Конкретні історії змін у житті громадян і сімей жителів Первомайського району
Безбар’єрність – це коли можеш жити незалежно з підтримкою
На території Арбузинської територіальної громади функціонує Релігійна громада Християн Віри Євангельської П’ятидесятників. В межах своєї діяльності мають можливість надавати внутрішньо переміщеним особам, особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальні послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання, наразі послуги отримують 20 людей з числа осіб з інвалідністю, самотні та літні люди, які були евакуйовані та перевезені з районів бойових дій Донецької, Херсонської та Миколаївської областей. Догляд за ними включає в себе ряд заходів, спрямованих не лише на забезпечення їхнього соціального благополуччя, а й і на усунення бар'єрів у різних сферах життя, таких як фізичний, освітній та інформаційний простір.
Кожен, хто проживає в цьому закладі потребує не лише догляду за станом здоров’я та самопочуттям, а й на отримання реабілітаційних заходів та послуг. Завдяки співпраці з управлінням соціального захисту населення, мешканці закладу отримали необхідні технічні засоби реабілітації: протези, інвалідні візки, милиці, палиці, ортопедичні вироби та інше. Це значно покращує якість їхнього життя та допомагає стати більш комунікабельними та самостійними.
У закладі створено належні умови для зручного пересування: встановлено пандуси, поручні, розширено дверні проходи. Спеціально обладнані кімнати та санвузли дозволяють людям з обмеженою рухливістю почувати себе вільно та впевнено. 18 липня 2025 року спеціалістами управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації проведено зустріч з жителями цього закладу під час якої надано роз’яснення щодо отримання засобів реабілітації та роздано інформаційні матеріали. Спілкування пройшло в дружній атмосфері, надано відповіді на всі запитання, які цікавили жителів закладу.
В громаді приділяється велика увага у створені безбар’єрного простору, де кожен почуває себе комфортно та без перешкод. Віримо, що безбар’єрність— це не лише зручності, а насамперед — людяність, рівність, захист та турбота.
Конкретні історії змін у житті громадян і сімей жителів Первомайського району
Безбар’єрність – це коли можеш.
Безбар’єрність – це не про обмеження, а про рівність і гідність для кожного громадянина України, в тому числі і для малюків у візочках і для їх батьків.
Наша історія знайомства з Віталіною КОРСУН роз почалася у 2021 році, коли до управління звернулася мама Віталіни з питань отримання візочка. Ця маленька дівчинка вже з народження має порушення психо - моторного та психо - мовного розвитку на рівні хромосомних порушень.
Ознайомившись з висновками та рекомендаціями лікарів, спеціаліст управління Олеся БАЗИЛЬЧУК допомогла обрати всі необхідні засоби реабілітації за індивідуальною програмою реабілітації. Таким чином дитина отримала безкоштовно ортопедичне взуття та ортези, якісний та безпечний дитячий візочок фірми «Воля» та вертикалізатор. Віталіна кожного року відвідує реабілітаційний центр «Майбутнє» у місті Одеса, де безкоштовно отримує курс реабілітаційних послуг терапії, таких як лікувальний масаж, кінетотерапія, фізична та реабілітаційна медицина. Під час проходження необхідних процедур батьки також мають доступ до процесу навчання та консультацій від профільних лікарів як правильно займатись з дитиною в домашніх умовах для її фізичної активності.
Усі обрані засоби допомагають їй у повсякденному житті та побуті підтримувати фізичну активність, вільно та безперешкодно пересуватись в умовах міста та села.
Віталіна Корсун є прикладом того, що фізичні обмеження не є бар’єром для людини бути частиною суспільства, не підлаштовуючи себе під уявлення про «норму», а мати змогу повноцінно жити і розвиватись.
Коментар начальника управління соціального захисту населення РВА Олени ВОЛОШИНОЇ
Забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю проводиться відповідно до державної програми реабілітації для дітей з інвалідністю. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затверджено постановою Кабінету Міністрів Україні від 27.03.2019 року № 309. Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини заяву про направлення її до реабілітаційної установи. Відшкодування вартості реабілітаційних послуг проводиться за рахунок державних коштів. Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.
Порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затверджений постановою Кабінету Міністрів Українивід 5 квітня 2012 р. № 321. Подати заяву про отримання технічних засобів реабілітації (ТЗР) можна до органу соціального захисту населення, центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або через електронний кабінет особи з інвалідністю. ТЗР надаються згідно з індивідуальною картою реабілітації за державною програмою безкоштовно. Ознайомитись із каталогом ТЗР, переліком підприємств, які забезпечують їх виготовлення, та механізмом забезпечення можна в управлінні соціального захисту населення.
Безбар’єрність — це коли ти можеш зрозуміти написане з першого разу. Бо доступна мова — це прояв поваги, а не спрощення
15 липня 2025 року в рамках реалізації на території Первомайського району Національної Стратегії створення безбар»єрного простору в Україні на період до 2030 року відбулась робоча зустріч зі структурними підрозділами соціального захисту населення органів місцевого самоврядування на тему «Безбар’єрність — це коли ти можеш зрозуміти написане з першого разу. Бо доступна мова — це прояв поваги, а не спрощення». Були обговорені питання взаємодії між суб’єктами влади, присутні обмінялись досвідом у вирішенні нагальних проблем впливу бар»єрів на наше життя, які виникають в повсякденному житті під час воєнного стану. Адже людина хоче не тільки вільно пересуватися містом, не відчуваючи перешкод, таких як високі бордюри, відсутність пандусів, погане освітлення, а й отримувати зрозумілу інформацію та бути зрозумілою для інших. #БезбарєрністьЦеКолиМожеш
55200,м.Первомайськ, вул. Варварівська,12 код(+380)5161, тел.7-51-21, 5-23-42(ф) e-mail:[email protected] Інформація веб-сайту є інтелектуальною власністю, захищеною відповідно до законодавства України