Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини ОГОЛОШЕННЯ Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?"

«Гаряча лінія» з питань COVID-19: проблеми з ментальним здоров’ям після COVID. Що робити?

03/02/2021

 Кожна п’ята людина після перенесеного COVID-19 стикається із наслідками, пов’язаними із психічними здоров’ям: тривога, депресія, проблеми зі сном, а також те, що називають brain fog, або туман в голові.


Brain fog проявляється тим, що людині досить складно чітко мислити та концентрувати увагу. Виникають складнощі із запам’ятовуванням простих речей та обробкою інформації. Деякі люди відчувають проблеми з мовою та мовленням, їм складно передавати власні думки словами.


Депресія проявляється тим, що людина тривалий час (не менше двох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а повсякденні справи потребують надмірних зусиль. Серед симптомів депресії також неможливість відчувати радість; сонливість або безсоння; втрата апетиту; низька самооцінка; відчуття провини чи відчаю.
Національна служба здоров’я України надає поради як допомогти собі або близькій людині з проблемами ментального здоров’я після перенесеного COVID.


- Зрозумійте та прийміть факт, що все це - наслідки хвороби. Ці наслідки можуть впливати на стосунки, щоденну діяльність та можливість повноцінного повернення на роботу чи навчання. Пам’ятайте, що після важкої хвороби деякі буденні речі можуть потребувати більше зусиль.


- Будуйте щодня реалістичні цілі відповідно до самопочуття, поступово підвищуючи вашу активність.


- Розбивайте усі види діяльності на окремі кроки, щоб не перевантажувати себе.


- Повертайтеся до виконання обов’язків на роботі повільно.
- Рухайтесь та будьте фізично активними. Малорухливість негативно впливає на кровообіг, мозок не отримує достатньо кисню, необхідного для відновлення мисленнєвого процесу.


- Піклуйтеся про свої основні потреби - повноцінний сон, здорове харчування, режим дня, догляд за зовнішністю тощо.


- Підтримуйте соціальні контакти, розмова з іншими людьми впливає на зниження рівню стресу.


- Займайтесь діяльністю, яка розслабляє і не викликає втоми. Наприклад, дихальні вправи, заняття йогою, прослуховування музики, читання та ін.


Іноді проблеми ментального здоров’я складно вирішити без відповідного лікування. Тож якщо пам’ять та мислення не покращуються, втомлюваність не минає, повернення до звичайного життя унеможливлюється, потрібно звернутись за медичною допомогою до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. За потреби він призначить додаткові обстеження або надасть електронне направлення на консультацію до вузького спеціаліста.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

За інформацією управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації.

 

Всі новини →