Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
12/07/2013
В 2010 році Первомайська ЦРЛ отримала статус “Лікарні, доброзичливої до дитини». Лікарі-педіатри, сімейні лікарі, лікарі-гінекологи, середній медичний персонал ЦРЛ та дільниць приділяють велику увагу значенню грудного вигодовування для розвитку дитини та здоров’ю матері-годувальниці.
Як зазначив голова Первомайської райдержадміністрації Борс Демченко під час наради з заступниками голови та керівниками структурних підрозділів, Президент України наголошує на необхідності розширення мережі центрів матері та дитини не тільки в обласних, а й в районних центрах. Допомога матерям успішно розпочати грудне вигодовування проводиться лікарями акушер-гінекологами в Первомайській ЦРЛ у «Школі відповідального батьківства».
Вагітним на заняттях в «Школі відповідального батьківства», у вигляді відеофільмів та лекції роз’яснюють переваги грудного вигодовування, як правильно здійснити перше прикладання дитини до грудей, партнерські пологи, важливість контакту "шкіра-до-шкіри" та зціджування молока, періоди пологів.
Важливу роль «Школа відповідального батьківства» відіграє для підготовки до партнерських пологів.
Приміщення, де знаходиться «Школа відповідального батьківства», розміщено на першому поверсі поліклініки, оснащено просвітницькими матеріалами, відеоматеріалами та практичними засобами і муляжами.
В цьому ж приміщенні працює «Кабінет здорової дитини»., де проводяться заняття з матерями, у яких є грудні діти та вагітними. Тут ведеться робота з підтримки тривалого грудного вигодовування, догляду за новонародженою дитиною, правильному прикладанню дитини до грудей, а також надається допомога при порушенні лактації та утрудненнях при годуванні груддю.
Тематика занять в «Школі відповідального батьківства» та «Кабінеті здорової дитини» розміщена в гінекологічному, дитячому відділеннях, а також в дитячій та жіночій консультаціях ЦРЛ.
Питання запобігання малюкової смертності знаходиться на постійному контролі у головних лікарів ЦРЛ та Центру ПМСД.
В плані роботи Первомайської ЦРЛ на 2013 рік розроблені та затверджені наказом головного лікаря «Заходи по упередженню малюкової смертності, спадкової патології та дитячої інвалідності, зв’язаної з вродженою патологією», «Алгоритм зниження рівня малюкової смертності» та «Заходи по упередженню мертвонародженості».
Всі дільничні педіатри та середні медичні працівники району отримали інструкції по наданню невідкладної допомоги дітям, алгоритм зниження рівня малюкової смертності.
Щорічно проводяться навчання середнього медичного персоналу дільниць та лікарів з невідкладної допомоги з прийняттям заліку, окрім того залучаються спеціалісти обласної дитячої лікарні. Навчання в 2012 році проводив завідуючий Миколаївським обласним реанімаційно-консультативним центром Грасюков А.М
При виписці з пологового будинку всі новонароджені приймаються на дільниці сімейними лікарями або дільничними лікарями-педіатрами, а при їхній відсутності, фельдшерами ФАПів. При проведенні першого патронажу після виписки з пологового будинку, батькам надається методична література на теми: «Синдром раптової смерті», «Профілактика аспіраційного синдрому», батьки інформуються з приводу профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії, надаються номера телефонів патронажної медичної сестри, дільничного педіатра, дитячої консультації ЦРЛ, дитячого відділення ЦРЛ, приймального відділення ЦРЛ.
В дитячій консультації районної лікарні створено комп’ютерний реєстр дітей першого року життя з визначенням соціального статусу сімей та з указанням джерел використання питної води. Щомісячно реєстр поновлюється.
Кожного дня до дитячої консультації ЦРЛ з дільниць в телефонному режимі надається інформація про стан здоров’я дітей першого року життя. Патронаж дітей віком до 1 року проводиться згідно наказу МОЗ № 149. Діти з багатодітних, асоціальних родин, часто хворіючі застудними захворюваннями, діти після стаціонарного лікування - патронуються щоденно.
Всі випадки малюкової смертності розбираються на нарадах у головного лікаря ЦРЛ та координаційних радах Управління охорони здоров’я.
Значна робота проводиться з профілактики вроджених вад у дітей.
Велика увага приділяється взяттю на облік вагітних на ранньому терміні (до 12 тижнів), їх обстеженню та, при необхідності, лікуванню. В жіночій консультації ЦРЛ створено реєстр вагітних з генетичною та акушерською патологією, які консультуються в генетичних центрах Миколаєва, Кривого Рогу, Харкова, Одеси.
Станом на 01.07.13р. на обліку перебуває 398 вагітних. Скринінг по УЗД зроблено 100%. Це дає можливість на ранніх термінах вагітності виявляти вроджені вади. Також 12% жінок проведено обстеження на вроджену патологію (АФП) за медичним показниками.