, прибравши необхідність погодження оформлення візи із Держкомтелерадіо, а також передбачено подовження строку перебування на території України тих журналістів, що в’їхали за безвізовим режимом до 180 днів.
6 серпня 2015 року Міністр інформаційної політики України Юрій Стець зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Польща в Україні паном Генриком Літвіном.
Юрій Стець: «Я вдячний Вам, пане Посол, за те, що Польща є великим другом України в цей нелегкий для нас час. Ми розуміємо, що в нас є так само спільні проблеми, в тому числі, що стосується інформаційних загроз. Тут ми можемо бути корисними один одному». В ході зустрічі сторонами обговорено можливості співпраці експертного середовища, яке працює в Польщі над створенням Доктрини інформаційної безпеки, та експертами МІП, які працюють над розробкою Концепції інформаційної безпеки.
Учасники зустрічі домовилися про подальшу координацію зусиль з метою реалізації спільних проектів між українською та польською сторонами, в рамках проведення ряду круглих столів щодо подальшої співпраці.
Олександр Бригинець: «Ми робимо все можливе, щоб бійці на передовій також чули й бачили українське мовлення»
Радник Міністра з питань забезпечення функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець, який постійно перебуває в зоні АТО в рамках роботи моніторингової місії МІП, повідомив про встановлення комплектів супутникового телебачення з українськими пакетами мовлення для бійців на передовій.
Олександр Бригинець також проінформував, що бійці 24 Залізної бригади вже отримали шість комплектів супутникового телебачення з встановленим українським пакетом мовлення. «Сьогодні ми з колегами з Міністерства оборони, Нацради та представниками провідних українських телеканалів встановимо ще партію супутникових антен з українським мовленням», - повідомив радник з зони проведення АТО.
Також радник Міністра розповів, що в найближчі дні в зоні проведення АТО буде встановлено 100 супутникових антен. «Ми робимо все можливе, щоб бійці на передовій також чули й бачили українське мовлення, залучаючи кошти волонтерів та небайдужих людей. Приміром, ця партія антен закуплена за кошти одного з народних депутатів», -додав Бригинець.
Детальна інформація на офіційному сайті Міністерства http://mip.gov.ua/
Твітер: https://twitter.com/mip_ua
FACEBOOK: https://www.facebook.com/mip.gov.ua