Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
18/09/2015
Минулого тижня на півдні Донецької області Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відновив мовлення на 12-му та 30-му каналах. Зокрема, введено у дію телевізійний передавач для трансляції програм Донецької ОДТРК та Національної телекомпанії України.
Робота передавачів забезпечила доступ мешканців південних регіонів до телевізійних програм українського державного телебачення, замість сепаратистських каналів «Оплот» та «ЛайфНьюс». Для відновлення мовлення Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення використано передавачі, отримані з Литовської республіки, а антенно-фідерний тракт змонтовано з резервних, бувших у використанні матеріалів.
___________________________
http://mip.gov.ua/news/611.html
Радник Міністра розповів про досвід України в інформаційній війні
10-11 вересня на конференції з питань інформаційної безпеки у Вільнюсі радник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін виступив з доповіддю на тему: «Інформаційна війна: досвід України». Конференцію організовано European Union Security Cluster.
Під час конференції Дмитро Золотухін презентував матеріали, які демонструють досвід України в інформаційній війні. Зокрема, радник Міністра зазначив: «Сьогодні питання інформаційної безпеки, в тому числі в контентному полі, стає актуальним в провідних країнах Європи». Досвід Литви в цьому є показним. Так, колегіальний орган, подібний до Нацради телебачення і радіомовлення в Україні, заборонив мовлення в Литві трьох російських телеканалів. (Невдовзі, через тиск західних партнерів в контексті питань свободи слова, їх мовлення було поновлене).
_________________________________
http://mip.gov.ua/news/616.html
МІП: Комісія готова виділити передавачі телеканалам ATR та ІРТА для відновлення мовлення
15 вересня в Міністерстві інформаційної політики України, під час чергового засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, було обговорено питання щодо відновлення мовлення кримсько-татарського телеканалу ATR .
Під час обговорення члени Комісії, прийняли рішення про виділення аналогових ТВ-передавачів для відновлення мовлення кримськотатарського каналу ATR, а також запропонували 4 години радіомовлення на середніх хвилях на частоті 549 кГц. Разом з тим, рішенням Комісії було виділено 5 передавачів для телеканалу ІРТА, який вже розпочав технічні роботи для їх встановлення.
_____________________________________
http://mip.gov.ua/news/617.html
Тетяна Попова взяла участь в нараді щодо захисту прав журналістів
16 вересня заступник Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова взяла участь в нараді щодо захисту прав журналістів. Захід зібрав провідних експертів медіа організацій, журналістів та силовиків, в Адміністрації Президента України, з метою обговорення проблем порушення прав та скоєння злочинів проти журналістів, як на окупованих територіях Донбасу і Криму, так і в інших регіонах України.
МІП України у своїй діяльності завжди базується на захисті прав і свобод журналістів. Зокрема, введено обов’язкове страхування журналістів для участі у програмі Embedded journalism, спрощено механізм в’їзду та можливість подовження термінів перебування представників іноземних ЗМІ в Україні. Крім того, радник Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Сергій Костинський відстоює права журналістів в окупованому Криму в правоохоронних органах.
______________________________
http://mip.gov.ua/news/621.html
Законопроект МІП підтримано на засіданнях Комітетів ВРУ
16 вересня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики на яких було одноголосно підтримано проект закону «Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації).
Законопроект передбачає реалізацію чітко регламентованої, прозорої та ефективної процедури видачі посвідки. "Світ дізнається новини про нас зі стрічок міжнародних інформаційних агентств, багато з яких не мають кореспондентів в Україні. І ми робимо все можливе, щоб докорінно змінити ситуацію, але на шляху в нас стоїть не тільки економічна доцільність відкриття бюро кожного з ТОР 10 міжнародних ЗМІ в Україні, а і часом, незграбна українська бюрократія. Цим проектом закону ми хочемо створити належні умови для забезпечення роботи іноземних журналістів в Україні", - зазначив під час виступу Міністр.
________________________________
http://mip.gov.ua/news/619.html
Юрій Стець: «Журналісти, які сповідують стандарти професії, не повинні підпадати під санкції»
Міністр інформаційної політики України Юрій Стець щодо рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" в частині, яка стосується журналістів заявив: «Журналісти, які сповідують стандарти професії, не повинні підпадати під санкції. Санкції будуть застосовуватися виключно до представників так званих ЗМІ, а, насправді, пропагандистських рупорів ФСБ, що мають причетність до дестабілізації в державі».
Міністр також додав, що при відомстві створена робоча група, яка напрацює пропозиції, що відкоригують список представників ЗМІ, які підпадатимуть під санкції. «Список представників ЗМІ, що підпадають під санкції, є неоднозначним і потребує змін. З цього приводу я мав розмову з керівництвом СБУ та представниками РНБО. На найближчому засіданні Ради національної безпеки і оборони я внесу свої пропозиції, які напрацює створена група», - додав Юрій Стець.
__________________________
http://mip.gov.ua/news/620.html