Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Точки дотику між владою й духовенством заради майбутнього України

29/07/2013


На реалізацію доручень Президента України в рамках підготовки до святкових заходів, присвячених 1025-й річниці Хрещення Русі відбулася конструктивна розмова між представниками районної влади, головами громадських організацій – ветеранських, волонтерських та інвалідів,  а також духовенства району. 

Відкриваючи зустріч, голова Первомайської районної державної адміністрації Борис Демченко, зокрема, зауважив, що, не зважаючи на те, що церква відокремлена від держави, а школа від церкви, все ж таки релігія має важливе значення в житті переважної більшості населення. Протягом періоду незалежності в Україні триває процес повернення культових споруд релігійним конфесіям. При цьому у церквах, що відновили свою роботу, існує чимало проблем різної складності. Саме заради пошуків шляхів вирішення найгостріших та найболючіших із них зібралися учасники розмови «за круглим столом».

Одним із першочергових завдань і влади і духовенства,  зазначила заступник голови Тетяна Ситнікова, є розвиток духовності, формування відповідального батьківства, високих моральних якостей та стійкої життєвої позиції у людей, і особливо у молоді. На жаль, трапляються випадки аморального батьківства серед так званої кризової групи населення продуктивного віку.

Ще однією болючою для суспільства проблемою є дитяча агресія, а іноді й жорстокість по відношенню до ровесників та оточуючих. Звичайно ж, якщо вже пізно усунути причини такої поведінки, то потрібно хоча б намагатися виправити можливі наслідки подібних явищ. У цьому, підкреслила доповідачка, варто об’єднати зусилля органів влади, громадських організацій і церкви.

Із цим погодилися усі учасники зустрічі. Скориставшись нагодою, священнослужителі озвучили проблеми ввірених їм приходів та розповіли про роботу, яку вони проводять із вірянами православних громад. Звернули увагу на побутові проблеми, які необхідно вирішувати спільними зусиллями і районної виконавчої влади і органів місцевого самоврядування і представників соціально відповідального бізнесу.

Зараз, як ніколи раніше, заради духовного єднання людей потрібно об’єднати зусилля священнослужителів, активістів первинок громадських організацій ветеранів, воїнів-інтернаціоналістів, волонтерів, інвалідів, і тих, які з’явилися останнім часом – громадських організацій соціально-патріотичного спрямування. До цього закликала учасників зустрічі голова районної ветеранської організації Марія Новосельська. Вона розповіла про те, як велася подібна робота багато років тому (Марія Іванівна – ветеран держслужби).

Особливе занепокоєння духовенства, повідомив голова інформаційно-просвітницького відділу Вознесенсько-Первомайської єпархії протодиякон Микола Ліщенюк, останнім часом викликає запровадження у школах країни нового проекту під красномовною назвою «Захисти себе від ВІЛ», що реалізується через тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ» авторів Т.Воронцової і В.Пономаренко, у якому не лише не згадується про мораль, але й вчителям-тренерам навіть забороняється говорити про моральні аспекти ВІЛ-профілактики. Натомість, відсутнє нагадування про групи осіб підвищеного ризику, нічого не говориться про статеве партнерство із наркоманами, проституцію, гомосексуалізм, трансгендерність, а особи, які ведуть безладні статеві стосунки, романтично представляються особами підвищеної статевої активності. За логікою проекту, зовсім неважливо, яку модель поведінки обирає підліток, він має право вибрати будь-яку, головне, щоб при цьому використовувалися презервативи. Крім цього, пропагується лояльне ставлення до абортів, наголошується на таємності цієї операції від батьків.

Всеукраїнською громадською організацією «Батьківський комітет України» при Міністерстві освіти і науки було проведено його рецензування із залученням 28 спеціалістів (педагогів, психологів, філософів, істориків, богословів, біологів, медиків, двоє із яких є академіками Національних Академій наук, троє – член-кореспондентами Академій, 12 – докторами й кандидатами, 6 – проректорами вищих навчальних закладів. Список рецензентів і аналіз проекту є на сайті: www.rodcom.org/2012/1100.html.).

Нині у багатьох містах і селах України піднімається громадський рух батьків проти впровадження цього проекту у варіативну частину шкільної програми. Тому церква закликає усіх батьків приєднатися до цього руху, звернутися у письмовій формі до Міністерства освіти і науки із проханням заборонити використовувати цей проект у шкільній програмі (за допомогою можна звернутися просто до єпархії). Адже відомо, що рівень інфікування вірусом імунодефіциту є мінімальним у тих областях, де сильні позиції церкви, віри й моральних устоїв, і, навпаки, є максимальним у мегаполісах. Цілком очевидно, що будь-яка спроба вирішення проблеми боротьби із ВІЛ/СНІД поза моральним і духовним вихованням є концептуально помилковою.

Натомість, існує альтернатива цьому недолугому проекту. Цей курс має назву «Християнська етика в українській культурі» і  діє в столичних школах України із 2001 року. На Миколаївщині ця програма впроваджується протягом шести років, але лише в останні два роки робота значно активізувалася. Нині цей курс введений у 134 школах області. Директори шкіл Баштанки, Веселинового та Южнокраїнська, де цей проект діє вже багато років, засвідчують про те, що значно у результаті впровадження курсу значно покращився рівень моральних якостей підлітків, підвищилася планка їх духовного сприйняття світу, знизився рівень немотивованої підліткової  агресії тощо.

Підсумовуючи зустріч, Борис Демченко зазначив, що значення спільних зусиль влади, громадськості й духовенства заради майбутнього наших дітей та держави, а також  важливість подібних зустрічей важко переоцінити, така робота буде проводитися й надалі. З метою вирішення низки озвучених проблем було дано відповідні доручення заступникам голови РДА.

 

Всі новини →