Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
29/07/2016
28 липня відбулося позачергове засідання Громадської ради при Первомайській РДА за участю заступника голови РДА Володимира Рябченка, керівника відділу іеформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Тетяною Мартиненко, депутатів районної ради, представників Грушівської сільської громади та громадських організацій Первомайського району «Ніхто, крім нас» та «Майдан- Південь».
На порядок денний були винесені питання про надання допомоги учасникам АТО та розгляд колективного звернення членів громади Грушівської сільської ради, зокрема, сільських депутатів.
Сільський голова Неля Лебеденко поінформувала громаду району, що з моменту війни на сході країни Грушівська громада брала активну участь у наданні допомоги захисникам: люди випікали хліб, збирали продукти харчування та кошти, школярі разом із батьками та працівники культури відгукнулися теж на пропозицію сільського голови про надання допомоги і постійно проводили благодійні акції.
Зібрана допомога передавалася в більшості ГО «Ніхто, крім нас», хоча жодного разу ні в пресі, ні на зборах громади, ні усного, ні письмового звіту цієї організації громаді надано не було.
Доповідач повідомила, як громада придбавала необхідні речі та предмети побуту учасникам АТО, навіть тим, які не просили цієї допомоги. Також сільська громада постійно проводить заходи патріотично- виховного характеру за участю саме захисників країни Грушівської громади, проводить на належному рівні державні заходи за участю всієї громади. Зокрема, районна громада стала свідком проведення районного заходу до річниці Конституції України.
«Жодних випадків відмови на отримання земельної ділянки учасникам АТО не надавалося, а навпаки сприяли, допомагали та вирішували питання своїми силами. Щоправда учасник АТО Коваленко – житель села Грушівка ще не отримав земельної ділянки тільки через своє небажання. Ми запропонували йому 2 га, які були під фруктовим садом, але він відмовився, бо не хотів ділянку викорчовувати. Потім запропонували іншу ділянку, але й від цієї він відмовився, проте інші учасники АТО взяли її залюбки»,- зазначила Неля Володимирівна.
Вона акцентувала увагу присутніх, на тому що ніхто із районних депутатів не допомагав вирішувати проблеми учасників АТО Грушівки. Їх вирішували тільки депутати сільської ради та сільський голова. Голова сільради зазначила, що Грушівська громада має більше мільйона прибутку, тому допомагає вирішувати проблеми не тільки своєї громади, але й району. Зокрема, громадою виділено кошти на пільгові перевезення усіх категорій пільговиків села, а це 379 пільговиків сільської громади, навіть пенсіонерів.
Член ГР Петро Півень запитав, як використовуються землі поза межами села, але отримав відповідь, що громада ними не розпоряджається, але згідно законодавства цією землею розпоряджається районна рада та виділяє земельні ділянки поза межами села на власний розсуд. Проте, Петро Миколайович висловив думку, що районна рада повинна радитися із громадою села, навіть, якщо це не передбачено законодавством, бо саме районна рада повинна захищати інтереси своєї громади.
Голова ГО «Ніхто, крім нас» Анатолій Биков жорстко висловився про земельні наділи Міноборони України на території району. « В той час, коли захисники так потребують цих земельних ділянок, землі пустують, або їх обробляє хтось із можновладців»,- зазначив виступаючий. Хоч громада і вимагала назвати прізвище можновладця, Анатолій Степанович промовчав.
Дійсно питання землі завжди були актуальні, бо це наша годувальниця. Тож 2 га земельної ділянки для мешканців району - це стабільність, достаток і трудова зайнятість.
Друге питання порядку денного стало криком душі Грушівської громади.
Голова Громадської ради Григорій Марін ознайомив присутніх із змістом, звернення, яке було адресоване в декілька інстанцій, та яке підписали депутати сільської ради. Зокрема, у зверненні прозвучало наступне: «Сьогодні в нашій країні йде війна. Наша громада щедро допомагає воїнам АТО та мешканцям Донбасу, громада живе і жила дружно та законослухняно. Всі рішення приймаються відкрито, обговорюються на сходках громади. Депутати сільської ради докладають зусиль, щоб наповнити бюджет сільської ради та забезпечити соціально незахищені верстви Грушівської сільської ради. Наша сільська рада одна із потужних та самодостатніх в районі.
Але останнім часом між громадою зацікавлені особи хочуть внести розбрат і непорозуміння.
Почалося все з ринку КП «Орлик», який наповнює наш бюджет постійно і достатньо. Сільська рада перевіряла діяльність ринку разом із представниками РДА та знайшли зауваження, проте, корупційних діянь не виявили. Ми розуміємо, що тут є політична боротьба, на місце Маняка група зацікавлених осіб намагається проштовхнути людину, яку вже фактично представляли на скандальних зборах і акціях проти громади села. Але ця людина не буде підтримувати інтереси села, а буде лобіювати інтереси бізнесових груп.
Нам, селянам не потрібне втручання у наші справи. Ми самі вирішимо, як нам жити, кого обирати директором ринку та, які рішення приймати», - звучало у зверненні.
Зі слів голови сільради, 22 липня на території Грушівки були розповсюджені брехливі листівки, які обливають брудом бувшого, шанованого голову громади Багнюка В.І. і фактично всю сільську раду і громаду села. Цей викид неправди був створений навмисно, бо саме 22 липня проводилася сесія сільської ради, на яку увірвалася група людей на чолі із помічником депутата районної ради Дар’ї Василевської, депутата районної ради Олександра Грищенка, Анатолія Бикова, Лариси Позняк та іншими. Щоправда, Олександр Грищенко спокійно намагався владнати стосунки, а Лариса Позняк голосно зривала засідання. До цієї групи, якимось чином приєднався правий радикал з міста Первомайська Васильєв, який відверто принижував, погрожував і ображав депутатів сільської ради.
Що це був за коктейль у різнобарвному складі? Чому зібралися ніби-то різні політичні сили та лобіюють свої власні інтереси на території зовсім для них чужої громади? Чи це знову договорняки, як у минулі часи, ніхто відповіді « із героїв дня» не надав членам Громадської ради.
«Я працюю вже 17 років в громаді. Люди мені довіряють, але вседозволеність саме районних депутатів перейшла межі- кожен мій крок переслідується. На мне та сільських депутатів постійно тиснуть і районний депутат Василевська, і обласний депутат і вже якісь зовсім сторонні люди. Ця група лобістів вимагає вже зараз, ще до закінчення розслідування, звільнити директора КП «Орлик». А депутати сільської ради висловили бажання всім разом скласти свої мандати та оголосити дострокові вибори у Грушівській сільській раді. Про це буде знати Президент і вся Україна», - акцентувала Неля Володимирівна.
Депутат районної ради Олександр Пташинський різко висловився на адресу своїх колег – районних депутатів та засудив їх дії. «Грушівський ринок –це комунальна власність Грушівської громади. Депутат районної чи обласної ради може тільки висловити свою думку, а не тиснути на громаду. Це рейдерське захоплення, в якому бере участь депутат. Треба речі називати своїми іменами»,- зазначив виступаючий.
Його підтримав член ГР Олександр Буткевич, учасник Майдану зазначив: « Шановні, хіба ви не бачите, що цей тиск не просто. Ми повинні відстояти і підтримати Грушівську громаду. Та не допустити цього розбрату. Маняк став розмінною монетою, прийде інший директор- буде те саме. Це лобіювання інтересів бізнесу і прикро, що в цьому замішані депутати». Пізніше Олександр Федорович акцентує: «Ці депутати принижують мою малу Батьківщину, проте їм не вдасться втілити свої плани та розколоти нашу громаду». Також виступаючий засудив брехливу і продажну пресу в обличчі журналіста Олега Бортнікова, який неперевірену інформацію розмістив в газеті «Народний контроль» та знову спровокував безлад на території Первомайської громади. Він вже створив організацію ветеранів АТО міськрайонну за спинами районних ветеранів та вніс завідомо неправдиву інформацію в свою ж газету «Народний контроль», але йому цього замало. Члени ГР обізвали журналіста п’ятою колоною Путіна і висловили побажання позбавити ліцензії та більше не допускати до засідань Громадської ради.
Олег намагався пояснити, що писав зі слів, звісно, тих, хто запустив у різні ЗМІ неправду, не дочекавшись рішення судів та кінцевого результату розгляду питання громадою села.
Голова спілки районного товариства інвалідів Віра Дембовська звернулася до депутата Василевської та присоромила за те, що Дар’я не з того починає свою кар’єру, що їй, як члену ГР та жительці села, соромно слухати плітки в громадському транспорті. «В цей нелегкий час нам потрібно згуртовуватися та жити в мирі. Не можна сіяти розбрат у селі»,- зазначила Віра Степанівна.
А от виступ представника ГО «Майдан – Південь» шокував усіх членів засідання. Анна Гарда всіх присутніх обізвала психічно неврівноваженими та запропонувала свої послуги психолога. Прикро, що будучи психологом, учасниця засідання не зрозуміла, чому тут зібралися присутні. Звісно, не для того, щоб вислуховувати неадекватні та безпринципні, хамовиті образи на свою адресу, а засудити дії людей, сенсації яких створені на неправді та перекручуванні фактів у бульварній пресі та інтернет-виданнях. Радує тільки те, що Анна не є членом Громадської ради району.
В цих «гарячих» дебатах було з’ясовано, що депутати сільської ради не зрозуміли, чому депутати районної ради привели на сесію учасників АТО (одного Коваленка), з якими в сільраді проводиться соціальна робота, виділяються земельні ділянки, проводяться різні заходи.
Присутні противники директора КП «Орлик», депутат Васильєва та журналіст Бортніков розповсюдили членам ГР копії рішень суду багаторічної давності та навіть номери кримінальних справ, які ведуться по Маняку. Дар'я Віталіївна весь час підкреслювала, що документи їй допомагали збирати представники районної ради та інші зацікавлені особи.
В процесі засідання були висловлені різні думки. Зокрема, вони торкнулися і діяльності районної ради. Чому, наприклад, від імені районних депутатів на зборах громади виступають особи, що представляються помічниками депутатів, але їх імена ніде не оприлюднено. Так до громади може звернутися будь-хто і представитися помічником районного депутата.
Гостро було поставлене питання про дотримання статті 8 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема, щодо дотримання етикету та використання у виступах неперевіреної інформації, недопущення образливих висловлювань і взагалі про рівень нашої культури. А він, на жаль, дуже низький, бо після засідання на голову Громадської ради Григорія Маріна вже здійснювався тиск. «Таких звернень в районі ще не було. Раніше ми розглядали питання соціально- економічного розвитку району, а тепер розбираємо проблеми, які створюють нам Бортніков та купка його подільників через реєстрацію нових громадських організацій за спинами районних учасників АТО та неправди, яка розповсюджується, як ракова пухлина, по району»,-зазначив Григорій Афанасійович після засідання Громадської ради.
Члени ГР прийняли відповідні рішення, які оприлюднять згодом, після підготовки протоколу.
Президент України закликає владу і громаду до порозуміння та згуртування заради перемоги. Тож тільки миротворці, розумні виважені люди, мудрі, чесні та правдиві керівники зможуть не допустити розкол в громаді, а значить не допустять цього і в країні, зможуть виправдати довіру громади та зробити, в решті решт, щось для людей.