Головна | Новини | ОГОЛОШЕННЯ | Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?" |
19/08/2020
Під час брифінгу заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Оксана Черненко розповіла про алгоритм дій, якщо епідситуація зміниться на краще або ж навпаки погіршиться.
Вона зауважила, що міська лікарня №1 відповідно до розпорядження голови облдерадміністрації Александра Стадніка належить до перших лікарень спеціалізованих шпиталів першої хвилі. Тобто, з 10 серпня цю лікарню ввели в дію і вона почала приймати пацієнтів з підозрою на COVID-19 та з підтвердженим діагнозом.
Тому, якщо кількість захворівших буде зменшуватись, а епідситуація відповідно зміниться на краще, то регіональною комісією з питань ТЕБ і НС при Миколаївській облдержадміністрації буде прийняте рішення про припинення прийому хворих в міську лікарню №1. При його прийнятті заклад перейде на роботу у звичному режимі.
Оксана Черненко зазначає, що «перша міська лікарня розрахована на 270 ліжок, так визначено розпорядженням голови облдержадміністрації і, практично там можна розмістити таку кількість пацієнтів з COVID-19 враховуючи, що це одна інфекція». Але в даний час такої потреби немає і міська лікарня № 1 готова до прийому 110 осіб хворих на коронавірус.
Відповідно до того, якщо епідситуація у Миколаївській області погіршиться вона пояснила, що всі лікарні, які визначені лікарнями першої і другої хвилі забезпечені засобами індивідуального захисту.
До першої хвилі входять такі заклади:
1. КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» Миколаївської обласної ради – 150 ліжок.
2. КНП «Первомайська центральна районна лікарня» Первомайської районної ради Миколаївської області – 120 ліжок;
3. КНП Миколаївської міської ради «Міська лікарня № 1» – 270 ліжок.
4. КНП Миколаївської міської ради «Міський пологовий будинок № 1» – 60 ліжок.
5. КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» Южноукраїнської міської ради – 36 ліжок.
Друга хвиля:
1. КНП «Багатопрофільна лікарня Баштанського району» Баштанської районної ради – 25 ліжок;
2. КП «КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської міської ради – 20 ліжок;
3. КНП «Новобузька центральна районна лікарня» Новобузької районної ради – 137 ліжок;
4. КНП «Миколаївська центральна районна лікарня» Миколаївської районної ради – 10 ліжок;
5. КНП Миколаївської міської ради «Міська лікарня № 3» – 50 ліжок.
Відповідаючи на питання щодо умов проведення ПЛР та ІФА-тестів на COVID-19 Оксана Черненко повідомила, що використання лабораторного обстеження для виявлення в організмі людини ДНК або РНК COVID-19 врегульоване наказом МОЗ України від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба» (COVID-19)».
До категорії людей, які підлягають лабораторному обстеженню входять «в першу чергу, якщо ми говоримо про ІФА-тести, то це мають бути особи, які контактували з підтвердженим, або ймовірним випадком COVID-19», ̶ зазначила вона. Таким особам також можна робити ПЛР-тест, але якщо немає можливості зробити це впродовж однієї доби, то можна робити ІФА-тест. Але якщо цей тест виявиться позитивним, то наступним етапом є проведення ПЛР.
Зазначимо, що і ПЛР дослідження в і дослідження методом ІФА проводиться безкоштовно.