Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
05/04/2017
2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Бібліотеки РЦБС долучилися до відзначення Року Японії в Україні. Відвідувачам презентовані матеріали з книжкових виставок, тематичних полиць. Це - книжкова виставка – подорож «Пізнай Японію для себе» районна бібліотека для дітей; книжкова виставка – валіза «Японія - країна – мозаїка» центральна районна бібліотека: незвичне оформлення виставки з першого дня привертає до неї увагу багатьох відвідувачів бібліотеки. Книги розповідають про історію створення і розвитку держави, відкривають оригінальний світ японської поезії, класичної драм, представляють нові твори Харукі Муракамі «1Q84», «Погоня за вівцею», «Танцюй, танцюй, танцюй», романи Ясунарі Кавабата «Сплячі красуні», Кандзабуро Ое «Особистий досвід», Рюноске Акутагава «Брама Расьомон». Виставка оформлена цікавими знахідками: поробки - орігамі, ікебана, фурошики (техніка упаковки подарунків).
В Лисогірській бібліотеці відбулася година пізнавань та порівнянь «Між сакурою та калиною». Відкрити завісу загадкового «Японського дива», познайомитися з незвичними для нас традиціями запросили присутніх бібліотекарі: Співак Я., Бондаренко В. На захід були запрошені: голова ветеранської організації Навоєва Зіна Василівна, члени клубу «Світлиця» та групи «Добрий господар». Віртуальну мандрівку в країну «Вранішнього сонця» провела Бондаренко В., завідуюча Лисогірської 1 бібліотеки-філії. Також було презентовано книжкову виставку – валізу «Японія, країна – мозаїка» для гостей, Співак Я., завідуючою Лисогірською 2 бібліотекою-філією. На полицях були виставлені роботи дітей, які відвідують гурток в СЮТі, техніка орігамі ( квітка лотосу та журавлі). Про види, правила чайної церемонії та вплив різних сортів чаю на здоров’я людини розповіла голова ветеранської організації Навоєва Зіна Василівна. Співак Я. провела з присутніми вікторину «Країна вранішнього сонця». Бондаренко В. ознайомила запрошених з національним японським блюдом – суші. Відбувся майстер-клас з виготовлення суші.
Синюхинобрідська бібліотека - філія разом з учнями ЗОШ представила бібліоглобус «Японія – країна ранкового сонця». Всі бажаючі ознайомилися з книжковою виставкою «Пізнай Японію для себе», на якій представлені книги про прекрасну загадкову країну світанкового сонця: її природу, звичаї, культурні традиції та прийняли участь у вікторині «Вивчаємо Японію».
Великий інтерес у дітей викликала несподівана паралель між деякими символами японської та української культур: самурай – козак, прикраса для волосся «канзаши» – український вінок. В японській літературі й фольклорі оспівується квітуча сакура, в українській – вишня. І японці, і українці однаково захоплюються квіткою соняшника.
Розповідь завідуючої бібліотекою Н. Андрушкевичус супроводжував яскравий відеоряд «Подорожуємо Японією». Бібліотека разом із вчителями допомогли всім охочим доторкнутися до загадкової Японії.
Японія - дивовижна країна, в ній так багато незвичного для нас: Сади з каменів. Пальто подають жінки чоловікам. Кермо в машині з правого боку. Тут пишуть зверху вниз, їдять паличками. Взуття залишають біля порога. Писемність не віддільна від малювання. Поклони тут цілий ритуал, чаювання представляє собою обряд, а ікебана і бонсай - ціла наука. І ще багато-багато інших цікавих речей…
В Тарасівській бібліотеці – філії організована тематична поличка «Японія- країна ранкового сонця», в Довгопристанській, Зеленокошарській, Зорянівській: історичний екскурс «Країна світанкового сонця Японія».