Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
08/04/2016
Акція покликана сприяти популяризації кращих здобутків та реальних досягнень в різних галузях економіки районів і міст Миколаївської області.
Україна пройшла складний політичний, економічний та культурний шлях за 25 років своєї незалежності.
Ми стали сильними, загартованими та єдиними, почали цінувати мир, як ніколи, намагатися крокувати в ногу з європейськими країнами, цінувати свою свободу та незалежність.
Саме ця акція «Є хліб-є життя» покликана привернути увагу громадськості до здобутків мешканців Миколаївської області.
Первомайський район прийняв «Рушник єдності» першого квітня від міста Первомайська та вже восьмого квітня зустрів гостей на Підгороднянській землі. Саме Підгороднянській дитячій школі мистецтв випала честь зустріти делегацію на чолі з начальником управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації Михайлом Димитровим.
Директор школи Надія Бучинська радо зустріла гостей та зазначила, що школа має чим пишатися. Підгороднянська школа естетичного виховання була відкрита у 1989 році. За ці роки ДШМ розкрила багато талантів, випустила в життя справжніх митців своєї справи. Все минає і змінюється, але кожний викладач, який працював і працює в школі, залишає свій неповторний слід у вихованні творчої особистості. Шкільна молодь хлібом та сіллю зустріла делегацію поважних гостей. Присутні відвідали клас теорії та музики, хореографії та образотворчого мистецтва.
В цьому закладі просторі, світлі, професійно оснащені класи. Матеріально-технічна база постійно поповнюється сучасною музичною апаратурою, комп’ютерною технікою, наочними посібниками. Школа виховала вокальне тріо «Намистинки», ансамбль піаністів, та хореографічний ансамбль «Перлинка». Талановиті педагоги показали приклад сучасного європейського оазису в звичайному селищі Підгородня.
Михайло Димитров разом із директором обласного центру народної творчості та культурно освітньої роботи, заслуженою артисткою України Наталією Баштовою, заступником директора департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської ОДА Оленою Удовиченко, головним спеціалістом управління охорони здоров”я Миколаївської державної адміністрації Наталією Пономаренко, керівництвом райдержадміністрації та районної ради оглянули дитячий навчальний заклад в селі Іванівка. Цей дитячий садочок «Малятко» був заснований у 1965 році. З самого початку, садок був в іншій звичайній хатині, куди приводили своїх дітей колгоспники на цілий день. Заклад за роки свого існування пережив немало змін, його передавали від одного господаря до іншого, аж поки не закрили зовсім в 2002 році. І тільки після заснування фермерського господарств «Оазис» та позиції керівника господарства Василя Колісніченка, це підприємство відбудувало дитячий заклад. Вже 7 вересня 2013 року ДНЗ «Малятко» відновив свою роботу. Є діти в селі- буде жити це село, буде кому працювати на землі.
В цьому ж селі делегація оглянула бібліотеку – філію та клубний заклад.
Місія бібліотеки полягає в сприянні творчому розвитку особистості, наданні вільного доступу до інформаційних ресурсів всім членам громади. Серед функцій бібліотеки – забезпечення інформацією щодо діяльності місцевих органів влади та самоврядування, економічного стану району, соціальних та правових питань і краєзнавства. Фонд Іванівської бібліотеки раніше складав 2000 примірників, проте за роки незалежності держави вже виріс вдвічі, та складає 4000 примірників. В 2015 році бібліотека обслуговувала 334 користувача. Бібліофілія проводить ряд масових заходів спільно з радою ветеранів та сільським клубом. В цьому закладі відбулися суттєві позитивні зміни. Зокрема, завдяки ФГ «Оазис» проведено капітальний ремонт приміщення, встановлене електричне опалення, повністю замінені меблі: стелажі, стільці, столи. Також бібліотечні фонди поповнюються різноманітною періодикою. Бібліотека крокує в ногу із часом. Впроваджуючи краєзнавчу модель, організована краєзнавча зона « Край мій рідний – частина України». В бібліотеці виділена група «Юний краєзнавець.
Клубний заклад Іванівки – це теж сучасний культурний центр села, де проводяться державні та місцеві заходи, дискотеки для молоді. А культурні програми насичені місцевим колоритом та талантами односельчан. ФГ «Оазис» відремонтувало клуб та матеріально і технічно його забезпечує.
Підприємства району, які з власної кишені допомагають соціальній сфері села, є прикладом мовчазного патріотизму людей з державницькою позицією та поглядом у майбутнє. Саме за умови децентралізації влади громада буде утримувати такі заклади своїми силами, саме фермерські господарства та люди, які проживають на своїй території будуть самостійно планувати і дбати про добробут громади. Романовобалківська громада це вже випробувала заздалегідь завдяки ФГ «Оазис».
Члени делегації познайомилися з роботою «Асоціації фермерських господарств «Основа- МТД» в селі Романова Балка. Ці успішні підприємства не тільки створили нові робочі місця для односельчан, але й утримують соціальну сферу населених пунктів, в яких вони розташовані. Державою було створено умови для розвитку малих підприємств. Проте, не всі з них стали заможними і самодостатніми. Звичайно, ФГ «Оазис» та «Асоціації фермерських господарств «Основа- МТД» завдяки вмілим та прогресивним керівникам стали зразком для наслідування.
В Романовій Балці присутні також побачили зразкову сімейну амбулаторію, матеріально та технічно оснащену, як зразок сучасної реорганізації медичної галузі.
Гості з цікавістю оглянули краєзнавчий музей Степківської загальноосвітньої школи, який є не тільки здобутком Первомайського району, а сприяє вихованню національної свідомості та світогляду учнівської молоді.
Діти Степківської школи показали патріотичний флешмоб та запросили відвідати сучасні навчальні класи. А головне школа вчиться заощаджувати бюджетні кошти та, в умовах здорожчання енергоносіїв, перейшла на альтернативний вид опалення.
Михайло Федорович залишив побажання у книзі відгуків музею Степківської школи. Нехай Первомайська земля має побільше позитивних вражень наших відвідувачів від зробленого, побаченого, досягнутого та від краси і величі нашої малої Батьківщини.
Наостанок, поважна делегація насолоджувалася виставкою народної студії декоративно- прикладного мистецтва «Рушничок», яка існує на базі Лисогірської сільської ради та мелодіями у виконанні знаменитого оркестру духових інструментів «Оркестру звуки чарівні», який створено на базі Кам’яномостівської сільської ради. Болеславчицька, Синюхинобрідська, Підгороднянська та Степківська сільські ради представили творчий звіт кращих аматорських колективів та майстрів народного мистецтва, в репертуарі яких прозвучали художні твори про рідний край, любов до Батьківщини, про
могутність та єдність українського народу.
Акція на теренах Первомайщини
завершилася передачею естафети
«Рушника єдності» представникам
міста Вознесенська.