Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

ДЕСЯТЬ ЗАПИТАНЬ ПРО СЛУЖБУ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ

18/07/2018

 

1. Яка мета служби у військовому резерві ?

Планомірна підготовка резервістів для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом у мирний та воєнний час шляхом набуття та підтримання на належному рівні вмінь і навичок за відповідною військово-обліковою спеціальністю.

2. Хто такі резервісти ?

Це громадяни України, які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

3. Яка категорія громадян має право проходити службу у військовому резерві ?

Громадяни України (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації) в добровільному порядку можуть бути прийняті на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань. Службу у військовому резерві проходять громадяни України незалежно відстаті, придатні до військової служби за станом здоров’я, професійними та моральними якостями, та які не досягли граничного віку перебування у запасі другого розряду (60 років — для рядового, сержантського, старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, 65 років — для вищого офіцерського складу), а також проживають поблизу місця дислокації військової частини.

4. Якщо безробітний укладе контракт на проходження служби у військовому резерві, чи не втратить він статус безробітного?

Резервісти не належать до зайнятого населення в Україні і мають право бути визнаними безробітними та зареєстрованими у державній службі зайнятості як такі, щошукають роботу.

5. Яка різниця між проходженням служби у військовому резерві та виконанням військового обов’язку в запасі ?

Резервісти проходять службу на добровільній основі. Вони свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять планомірну підготовку. Резервісти за успішне виконання програми підготовки на рікотримують грошову винагороду.

Резервісти прибувають до військової частини за викликомїї командира протягом 24 годин, тоді як строк прибуття військовозобов’язаних складає від 2 до 29 діб.

6. Які права відносно резервістів надані командирам ?

Згідно з чиним законодавством командир військової частини у повноважений:

під час мобілізації призивати резервіста на військовому службу;

у мирний час залучати резервіста:

на навчальні збори під час проведення основних заходів підготовки підрозділів;

на спеціальні збори у разі прийняття Президентом України схваленого Верховною Радою України рішення про запровадження правового режиму надзвичайного стану.

7. Як здійснюється підготовка резервістів ?

Резервісти щороку залучаються на навчальні збори, у зручну для них та їх роботодавців пору, під час активних практичних заходів підготовки (навчання, тренування, бойові стрільби) своїх підрозділів. Загальна тривалість підготовки - до 30 діб на рік.

Всі новини →