Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
05/09/2013
Українська економіка вистояла під натиском світової кризи і забезпечує підвищення добробуту громадян
Президент Віктор Янукович під час інтерв'ю журналістам провідних телеканалів України звернув увагу на те , що чинна влада завжди буде відстоювати національні інтереси країни.
Україна, незважаючи на світову кризу, зберегла макроекономічну стабільність. У той же час зменшилося боргове навантаження. Негативна кон'юнктура на світових товарних ринках гальмує зростання промислового виробництва. Відповіддю на цей виклик є переорієнтація на внутрішнє споживання та реалізація програм імпортозаміщення. Наприклад, багаторазово виросло виробництво цукру в порівнянні з минулим роком, а також медикаментів - на 20 %, машин та устаткування - на 8% , меблів - на 4%. "Точкою зростання" став АПК. Виробництво продукції галузі зросло на 15 % порівняно з 2012 роком. Зібрано один з найкращих за роки незалежності врожай зернових і зернобобових культур - понад 50 млн. тонн. Це дозволить збільшити обсяги експорту продовольства на зовнішні ринки, а також забезпечить стабільні ціни на продукти харчування на внутрішньому ринку країни.
Курс національної валюти залишається прогнозованим. Українці все більше довіряють банківській системі країни. Заощадження громадян у гривні за 7 місяців 2013 зросли на 25 % порівняно з минулим роком. Зростання ряду галузей реального сектору економіки дозволило роботодавцям підвищити зарплати. За статистачними данними, оборот роздрібної торгівлі зріс у 2013 році на 11 %. Планомірно проводиться перерахунок пенсій у бік підвищення їх розміру. У результаті в 2013 році середній розмір пенсії склав 1 470 грн. При цьому втричі зменшилася кількість пенсіонерів , які отримують пенсії менше 1000 грн. Таким чином, середня пенсія за рік зросла на 42 %.
На відміну від інших країн, які також постраждали від світової кризи, Україна не підвищувала податкове навантаження і не збільшувала кількість податків. Вистояти під тиском кризи допомогли своєчасно проведена податкова реформа і курс на дерегуляцію підприємництва. За три роки кількість зборів і податків скоротилася майже наполовину - з 44 до 23. Кількість документів дозвільного характеру у 2010 році налічувала 1200 видів, зараз - лише 141. Якщо в 2010 році ліцензії треба було отримувати для 77 видів господарської діяльності, в даний час - тільки для 57 і їх кількість буде скорочуватися. Підприємці повинні працювати, а не оббивати пороги відомств.
У зовнішній політиці Україна прагматична. І Євросоюз, і Російська Федерація, лідер Митного союзу, є нашими стратегічними партнерами, що зафіксовано у відповідних документах.
Президент переконаний: не варто протиставляти східний та західний вектори й намагатись посварити Україну з Росією. Ринки наших країн потрібні один одному. Тому свого часу підписано угоду про зону вільної торгівлі з СНД, укладено Меморандум про співпрацю з Євразійською комісією. У стосунках з Митним союзом ми робимо акцент не лише на торгівлі, а й на інтенсивному розвитку реального сектору, кооперації у тих галузях, де є наш взаємний інтерес – у машинобудуванні, авіабудуванні, металургії тощо.
На часі – підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Співпраця з Євросоюзом нам необхідна в першу чергу як стимул для внутрішньої модернізації, впровадження нових технологій та стандартів. Є очікуваними вигоди від більш широкого виходу продукції українських підприємств на ринки ЄС, збільшення припливу європейських інвестицій, встановлення у подальшому безвізового режиму для громадян України.ї
Таким чином, наша держава поєднує потенціал європейської інтеграції та стратегічної співпраці з євразійським співтовариством.
Д КІТ,
депутат районної ради.