Первомайський район » Новини
Українська
Головна Новини Звернення громадян Децентралізація влади Декомунізація Оголошення Електронне урядування Установи району та територіальні органи центрального органу виконавчої влади

Новини

Під час свого візиту на Первомайщину очільник Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім оглянув очисні споруди каналізації КП «Первомайськводоканал»

06/03/2021

 Виїзд на об'єкт відбувся 4 березня за участі голови Первомайської РДА Сергія Саковського, Первомайського міського голови Олега Демченко, першого заступника міського голови Дмитра Малішевського, керівників відповідних структурних підрозділів, депутатів районної та обласної рад.

Перший заступник Первомайського міського голови Дмитро Малішевський повідомив, що наразі працюють споруди другої черги, споруди першої черги виведені з експлуатації з огляду на їх аварійний стан.

"На сьогоднішній час на очисні споруди щодоби надходить близько 6000 м3 стічних вод. Очисні споруди працюють не ефективно і не забезпечують належного очищення стічних вод внаслідок чого забруднені стоки скидаються в р. Південний Буг, що в свою чергу призводить до її забруднення", - зазначив перший заступник міського голови.

Ознайомившись зі станом речей голова облдержадміністрації висловив думку, що для реконструкції очисних споруд необхідно залучати сторонні кошти, оскільки неможливо розв’язати дане питання лише за рахунок місцевих бюджетів.

"Необхідний комплексний підхід та залучення інвестицій. Разом із реконструкцією очисних споруд треба включати й реконструкцію водоканалу. Таким чином це збільшить шанси на отримання фінансової допомоги. Готуйте проєкт на базі водоканалу, перегляньте те, що було зроблено раніше", - підкреслив Віталій Кім.

Голова облдержадміністрації зауважив, що є декілька варіантів, яким може відбуватися фінансування: коли дають кошти безвідсотково або з маленьким відсотком та коли надають 70% грантових коштів, 22% - дають під кредитування, а ще 8% - це співфінансування.

"Кошти зі співфінансуванням ідеальний варіант, за рахунок цього проєкт стає об'ємнішим. Громаді це вигідніше, бо потрібно шукати лише 30% фінансування. Я прихильник такого підходу, - зазначив Віталій Кім.

Голова ОДА додав, що також проведе моніторинг пропозицій, існуючих на даний момент.

  

Очисні споруди розміщені на відстані близько 4,5 км від околиці міста на плато з абсолютними позначками 110,0-122,0. Загальна територія очисних близько 10 га без врахування території біологічних ставків та відвідних каналів.

Очисні споруди побудовані у дві черги за проєктною документацією, виконаною проєктним інститутом «Укрпівдендіпрокомунбуд» м. Одеса. Перша черга введена в експлуатацію в 1969 р. з проєктною потужністю 25000 м3/добу. Друга черга очисних споруд побудова в 1976 р., чим збільшено розрахункову продуктивність очисних споруд до 31000 м3/добу.

До складу очисних споруд входять: приймальна камера, горизонтальні пісколовки з круговим рухом води, первинні відстійники, аерофільтри, вторинні радіальні відстійники, біологічні ставки, піскові майданчики, мулові майданчики, хлораторна, адміністративно-виробнича будівля, котельня, гараж, водонапірна башта (не функціонує).

Чинний стан очисних споруд представляє першочергову загрозу потрапляння шкідливих речовин в ґрунт та р. Південний Буг.

Всі новини →