Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

Проведено роз’яснювальну роботу щодо поводження на воді на території Мигіївського ОТГ

23/07/2020

 

22 липня 2020 року службою у справах дітей райдержадміністрації проведено роз’яснювальну роботу щодо поводження на воді на території Мигіївського ОТГ спільно з працівниками ПРЦСССДМ, та інспектором ювенальної превенції Первомайського відділу поліції ГУ НП України в Миколаївській області.

Літо – найкраща пора для активного сімейного відпочинку. Цього року багато українців змушені були відкласти відпустку за кордоном, втім в Україні теж можна чудово відпочити. Для цього навіть не обов’язково їхати кудись далеко, адже майже біля кожного села є річки, озера та інші водойми, де можна чудово провести час.

Дуже багато дорослих і дітей люблять відпочивати влітку біля води — на морі або біля річки. Й не дивно, адже відпочинок біля водойми — це чудовий спосіб уникнути теплового удару, тому водні процедури допомагають охолодити тіло в літню спеку.

Плавання — це не лише забава, а й чудова фізична вправа. Але разом з тим, вода становить одну з найбільших небезпек для дитини. Маленькі діти особливо схильні до ризику — вони можуть потонути менше ніж в 6 сантиметрах води. Це означає, що утоплення може статися там, де ви найменше цього очікуєте: раковина, унітаз, фонтани, відра, надувні басейни або навіть канави, наповнені дощовою водою — усе це несе в собі потенційну загрозу для малечі. Завжди уважно стежте за дітьми, коли вони знаходяться у воді або поруч з нею.

І звичайно, дорослі повинні знати правила безпечного поводження під час відпочинку на воді та вміти допомогти в екстрених ситуаціях.

Гарна новина полягає в тому, що є багато способів безпечного перебування дітей на воді.

 

Перше, що необхідно запам’ятати — діти потребують постійного нагляду під час відпочинку біля води — чи то мілкий басейн, декоративний рибний ставок, спа-центр, пляж, озеро чи море.

Проте, не слід думати, що дитина, яка вміє плавати, не ризикує потонути. Всі діти повинні перебувати під контролем у воді, незалежно від їх навичок плавання. А з немовлятами, малюками і слабкими плавцями повинні бути поруч дорослі, щоб забезпечити «контроль дотиком».

Пам’ятайте:

·         Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

·         Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

·         Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.

·         Після прийняття їжі купатися рекомендовано не раніше, ніж через 1,5-2 години.

·         Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

·         У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.

·         Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

·         Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

·         Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.

·         Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

·         Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Правилами поведінки на воді забороняється:

·         Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

·         Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

·         Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

·         Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

·         Використовувати для плавання дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

·         Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які відведені для купання.

·         Вживати спиртні напої під час купання.

·         Забруднювати воду і берег, прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.

·         Підпливати близько до човнів та катерів, які йдуть неподалік від місць купання.

·         Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

·         Подавати помилкові сигнали небезпеки.

·         Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.

·         Купання дітей без супроводу дорослих.

 

Обов’язково приберіть відволікаючі вас чинники, поки діти перебувають у воді. Розмови по телефону, робота на комп’ютері й інші справи повинні почекати, поки діти не вийдуть з води. Якщо ви відпочиваєте на природі або ж прийшли поплавати у відкритому басейні, захистіть себе і своїх дітей від сонячних опіків, використовуючи сонцезахисний засіб.

Варто зазначити, що перед поїздкою до водойми треба провести інструктаж з дітьми. Дуже часто вони самі себе наражаються на небезпеку. Обговоріть з малюками правила поведінки та поясніть їм всю серйозність ситуації. Крім цього, перед літом не зайвим буде нагадати правила поведінки на воді підліткам, які самостійно відпочивають на водоймах.

Що потрібно сказати:

  • пояснити, що не можна купатися у водоймах, де немає облаштованих пляжів,
  • не купатися у місцях, де є вивіска про заборону купання або інші попередження,
  • не можна без нагляду дорослих заходити у воду,
  • не можна запливати за буйки,
  • не можна лякати інших дітей, хапати їх за ноги або руки під водою,
  • не запливати на глибину більше зросту дитини.

Додамо, що дитину не варто відпускати купатися: 

  • без капелюха,
  • у сильну спеку,
  • у разі підвищеної температури,
  • якщо у дитини є алергії, висипи або відкриті рани,
  • якщо дитина щільно поїла.

Перша допомога

Якщо малюк таки наковтався води, потрібно якомога швидше дістати його на сушу та допомогти відкашляти воду. Покладіть дитину собі на коліна животом униз та злегка постукайте її по спині між лопатками.

Якщо дитина не подає ознак життя, необхідно покласти її на спину та почати проводити серцево-легеневу реанімацію - непрямий масаж серця та штучне дихання «рот-в-рот». Навіть якщо ви жодного разу не стикалися з проблемами на воді, варто вміти надавати першу допомогу, адже ніколи не знаєш точно, коли можеш опинитися в складній ситуації.

Якщо дитині у вухо потрапила вода, забороніть їй пірнати, а у вухо покладіть шматок вати. Вкладати дитину спати треба на те вухо, куди потрапила вода. Це допоможе їй скоріше вийти. Якщо малюк скаржиться на біль, варто звернутися до лікаря.

Сімейний відпочинок на морі або біля річки — це відмінний спосіб познайомити дитину з водною стихією, навчити її плавати та розповісти про мешканців морів і озер. А вище перелічені рекомендації допоможуть убезпечити дітей під час відпочинку на водоймі. Спільне купання, ігри на пляжі, спортивні розваги, пікнік подарують дитині незабутні враження про літній відпочинок, і відіграють важливу роль у фізичному розвитку і загальному оздоровленні організму.

Всі новини →