Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
23/06/2020
20 грудня 2002 року Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію № 57/277, що проголосила 23 червня Днем державної служби ООН (United Nations Public Service Day).
З тих пір цей День відзначається щороку.
«Всі країни і всі люди мають потребу в державній службі, яка повинна бути компетентною, оснащеної і добре забезпеченої ресурсами. Державна служба повинна бути різноманітною і етичною. Її метою має бути ефективне служіння людям і покращення життя найбідніших і найбільш вразливих членів суспільства» — з послання Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.
ООН закликала держави-члени організовувати в цей день спеціальні заходи, що висвітлюють значення і внесок державної служби в процес розвитку суспільства, а також орієнтувати життєві інтереси молоді в напрямку прийняття рішень про кар'єру державного службовця.
День державної служби Організації Об’єднаних Націй проголошений на 57-й сесії Генеральної Асамблеї ООН на відзнаку внеску державної служби в процес розвитку.
ООН закликала держави-члени організувати в цей день спеціальні заходи для висвітлення значення державної служби в житті суспільства, внеску в процес його розвитку, проводити нагородження державних службовців, а також орієнтувати життєві інтереси молоді у напрямку ухвалення рішень щодо кар’єри державного службовця.
Цього ж дня відзначається і День Державної служби в Україні, встановлений згідно з Указом Президента «Про День державної служби» від 4 квітня 2003 року № 291/2003.
Держава, мабуть, найкрупніший роботодавець в нашій країні! Саме держслужбовці забезпечують діяльність органів влади, керуючись законодавством. Їхня основна функція — це управління суспільними процесами та різними ресурсами, що належать державі, реалізація законодавчих актів. Створення професійної та політично неупередженої державної служби є пріоритетом. До роботи у сфері державного управління залучається перспективна патріотично налаштована молодь.
Довіра до влади починається з державного службовця, який має гнучко реагувати на потреби і запити сучасного суспільства! Від ефективності інституту державної служби, відповідальності кожного державного службовця залежить успішність держави в цілому.
Виклики часу змушують змінювати традиційні підходи та управлінські методи, щоб державні службовці відповідали новим суспільним умовам та очікуванням.
Зроблено чимало, щоб державна служба в Україні більше не асоціювалася з корупцією і неефективністю.
Важливими елементами подолання цих явищ є підвищення прозорості механізмів прийняття рішень та їх автоматизація, впровадження електронних сервісів, створення чіткої системи, за якої участь державного службовця у прийнятті рішень щодо громадян зводиться до мінімуму.
Люди, які обирають державну службу, заслуговують на глибоку повагу, адже на їхніх плечах нелегка ноша відповідальності за добробут та майбутнє нашого народу.