Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Перехід до децентралізації потребує змін не тільки законодавчих, але й психологічних

04/02/2016

Керівництво  Первомайської райдержадміністрації зустрілося із сільськими головами  району  з  актуальних  питань  життєдіяльності району.

    

      У зв’язку із реформуванням держави та децентралізації влади  відбулися зміни в багатьох  сферах діяльності держави, а також в  діяльності  енергетичних компаній. Зокрема, розділення функцій постачання та транспортування  природного газу.    В Миколаївській області були створені  підприємства ТОВ «МИКОЛАЇВГАЗ ЗБУТ» та  ВАТ «Миколаївгаз». Ці кампанії  укладають  угоди із бюджетними споживачами  та з населенням. Зокрема, газопостачання бюджетників  буде здійснюватися за передоплатою, а з населенням – за  фактично спожитий газ. Присутні   розглянули питання про порядок  пооб’єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам (крім населення). Доповідач  Максим      Крет, начальник управління газового господарства ВАТ «Миколаївгаз»,  зазначив, що не всі установи  уклали  угоди  на газопостачання та розяснив механізм передоплати. Але сільські голови акцентували увагу на невідповідності  вимог постачальника з Бюджетним кодексом України. Проте,  угоди все ж необхідно укласти, бо монополіст завжди правий в нашій державі.

     Присутні розглянули  й  питання про зміни щодо порядку укладання договорів з енергопостачання та здійснення передоплати бюджетними установами району. Наразі, очікується  підвищення ціни на електроенергію, яка вдарить по бюджетах сільських рад та,  вже  й без того збіднілого, населення.    Представник західного округу ПАТ «Миколаївобленерго» в Первомайському районі   Вадим Шайбаков  зазначив про зміни в правилах користування  електроенергією, у звязку із чим, розроблені додаткові угоди. Кампанія буде виставляти два рахунки споживачеві, але останній може корегувати споживання електроенергії та, звичайно, уточнювати дані в абонентських службах.   Звісно, в період реформ,  громадам буде важко пристосовуватися до нововведень, які  вимагають тотального контролю та звітності.

   Юрій Карасьов,  головний державний інспектор управління держпраці у Миколаївській області,  доповів про безпечне використання зрідженого вуглеводного газу в побуті та в місцях масового скупчення людей. Звісно,  керівники населених пунктів запитали, чи є  наглядний  інформаційний матеріал, пам’ятки чи просто роз’яснення для населення, котре повинно дотримуватися  правил безпечного користування газом, проте, виявилося, що потрібно  людям довести цю інформацію в усній формі. Звичайно, таку роботу повинні проводити фахівці, тоді буде і результат та й збережемо життя людей.

      Присутні заслухали бюджетний  аналіз за 2015 рік та початок 2016 року. Головний фінансист району Олена Маренчук  зазначила про недовиконання податків  на майно та земельного податку. Також акцентувала увагу сільських голів, що райдержадміністрація завжди готова надати, як методичну так і практичну допомогу спільно із дотичними службами району.

          Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Грушанський  доповів про надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. На території району проживає 152 учасника АТО, сім’ї яких обстежені та  складено акти про виявлені потреби. Сергій Борисович  проаналізував вже надану допомогу, зазначив  Лисогірську сільську раду, яка додатково із свого бюджету надає по 500 гривень  матеріальної допомоги кожному лисогірчанину- учаснику АТО Керівництво ФГ «Сатурн» придбало  житловий будинок учаснику АТО, а ПСП «Полтавка» надало допомогу  продуктами харчування на суму в 1500 гривень. В грудні 2015 року 15 учасників АТО району отримали допомогу  на суму   7500 гривень. Загалом же таку допомогу отримали 300 учасників  бойових дій.  Районний бюджет теж надав допомогу  12 сім’ям  грошима, 21 учаснику АТО на лікування  виділено 18700 гривень, 10  демобілізованих  пройшли  професійне навчання, а  14  – психологічну реабілітацію та лікування в санаторіях України,  район забезпечив безкоштовний проїзд учасників АТО  в приміському  транспорті  за рахунок програми «Турбота»  та  створено Центр допомоги учасникам АТО.  

       Про забезпечення  земельними ділянками учасників АТО доповів Віктор Козловський,  виконуючий обовязки  начальника управління Держгеокадастру в Первомайському районі . З 2014 року до управління надійшло  всього 509 заяв учасників АТО та членів їх сімей, проте  видано тільки 187 наказів про надання дозволу на  розроблення  документації із землеустрою. Затримується  погодження від сільських рад.

      Доповідач назвав сільські ради, які затримують  погодження, проте, керівники  сільських рад  акцентували увагу присутніх на тому, що з їхніх населених пунктів багато громадян служать в АТО і теж потребують земельних ділянок. І  дійсно, коли повернуться односельці,  де їм краще отримати земельну ділянку?! Законодавець ці питання не продумав.

    Присутні розглянули  й інші  питання  що стосуються  планування коштів на ремонт  доріг та  роботи служб цивільного захисту. Зима ще не закінчилася, а злагоджена робота  стане запорукою  успішного подолання  наслідків негоди.

   Такі наради дуже насичені питаннями, але носять інформаційну та навчальну мету. Проте, обізнаний  керівник- це запорука стабільності громади.

Всі новини →