Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
09/09/2015
Осінь прекрасна пора для дітей, бо це знову навчання у школі, зустріч із друзями. А от для сільгосптоваровиробника –це збір врожаю, підготовка до зими. Проте, ця пора року гаряча і для служби ДСНС через спалення стерні та сміття, яке загрожує тотальним пожарам і життю пересічного громадянина.
Майже щодня ми слухаємо новини, в яких журналісти радять громадянам відмовитися від спалювання сухостою. Проте, «Іван не перехреститься поки грім не гряне»
Тому на початку вересня сталося шкідливе задимлення міста Первомайська та частково Первомайського району. За повідомленням Первомайського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України у Миколаївській області причиною задимлення території міста, яке виникло та поширилося в другій половині дня 3 вересня 2015 року, сталося через пожежу в лісі поблизу міста Ульянівки Кіровоградської області.
«Миколаївський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» повідомив, що за результатами досліджень шкідливі речовини в повітрі на території міста протягом доби не перевищували рівня фонових концентрацій. Проте, в це мало віриться, бо в ці дні дихати не було чим, в квартирах стояв їдкий запах диму, а особливо важко прийшлося дітям та хворим людям.
Звісно, ліс загорівся несамотужки-до цього доклали руку такі ж люди, не думаючи про наслідки.
Первомайська райдержадміністрація протягом весняно-осіннього сезону постійно просить, роз’яснює керівникам сільгосппідприємств, сільським головам, громаді району про недопущення спалювання стерні та сміття, проте, мабуть, необхідно карати штрафами та іншими законними методами, якщо хтось цього не розуміє. Бо саме в ці дні 3-4 вересня мешканці міста та району спалювали все, що горить- наводили порядки. А в цей час гинули та страждали їхні сусіди.
В умовах задимлення бажано дотримуватися рекомендацій по захисту від впливу диму, а саме:
- щільно закрити вікна, двері;
- по- можливості, необхідно покинути зону задимлення, звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин найбільша;
- необхідно вживати кисломолочні продукти, підсолену та насичену лугами воду. Обмежити вживання солодкої газованої води;
- також вживати полівітаміни, якщо немає протипоказань;
- в приміщеннях проводити вологе прибирання, як мінімум один раз на день, - віконні і дверні пройоми завішувати вологою тканиною, користуватися вологими пов'язками;
- декілька разів в день приймати душ;
- в їжі віддавати перевагу фруктам та овочам, іншим продуктам, багатим мінеральними речовинами;
- не вживати алкоголь, не палити;
- при погіршенні стану здоров’я (кашлі, задусі) звертатися до лікаря;
- користуватися приміщеннями, де працює кондиціонер;
Шановні громадяни, ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Наше життя та здоров’я- в наших руках, а наша безпека- в нашій повазі до навколишнього, розумінні наслідків та свідомому патріотизмі до свого рідного краю.