Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

На Южно-Українській АЕС відбулася нарада щодо підготовки енергоблока №3 до довгострокової експлуатації

22/07/2019

 

МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ

ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

 

НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА

ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ»

Відокремлений підрозділ

Южно-Українська АЕС

 

Інформаційний вісник ВП ЮУАЕС №____,

19 липня 2019 р.

  

На Южно-Українській АЕС 19 липня відбулася нарада з питань стану підготовки енергоблока №3 до довгострокової експлуатації за участі президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, голови Держатомрегулювання (ДІЯРУ) Григорія Плачкова та директора Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки Ігора Шевченка (ДНТЦ ЯРБ), провідних фахівців дирекції НАЕК, Южно-Української АЕС.

 Термін ліцензії на експлуатацію «мільйонника» спливає в лютому 2020 року. Южноукраїнські атомники вже декілька років працюють над обґрунтуванням продовження її дії. Планується отримати її до завершення проектного терміну. З 16 травня енергоблок виведено в плановий капітальний ремонт тривалістю 186 діб. Минула майже третина цього терміну, триває 65 доба ремонту. Ведеться робота з виконання заходів, спрямованих на підвищення рівня безпечної експлуатації енергоблока №3. Учасники виїзної наради 19 липня детально розглянули поточний стан справ, реалізацію намічених заходів, визначили шляхи вирішення проблемних питань.

Комплекс заходів, спрямованих на забезпечення довгострокової експлуатації третього «мільйонника», складається з оцінки технічного стану систем, конструкцій і елементів (ОТС), кваліфікації обладнання та забезпечення сейсмостійкості, приведення у відповідність до діючих норм і правил, періодичної переоцінки безпеки енергоблока (ППБ), а також виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КзПБ).

Для всіх конструкцій і елементів ОТС уже виконано, результати погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ). Продовження строку експлуатації обладнання блока №3, як правило, обґрунтовано на 30 років.

Кваліфікацію обладнання, будівель і споруд  виконано на всіх трьох енергоблоках у повному обсязі. Результати погоджено Держатомрегулювання. У рамках заходів з підвищення кваліфікації устаткування було встановлено додаткові сейсмічні розкріплення та проведено випробування обладнання на «жорсткі» умови навколишнього середовища в спеціалізованих лабораторіях.

 Відповідно до нормативних документів України, рекомендацій МАГАТЕ та Асоціації західноєвропейських ядерних регулюючих органів (WENTRA Safety Reference Levels for Existing Reactors) на третьому «мільйоннику» в повному обсязі виконано оцінку 14 чинників безпеки та комплексний аналіз безпеки. На сьогодні документи розглядаються ДІЯРУ. На висновки чекають у серпні.

Чимала частина заходів з продовження строку експлуатації енергоблока зосереджена в Комплексній (зведеній) програмі підвищення безпеки. Програма передбачає доведення безпеки обладнання до рівня сьогоднішніх загальносвітових зразків, вимоги до яких з часу пуску блока значно посилилися. Серед розділів КзПБ – як обов'язковий виокремлений  комплекс постфукусімських робіт, покращення показників ймовірнісного аналізу безпеки (ІАБ) і ін. На енергоблоці №3 виконано 55 відсотків від запланованих заходів. Уже виконано 50. Усі передбачені постфукусімські заходи на енергоблоці №3 буде реалізовано до кінця року.

Згідно з національними нормативними документами та правилами з ядерної безпеки, передбачено також підготовку Звіту з аналізу безпеки. Він покликаний продемонструвати, що енергоблок відповідає таким цільовим критеріям безпеки, як частота плавлення активної зони (ЧПАЗ) і частота граничного аварійного викиду (ЧГАВ). Сьогодні на третьому «мільйоннику» Южно-Української АЕС ці показники кращі за нормативні значення.

Підсумовуючи доповіді, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зазначив: «На мою думку готовність досить висока. Усі пріоритети, що визначені під час засідання, беремо в роботу. З технічного боку жодних перепон немає. Завдання дирекції -забезпечити необхідне фінансування».

 

Додатково

Продовження експлуатації діючих енергоблоків є пріоритетним напрямком діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом», передбаченим «Енергетичною стратегією України на період до 2035 року». Роботи з продовження розрахункового терміну служби блока №3 виконуються відповідно до нормативних документів України, розроблених згідно з вимогами та підходами МАГАТЕ.

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

Контакти

Оксана Торганова,

(05136) 5-44-69

radio@sunpp.atom.gov.ua

 

Всі новини →