Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

До зими потрібно готуватися заздалегідь

26/05/2016

                Голова Держенергоефективності закликав населення скористатися Урядовою підтримкою на утеплення при підготовці до наступного опалювального сезону

Описание: http://www.kmu.gov.ua/img/1x1.gif

26 травня 2016 року в Будинку Уряду відбулася прес-конференція ГоловиДерженергоефективності Сергія Савчука на тему:«Скорочення споживання газу населенням. Допомога Уряду при утепленні для підготовки до опалювального сезону 2016-2017 років».

На початку виступу Сергій Савчук підкреслив зацікавленість засобів масової інформації до питаньенергоефективності та енергозбереження та наголосив, що завдяки інформуванню суспільство дізналося про державну підтримку населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

Далі він звернувся до населення з проханням розпочинати підготовку до наступного опалювального сезону вже сьогодні.

«Незважаючи на те, що опалювальний сезон лише закінчився саме на часі розпочати підготовку до наступного. Досвід показує, що до зими потрібно готуватися заздалегідь», - наголосив Голова Агентства, зауваживши, що сьогодні Уряд та органи місцевої влади в цьому допомагають населенню.

«Саме індивідуальний житловий фонд, який сьогодні споживає найбільше газу - це 6,5 млнбудинків, показав найбільшу динаміку скорочення газу в цьому році – 18%. Дані цифри констатують той факт, що енергозбереження в Україні є, ми рухаємося динамічно і в правильному напрямі» - повідомив Голова Держенергоефективності та додав, що дане скорочення споживання газу населенням відбулося, в тому числі за рахунок державної програми з утеплення житла, яка діє з жовтня 2014 року.

«Одним з ідеологів державної програми з утеплення та ініціатором її впровадження є Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який на той час працював на посаді Віце-прем’єр-Міністра України і безпосередньо ініціював Урядову програму енергозбереження для населення. Вперше за роки незалежності держава запропонувала суспільству абсолютно нові, прозорі європейські підходи до реалізації таких заходів. Спочатку відшкодовували 20% на заміну «негазових» котлів, а згодом програму було поширено на ОСББ та залучено субсидіантів. За час дії ця програма довела затребуваність та показала готовність населення до заміщення газу, енергозбереження, залучення власних коштів на впровадження енергоефективних заходів. Це говорить про їх високу довіру до Уряду», - зауважив Сергій Савчук.

«Статистичні дані свідчать, що курс на енергоефективність та енергозбереження для населення, взятий Урядом у 2014 році, є правильний. Фактично за рік населенням залучено більше 1,7 млрдгривень на утеплення. Лише за останні три тижні травня населення утеплилось на суму 237 млнгривень по Урядовій програмі. Це кошти населення, яке власними грошима проголосувало за раціональне споживання енергоресурсів та комфорт в оселях», - наголосив Голова Агентства.

«У 2015 році Держенергоефективності компенсувало населенню 301 млн гривень. Це європейські кошти, використані прозоро. У 2016 році вже відшкодовано більше 236 млн гривень», - підкреслив Сергій Савчук.

Також, в ході виступу він навів кілька прикладів успішної реалізації громадянамиенергоефективних проектів за державною програмою з термомодернізації житла.

Після впровадження енергоефективних заходів в окремих багатоповерхових будинках витрати на житлово-комунальні послуги знизилися на 20-50%, а економія теплової енергії та газу сягає від 45 до 55%

Наприклад, Луцьке ОСББ "Явір - 2011" взяло кредит на комплексну термомодернізацію будинку на 2 млн грн. З них Держенергоефективності відшкодувало 40% суми кредиту, а відсотки за кредитом – Луцька міська рада.У результаті проведеної модернізації витрати на опалення зменшилися удвічі.

Крім того,Держенергоефективності разом з USAID та IFC було проведено опитування ОСББ з усіх областей України, що взяли участь у державній програмі та впровадили заходи з енергоефективності у 2015 році.

За даними опитування, понад 70% ОСББ знизили витрати на оплату комунальних послуг, 80% відчули на собі підвищення комфортності житла.

98% ОСББ вважають досвід  участі у програмі позитивним, 95% взяли б участь ще раз і 98% порадять участь у програмі іншим ОСББ.

Окрім того, 73-75% ОСББ одночасно користувалися місцевими програмами та вважають таку практику позитивною.

Сергій Савчук додав, що відповідно до ініційованих Агентством меморандумів із облдержадміністраціями місцева влада активно долучається до державної програми, розробляючи власні, як правило з відшкодування відсоткової ставки.

Так, на сьогодні вже прийнято 148 місцевих програм з відшкодування частини відсотків чи суми "теплих" кредитів для населення та ОСББ, в тому числі: 21 обласна, 76 районних, 51 міська. З них 65 програм (10 обласних, 25 районних, 30 міських), де виділено фінансування на 2016 рік. Загальний обсяг запланованого фінансування на 2016 рік становить близько 73 млн. грн., що у двічі більше ніж за 2015 рік.

Найактивніше долучаються до програми мешканці Львівської, Київської, Сумської та Вінницької областей.

Залучення коштів місцевих бюджетів на компенсацію частини "теплих" кредитів дозволило суттєво збільшити кількість учасників державної програми.

Успіх державної програми "теплих" кредитів продемонстрував суспільству, що такі механізми працюють у нашій країні і їм довіряє населення. Це дало поштовх, який дозволив активізувати зусилля міжнародної спільноти, фінансових установ, експертного середовища у сфері енергоефективності. І вже сьогодні ми спостерігаємо відкриття нових програм за участі приватних банків, а також донорів.

В ході виступу Сергій Савчук проінформував, що Агентство також активно працює над вдосконаленням нормативно-правової бази у сфері енергоефективності. Найголовніші проекти актів, над якими працює Агентство та на які чекає вся країна, це:

Закон про енергетичну ефективність будівель;

Закон про комерційний облік тепла та води;

Закон про енергетичну ефективність;

Закон про довгострокові договори у сфері теплопостачання;

Закон щодо створення конкурентного ринку тепла.

Підсумовуючи, Сергій Савчук звернувся публічно до органів місцевого самоврядування із проханням долучитись до розробки регіональних програм енергоефективності для населення.

kmu.gov.ua

Всі новини →